خبر
آهن و فولاد   ریخته گری  
قائم مقام بخش فولادسازی ذوب آهن اصفهان:

بیش از 70 درصد از قطعات فولادسازی، بومی سازی شده است/ ذوب آهن برای اولین بار قادر است ایستگاه ریخته گری را به طور کامل بسازد

می متالز - ذوب آهن اصفهان به عنوان مادر صنعت فولاد کشور، در شرایط تحریم نیز پیشتازی خود را در بومی سازی حفظ کرده است. یکی از بخش های ذوب آهن که با همت تلاشگران خود در این راستا کارنامه درخشانی دارد، بخش فولاد سازی است.

به گزارش می متالز، سیاووش خواجوی قائم مقام بخش فولاد سازی با بیان این که ذوب آهن قادر است برای اولین بار در کشور ساخت صفر تا صد یک ایستگاه ریخته گری را به عهده بگیرد، گفت: بیش از 70 درصد از قطعات بخش فولادسازی بومی سازی شده است. به نحوی که در حوزه مکانیک و انرژی بالای 80 درصد، در حوزه برق و اتوماسیون نزدیک به 40 درصد، در حوزه مواد مصرفی تکنولوژی و نسوز نزدیک به 85 درصد بومی سازی انجام شده است.

 

تولید فولاد ریل در ذوب آهن اصفهان

وی پروژه های تعویض مخروطی کنورتور شماره 2، بومی سازی دریچه های RHI، بازسازی و نوسازی ایستگاه های ریخته گری 3 ،6 و5 در سال 98، بازسازی کامل کوره عملیات حرارتی فولادسازی، ساخت بک هوس LF1، نوسازی 4 دستگاه جرثقیل شمش بر، مشارکت در احداث پروژه V.D و پروژه های جانبی آن را در راستای بومی سازی نیاز ها و جلوگیری از خروج ارز ارزیابی و به دو نمونه شاخص و بارز بومی سازی های این بخش در حوزه تکنولوژی و تجهیزات اشاره کرد و گفت: پرسنل بخش فولادسازی در حوزه تکنولوژی موفق شدند بدون مشاور خارجی و آموزش، فولاد ریل تولید کنند که در این خصوص نیاز بود در زنجیره تولید فولاد شامل: میکسر، گوگرد زدایی، کنورتور، VD ،LF و ایستگاه های ریخته گری در فرآیند ها جهت حصول به نتیجه و تولید فولاد ریل تغییراتی داده شود.

قائم مقام بخش فولادسازی افزود: در حوزه تجهیزات نیز نیاز بود ریومپینگ ایستگاه ریخته گری 7  پس از 27 سال بهره برداری به روز شود که با تلاش 5 ساله پرسنل کوشای بخش فولادسازی بدون حضور شرکت های خارجی و با اتکاء به توانمندی داخل کشور، تجهیزات مکانیک، انرژی، برق و اتوماسیون در کمترین زمان و هزینه نوسازی شدند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش ۴۳ درصدی فروش ذوب آهن اصفهان در ۴ ماهه ۹۹

می متالز - فروش شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب) در ۴ ماهه سال مالی منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ با افزایش ۴۳ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ۴۷,۱۱۶,۰۹۵ میلیون ریال رسید.
 

افزایش ۴۳ درصدی فروش ذوب آهن اصفهان در ۴ ماهه ۹۹

می متالز - فروش شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب) در ۴ ماهه سال مالی منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ با افزایش ۴۳ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ۴۷,۱۱۶,۰۹۵ میلیون ریال رسید.
 «فولاد خراسان» با فاصله در جایگاه نخست رشد سوددهی فولادسازان کشور قرار گرفت

جهش بالای حاشیه سود فولاد خراسان در 3 ماهه اول سال 1399

می متالز - مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان از رشد چشمگیر سود سه ماهه نخست سال ١٣٩٩ نسبت به بهار ٩٨ و قرار گرفتن این شرکت در جایگاه نخست رشد سودآوری در میان فولادسازان کشور خبر داد.
 

تبریک مدیرعامل «ذوب» برای روز خبرنگار

می متالز - مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان در یادداشتی روز خبرنگار را تبریک گفت
 پیام رئیس هیات عامل ایمیدرو به مناسبت روز خبرنگار

فعالان رسانه، پیام آوران "امید و توسعه"

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو در پیامی، فرا رسیدن 17 مرداد "روز خبرنگار" را به اهالی رسانه تبریک گفت.
 معاون امور صنایع وزارت صمت :

ایران خودرو گام های خوبی در توسعه محصول برداشته است

می متالز - معاون امور صنایع وزارت صمت در بازدید از ایران خودرو گفت: این خودروساز در حوزه توسعه تامین و ساخت داخل و هم در خصوص طراحی و تکوین محصولات گام های خوبی برداشته است و سعی کرده با نوآوری بر روی پلتفرم های موجود خود و یا بهبودهایی که بر روی محصولات خود انجام می دهد، محصولات متنوع و با کیفیت بهتری را به بازار عرضه کند و این بسیار ارزشمند است
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما