خبر
آهن و فولاد   ریخته گری  
قائم مقام بخش فولادسازی ذوب آهن اصفهان:

بیش از 70 درصد از قطعات فولادسازی، بومی سازی شده است/ ذوب آهن برای اولین بار قادر است ایستگاه ریخته گری را به طور کامل بسازد

می متالز - ذوب آهن اصفهان به عنوان مادر صنعت فولاد کشور، در شرایط تحریم نیز پیشتازی خود را در بومی سازی حفظ کرده است. یکی از بخش های ذوب آهن که با همت تلاشگران خود در این راستا کارنامه درخشانی دارد، بخش فولاد سازی است.

به گزارش می متالز، سیاووش خواجوی قائم مقام بخش فولاد سازی با بیان این که ذوب آهن قادر است برای اولین بار در کشور ساخت صفر تا صد یک ایستگاه ریخته گری را به عهده بگیرد، گفت: بیش از 70 درصد از قطعات بخش فولادسازی بومی سازی شده است. به نحوی که در حوزه مکانیک و انرژی بالای 80 درصد، در حوزه برق و اتوماسیون نزدیک به 40 درصد، در حوزه مواد مصرفی تکنولوژی و نسوز نزدیک به 85 درصد بومی سازی انجام شده است.

 

تولید فولاد ریل در ذوب آهن اصفهان

وی پروژه های تعویض مخروطی کنورتور شماره 2، بومی سازی دریچه های RHI، بازسازی و نوسازی ایستگاه های ریخته گری 3 ،6 و5 در سال 98، بازسازی کامل کوره عملیات حرارتی فولادسازی، ساخت بک هوس LF1، نوسازی 4 دستگاه جرثقیل شمش بر، مشارکت در احداث پروژه V.D و پروژه های جانبی آن را در راستای بومی سازی نیاز ها و جلوگیری از خروج ارز ارزیابی و به دو نمونه شاخص و بارز بومی سازی های این بخش در حوزه تکنولوژی و تجهیزات اشاره کرد و گفت: پرسنل بخش فولادسازی در حوزه تکنولوژی موفق شدند بدون مشاور خارجی و آموزش، فولاد ریل تولید کنند که در این خصوص نیاز بود در زنجیره تولید فولاد شامل: میکسر، گوگرد زدایی، کنورتور، VD ،LF و ایستگاه های ریخته گری در فرآیند ها جهت حصول به نتیجه و تولید فولاد ریل تغییراتی داده شود.

قائم مقام بخش فولادسازی افزود: در حوزه تجهیزات نیز نیاز بود ریومپینگ ایستگاه ریخته گری 7  پس از 27 سال بهره برداری به روز شود که با تلاش 5 ساله پرسنل کوشای بخش فولادسازی بدون حضور شرکت های خارجی و با اتکاء به توانمندی داخل کشور، تجهیزات مکانیک، انرژی، برق و اتوماسیون در کمترین زمان و هزینه نوسازی شدند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

شروط هند برای افزایش ۲ برابری خرید نفت آمریکا

می متالز - هند که تحت فشار آمریکا واردات نفت ایران را متوقف کرده است به شرط پیشنهاد قیمت مناسب از سوی آمریکا و جبران هزینه بالای حمل، قصد دارد خرید نفت خود از آمریکا را دو برابر کند.
 رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران:

دولت باید از صنعت فولاد حمایت کند/ دخالت در قیمت گذاری تاثیر منفی بر صنعت فولاد دارد

می متالز - رئیس کمیسیون معادن اتاق ایران گفت: متأسفانه دخالت دولت در قیمت‌گذاری محصولات مختلف به خصوص مواد معدنی مانند فولاد سبب شده که تأثیر منفی این اقدام بر کل زنجیره تسری پیدا کرده و در نتیجه بسیاری از بخش‌های این زنجیره به صادرات علاقه بیشتری پیدا کنند.
 مدیر فروش و بازاریابی فولاد هرمزگان اعلام کرد:

دولت با مشوق های صادراتی شرکت ها را در صادرات یاری کند

می متالز - مدیر فروش و بازاریابی فولاد هرمزگان گفت: با مطالعات صورت گرفته در راستای حفظ و توسعه بازارها، در قالب سناریوهایی سعی کرده ایم تا آثار تحریم ها را به حداقل برسانیم.
 پروسه تجدید ارزیابی ایران‌خودرو و سایپا در حال انجام است

آغاز عملیات خروج از ورشکستگی خودروسازان

می متالز - از آنجا که پرداخت تسهیلات جدید به خودروسازان منوط به خروج آنها از ماده ۱۴۱ قانون تجارت شده، ایران‌خودرو و سایپا پروسه تجدید ارزیابی اموال و دارایی‌های خود را به‌عنوان تنها راه نجات از ورشکستگی، آغاز کرده‌اند.چند هفته پیش با تصویب شورای پول و اعتبار، سقف اعتباری ایران‌خودرو و سایپا افزایش یافت و این دو شرکت حالا می‌توانند در مجموع تا سقف پنج هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت کنند.
 نایب رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران:

تحریم‌های جدید بی‌تاثیر است

می متالز - نایب رییس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، ضمن بی‌تاثیر خواندن تحریم‌های جدید آمریکا که اشاره به نام شرکت‌ها داشته و غالبا شامل شرکت‌های فولادی می‌شود، گفت: گاهی تحریم‌های داخلی بیش از تحریم‌های خارجی مشکل‌ساز می‌شوند.
 واکنش به تحریم‌های جدید

فولادی‌ها ضد تحریم شدند

می متالز - فولادی‌ها روز جمعه با تحریمی مواجه شدند که از مردادماه سال‌جاری آن را تجربه کرده بودند. نیمه اول سال‌جاری بود که امریکا در سلسله تحریم‌های خود، صنعت فولاد ایران را تحریم کرد، حال در اقدام جدید اسم شرکت‌ها به لیست تحریم اضافه شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما