خبر
اقتصاد   علوم   ریلی و راه آهن  
معاون رئیس جمهور خبر داد:

سفر رئیس جمهور آذربایجان به رشت

می متالز - معاون رئیس جمهور به زودی رئیس جمهور کشور جمهوری آذربایجان به رشت سفر می کند تا مقدمات اتصال راه آهن رشت به آستارا را با سرعت بیشتری فراهم کنیم.

به گزارش می متالز، محمدباقر نوبخت در مراسم کلنگ زنی یک واحد آموزشی به نام خود در رشت، تعلیم و تربیت را زمینه رشد و تعالی انسان دانست و اظهار کرد: این مجتمع آموزشی با کمک خیرین احداث شده و دولت تنها همراهی کرده است.

وی آموزش و پرورش را اولویت بودجه ای دولت با منابع محدود دانست و افزود: اگر قرار است همین منابع محدود اثرگذاری بیشتری داشته باشد باید برای تعلیم و تربیت فرزندانمان هزینه کنیم.

معاون رئیس جمهور خیرین را دارای استغنای روحی دانست و یادآور شد: خیرین که احداث مدارس و واحدهای آموزشی پیامبرانه عمل می کنند و نسبت به نسل های آینده احساس وظیفه دارند. البته وظیفه دولت است که امکانات آموزشی و تربیتی را فراهم کند، اما متاسفانه در شرایط بد اقتصادی قرار داریم و نیازمند مردم هستیم.

نوبخت در ادامه تکمیل راه آهن گیلان را مورد تاکید دولت قرار دارد و اضافه کرد: قطعه قزوین – رشت به بهره برداری رسیده و قطعه رشت – انزلی تا پایان سال آینده تکمیل خواهد شد و می توانیم شبکه ریلی کشور را به دریا برسانیم و بنادر و کشتی های گیلان کالاها را به کشورهای همسایه و سپس اروپا منتقل کنند.

وی اتصال راه آهن قزوین – رشت به بندرانزلی و بندر کاسپین را زمینه ساز آغاز تکمیل کیدور شمال – جنوب در آستارا دانست و خاطرنشان کرد: به زودی رئیس جمهور کشور جمهوری آذربایجان به رشت سفر می کند تا مقدمات اتصال راه آهن رشت به آستارا را با سرعت بیشتری فراهم کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به راه اندازی راه آهن آستارا – آستارا، عنوان کرد: راه آهن رشت – آستارا شبکه سراسری داخل کشور را تکمیل می کند، اما با اتصال به خط آستارا – آستارا، ایران تبدیل به مسیر ترانزیت محموله های صادراتی به شمال اروپا خواهد شد.

نوبخت از ایجاد ۲۶ هزار فرصت شغلی در گیلان تا پایان سال خبر داد و گفت: بیکاری و مشکلات معیشتی موجب کاهش ازدواج و فرزندآوری و در نهایت کاهش جمعیت جوان به ویژه در گیلان شده است لذا ایجاد اشتغال را با جدیت دنبال می کنیم تا جوانان نسبت به تشکیل خانواده و فرزندآوری راغب شوند و نسلی جوان و پویا داشته باشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تخصیص بیش از ۱۴ هزار میلیارد ریال برای رتبه‌بندی معلمان

می متالز - با دستور نوبخت، ۱۴ هزار و ۷۲۰ میلیارد ریال برای اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان در چهار ماه ابتدایی سال تحصیلی جاری تخصیص می‌یابد.
 

بهره برداری از خط ریلی جنوب - شمال تا سال آینده

می متالز - رئیس سازمان برنامه و بودجه از تکمیل خط ریلی و ترانزیتی جنوب - شمال تا پایان سال آینده خبر داد و گفت: از سال ۱۳۹۹ انتقال کالای کشور و کشور‌های اوراسیا با استفاده از راه آهن حدفاصل دریای خزر تا بنادر جنوب میسر می‌شود.
 

توضیحات نوبخت درباره افزایش حقوق کارمندان به صورت پلکانی معکوس

می متالز - رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: علاوه بر افزایش ۱۵ درصدی با استفاده از روش پلکانی نزولی حقوق کارکنان به کف حقوق در نظر گرفته شده افزایش پیدا می‌کند.
 

توضیحات نوبخت درباره افزایش حقوق کارکنان بصورت پلکانی معکوس

می متالز - رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفت: علاوه بر افزایش ۱۵ درصدی با استفاده از روش پلکانی نزولی حقوق کارکنان به کف حقوق در نظر گرفته شده افزایش پیدا می‌کند.
 محمدباقر نوبخت:

امیدواریم اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ از رکود خارج شود

می متالز - رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اختصاص ۵۴ هزار میلیارد تومان برای رونق تولید اظهار امیدواری کرد، بر اساس پیش‌بینی مجامع اقتصادی، اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ از رکود اقتصادی خارج شود.
 نوبخت در جمع خبرنگاران خبر داد:

تشریح برنامه های کشور برای رونق تولید/ کاهش ۳۲۰ هزار نفری جمعیت بیکاران

می متالز - رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: حدود ۳۲۰ هزار نفر از تعداد بیکاران کشور در پاییز سال جاری نسبت به پاییز سال گذشته کاهش پیدا کرده که نشان می‌دهد می‌توانیم در شرایط تحریم نیز اشتغال ایجاد کنیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما