خبر
آهن و فولاد   آلومینیوم  

طراحی و تولید ورق مورد نیاز جهت تولید رینگ‌های آلومینیوم استایل

می متالز - در پی کسب موفقیت تولید انواع فولاد های خاص در فولاد مبارکه ازجمله فولادهای API ویژۀ تولید کلاچ‌های خودرو، فولادهای موردنیاز تولید لوله‌های نفت و گازترش و تولید لوله‌های موردنیاز لوله‌های انتقال آب خلیج‌فارس این بار کارکنان فولاد مبارکه موفق به طراحی و تولید ورق موردنیاز جهت تولید رینگ‌های آلومینیوم استایل شدند.

به گزارش می متالز، حامد تمیزی‌فر، کارشناس واحد متالورژی و روش‌های تولید فولاد مبارکه، ضمن اعلام این خبر افزود: شرکت فولاد مبارکه در راستای اتکا به دانش فنی و تکنولوژی و مشتری‌مداری در خطوط تولید، طراحی و تولید آزمایشی گریدهای موردنیاز شرکت‌های خودروسازی کشور را از اولویت‌های خود در زمینۀ خودکفایی و رفع نیازهای صنایع پایین‌دستی خود می‌داند تا در شرایط تحریمی کشور، نیازهای این شرکت‌ها به ورق‌های ویژه حتی‌الامکان توسط شرکت فولاد مبارکه انجام پذیرد.

وی با بیان این‌که پیشنهاد تولید گرید  SPFH 590 از ابتدای سال جدید توسط شرکت‌های خودروسازی کشور و برای تولید مدل خاصی از رینگ خودروهای سواری با عنوان رینگ Al-Style به واحد متالورژی و روش‌های تولید (MPT) شرکت فولاد مبارکه ارائه شد، گفت: رینگ آلومینیوم استایل، رینگی فولادی با ظاهر رینگ‌های آلومینیومی است که ضمن حفظ استحکام رینگ، زیبایی خاصی به خودرو می‌دهد و می‌توان با رنگ‌آمیزی مناسب ظاهری کاملا شبیه به رینگ آلومینیومی به آن داد.

کارشناس واحد متالورژی و روش‌های تولید فولاد مبارکه عمده‌ترین مزایای این مدل از رینگ‌ها را به شرح ذیل برشمرد:

هزینۀ پایین تولید نسبت به رینگ آلومینیومی؛

انعطاف‌پذیری طراحی رینگ نسبت‌به رینگ‌های فولادی متداول؛

خنک کاری بهتر سیستم ترمز نسبت‌به رینگ‌های فولادی متداول؛

مقاومت به ضربه و استحکام بالا نسبت‌به رینگ‌های آلومینیومی؛

طراحی مدل‌های مختلف رینگ با استفاده از انواع قالپاق.

تمیزی‌فر با تأکید بر این‌که در گرید فوق از استاندارد JIS G3134 تبعیت می‌شود، درخصوص مختصات این محصول گفت: این نوع از رده فولادهای نورد گرم‌شده میکروآلیاژی با کیفیت شکل‌دهی خوب و درعین‌حال خواص استحکامی بهتر (بیشتر از ۶۰۰ مگاپاسکال) است که می‌توان از آن در قطعاتی مانند کاسۀ رینگ، فریم‌های خودرویی و سایر موارد مشابه استفاده کرد.

او ادامه داد: آزمایش‌ها و تست‌های انجام‌شده در چهارچوب استاندارد فوق برای محصولاتی که با ضخامت ۶ میلی‌متر و عرض ۹۲۰ میلی‌متر تولید شد، نشان می‌دهد کلیۀ خواص مکانیکی و ریزساختاری آن مورد تأیید است؛ بنابراین برای تولید انبوه به مقصد رینگ‌سازی مربوطه ارسال شد. ضمن این‌که محصول نهایی و نمونه‌های اولیۀ رینگ‌های مربوطه پس از تولید در شرکت رینگ‌سازی آزمایش تست خستگی را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

وی در پایان از همکاری صمیمانه کارکنان دفاتر فنی نورد گرم، فولادسازی، واحد برنامه‌ریزی تولید نورد گرم، مدیریت فروش و بازاریابی و کارکنان آزمایشگاه محصول که در تولید این محصول همکاری داشتند، تشکر و قدردانی کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مجوز هفت پروانه اکتشاف معدنی برای فولاد مبارکه صادر شد

می متالز - مجوز هفت فقره پروانه اکتشاف با هدف تامین مواد اولیه روز سه شنبه در آیینی با حضور رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان و مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان صادر شد.
 مدیر امور حقوقی فولاد مبارکه:

برخی در داخل به دنبال گرا دادن به آمریکایی‌ها برای تحریم فولاد مبارکه هستند

می متالز - مدیر امور حقوقی فولاد مبارکه گفت: نتیجه مناقصه برگزار کردن، گرا دادن برای تحریم ایران شد. اصرار عده‌ای برای مناقصه برگزار کردن برای خط نورد گرم 2 در واقع به تحریم شرکت چینی منتهی می‌شود و این پروژه در این نقطه عقیم می‌ماند.
 کارگزار عرضه کننده اوراق سلف موازی محصول فولاد مبارکه مطرح کرد؛

مسیر هموار بورس کالا برای تامین سرمایه در گردش بنگاه ها/ چرا تامین مالی با انتشار «اوراق سلف موازی» جذاب است؟

می متالز - مرحله دوم عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد ورق گرم مجتمع فولاد مبارکه اصفهان به ارزش ۱۰هزار میلیارد ریال در حالی با موفقیت به پایان رسید که کارگزار عرضه کننده این اوراق، جذابیت های تامین مالی تولیدکنندگان و صنایع مختلف به کمک این ابزار به پشتوانه محصولات تولیدی آن ها را تشریح کرد.
 بار دیگر و در راستای همگرایی صنعت با مدافعان سلامت:

فولاد مبارکه ناجی بیمارستان های استان اصفهان شد

می متالز - با افزایش قیمت توسط شرکت های تولیدکننده اکسیژن در تأمین به موقع این کالای حیاتی و استراتژیک در شرایط کنونی و حساس مبارزه با کروناویروس، شرکت فولاد مبارکه اکسیژن مورد نیاز بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را به صورت رایگان تأمین خواهد کرد.
 

افتان و خیزان بورس در آغاز هفته/ رشد 70 درصدی سهام فولاد طی یک ماه

می متالز - شاخص کل بورس که هفته گذشته را با رشد قابل توجهی به پایان رسانده بود، این هفته همزمان با افزایش عرضه شرایط افتان و خیزانی را پشت سر گذاشت.
 در بورس کالا:

پذیره نویسی هزار میلیارد تومانی اوراق فولاد مبارکه یک روزه به پایان رسید

می متالز - مرحله دوم پذیره نویسی اوراق سلف موازی استاندارد فولاد مبارکه در بورس کالا انجام و بیش از ۱۳ میلیون و ۴۹۳ هزار اوراق به ارزشی هزار میلیارد تومان در عرض یک روز به فروش رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما