خبر
اقتصاد   علوم   ریلی و راه آهن  
معاون رئیس جمهور خبر داد:

سفر رئیس جمهور آذربایجان به رشت

می متالز - معاون رئیس جمهور به زودی رئیس جمهور کشور جمهوری آذربایجان به رشت سفر می کند تا مقدمات اتصال راه آهن رشت به آستارا را با سرعت بیشتری فراهم کنیم.

به گزارش می متالز، محمدباقر نوبخت در مراسم کلنگ زنی یک واحد آموزشی به نام خود در رشت، تعلیم و تربیت را زمینه رشد و تعالی انسان دانست و اظهار کرد: این مجتمع آموزشی با کمک خیرین احداث شده و دولت تنها همراهی کرده است.

وی آموزش و پرورش را اولویت بودجه ای دولت با منابع محدود دانست و افزود: اگر قرار است همین منابع محدود اثرگذاری بیشتری داشته باشد باید برای تعلیم و تربیت فرزندانمان هزینه کنیم.

معاون رئیس جمهور خیرین را دارای استغنای روحی دانست و یادآور شد: خیرین که احداث مدارس و واحدهای آموزشی پیامبرانه عمل می کنند و نسبت به نسل های آینده احساس وظیفه دارند. البته وظیفه دولت است که امکانات آموزشی و تربیتی را فراهم کند، اما متاسفانه در شرایط بد اقتصادی قرار داریم و نیازمند مردم هستیم.

نوبخت در ادامه تکمیل راه آهن گیلان را مورد تاکید دولت قرار دارد و اضافه کرد: قطعه قزوین – رشت به بهره برداری رسیده و قطعه رشت – انزلی تا پایان سال آینده تکمیل خواهد شد و می توانیم شبکه ریلی کشور را به دریا برسانیم و بنادر و کشتی های گیلان کالاها را به کشورهای همسایه و سپس اروپا منتقل کنند.

وی اتصال راه آهن قزوین – رشت به بندرانزلی و بندر کاسپین را زمینه ساز آغاز تکمیل کیدور شمال – جنوب در آستارا دانست و خاطرنشان کرد: به زودی رئیس جمهور کشور جمهوری آذربایجان به رشت سفر می کند تا مقدمات اتصال راه آهن رشت به آستارا را با سرعت بیشتری فراهم کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به راه اندازی راه آهن آستارا – آستارا، عنوان کرد: راه آهن رشت – آستارا شبکه سراسری داخل کشور را تکمیل می کند، اما با اتصال به خط آستارا – آستارا، ایران تبدیل به مسیر ترانزیت محموله های صادراتی به شمال اروپا خواهد شد.

نوبخت از ایجاد ۲۶ هزار فرصت شغلی در گیلان تا پایان سال خبر داد و گفت: بیکاری و مشکلات معیشتی موجب کاهش ازدواج و فرزندآوری و در نهایت کاهش جمعیت جوان به ویژه در گیلان شده است لذا ایجاد اشتغال را با جدیت دنبال می کنیم تا جوانان نسبت به تشکیل خانواده و فرزندآوری راغب شوند و نسلی جوان و پویا داشته باشیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سفر رییس سازمان برنامه و بودجه به زنجان

می متالز - محمدباقر نوبخت برای بازدید از پروژه ۲خطه کردن راه‌آهن زنجان- قزوین، طرح سبزه‌میدان، بیمارستان ۱۴۴ تختخوابی ولی عصر(عج) و مصلای نماز جمعه، پروژه‌های راه اصلی مسیرهای زنجان- بیجار، قیدار- سلطانیه و زنجان- تاکستان و کلنگ‌زنی و افتتاح مسکن محرومان روستایی در روستای احمدکندی به زنجان سفر کرد.
 طی نامه حاجی‌بابایی به رئیس سازمان برنامه و بودجه:

چرا همسان‌سازی حقوق برای بازنشستگان غیر هیات علمی دانشگاه‌ها اجرایی نشده است؟

می متالز - رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در نامه‌ای خطاب به محمدباقر نوبخت برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان غیر هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی مشمول همسان‌سازی ۹۰ درصد حقوق شاغلان راهکار ارائه داد.
 

اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه راه آهن زنجان - قزوین

می متالز - رئیس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه دوخطه کردن راه آهن زنجان - قزوین خبر داد.
 با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور

کارخانه فرآوری کنسانتره زغال سنگ ممرادکو در طبس یکی دیگر از پروژه های میدکو افتتاح شد

می متالز - روز پنجشنبه 22 خردادماه 99 مراسم افتتاح کارخانه فرآوری کنسانتره زغال سنگ طبس با حضور دکتر محمدباقر نوبخت معاون راهبردی رییس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، مهندس محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی، حجت الاسلام بصیرایی نماینده شهرستان طبس در مجلس شورای اسلامی، دکتر داوود شهرکی رئیس سازمان معدن، صنعت و تجارت استان خراسان جنوبی و هیأت همراه برگزار شد.
 

سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان چهارمحال و بختیاری

می متالز - محمدباقر نوبخت، معاون رییس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه سه شنبه۲۴ تیر ماه به چهارمحال و بختیاری سفر کرد.
 

پروژه راه آهن چهارمحال و بختیاری تکمیل می شود

می متالز - استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: پروژه راه آهن چهارمحال و بختیاری تا پایان فعالیت دولت تکمیل می شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما