خبر
آهن و فولاد   آلومینیوم  

طراحی و تولید ورق مورد نیاز جهت تولید رینگ‌های آلومینیوم استایل

می متالز - در پی کسب موفقیت تولید انواع فولاد های خاص در فولاد مبارکه ازجمله فولادهای API ویژۀ تولید کلاچ‌های خودرو، فولادهای موردنیاز تولید لوله‌های نفت و گازترش و تولید لوله‌های موردنیاز لوله‌های انتقال آب خلیج‌فارس این بار کارکنان فولاد مبارکه موفق به طراحی و تولید ورق موردنیاز جهت تولید رینگ‌های آلومینیوم استایل شدند.

به گزارش می متالز، حامد تمیزی‌فر، کارشناس واحد متالورژی و روش‌های تولید فولاد مبارکه، ضمن اعلام این خبر افزود: شرکت فولاد مبارکه در راستای اتکا به دانش فنی و تکنولوژی و مشتری‌مداری در خطوط تولید، طراحی و تولید آزمایشی گریدهای موردنیاز شرکت‌های خودروسازی کشور را از اولویت‌های خود در زمینۀ خودکفایی و رفع نیازهای صنایع پایین‌دستی خود می‌داند تا در شرایط تحریمی کشور، نیازهای این شرکت‌ها به ورق‌های ویژه حتی‌الامکان توسط شرکت فولاد مبارکه انجام پذیرد.

وی با بیان این‌که پیشنهاد تولید گرید  SPFH 590 از ابتدای سال جدید توسط شرکت‌های خودروسازی کشور و برای تولید مدل خاصی از رینگ خودروهای سواری با عنوان رینگ Al-Style به واحد متالورژی و روش‌های تولید (MPT) شرکت فولاد مبارکه ارائه شد، گفت: رینگ آلومینیوم استایل، رینگی فولادی با ظاهر رینگ‌های آلومینیومی است که ضمن حفظ استحکام رینگ، زیبایی خاصی به خودرو می‌دهد و می‌توان با رنگ‌آمیزی مناسب ظاهری کاملا شبیه به رینگ آلومینیومی به آن داد.

کارشناس واحد متالورژی و روش‌های تولید فولاد مبارکه عمده‌ترین مزایای این مدل از رینگ‌ها را به شرح ذیل برشمرد:

هزینۀ پایین تولید نسبت به رینگ آلومینیومی؛

انعطاف‌پذیری طراحی رینگ نسبت‌به رینگ‌های فولادی متداول؛

خنک کاری بهتر سیستم ترمز نسبت‌به رینگ‌های فولادی متداول؛

مقاومت به ضربه و استحکام بالا نسبت‌به رینگ‌های آلومینیومی؛

طراحی مدل‌های مختلف رینگ با استفاده از انواع قالپاق.

تمیزی‌فر با تأکید بر این‌که در گرید فوق از استاندارد JIS G3134 تبعیت می‌شود، درخصوص مختصات این محصول گفت: این نوع از رده فولادهای نورد گرم‌شده میکروآلیاژی با کیفیت شکل‌دهی خوب و درعین‌حال خواص استحکامی بهتر (بیشتر از ۶۰۰ مگاپاسکال) است که می‌توان از آن در قطعاتی مانند کاسۀ رینگ، فریم‌های خودرویی و سایر موارد مشابه استفاده کرد.

او ادامه داد: آزمایش‌ها و تست‌های انجام‌شده در چهارچوب استاندارد فوق برای محصولاتی که با ضخامت ۶ میلی‌متر و عرض ۹۲۰ میلی‌متر تولید شد، نشان می‌دهد کلیۀ خواص مکانیکی و ریزساختاری آن مورد تأیید است؛ بنابراین برای تولید انبوه به مقصد رینگ‌سازی مربوطه ارسال شد. ضمن این‌که محصول نهایی و نمونه‌های اولیۀ رینگ‌های مربوطه پس از تولید در شرکت رینگ‌سازی آزمایش تست خستگی را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

وی در پایان از همکاری صمیمانه کارکنان دفاتر فنی نورد گرم، فولادسازی، واحد برنامه‌ریزی تولید نورد گرم، مدیریت فروش و بازاریابی و کارکنان آزمایشگاه محصول که در تولید این محصول همکاری داشتند، تشکر و قدردانی کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل فولاد مبارکه عنوان کرد:

بومی سازی حدود چهار هزار قطعه در فولاد مبارکه طی دو دهه/ رویکرد جدید فولاد مبارکه ماشین سازی است

می متالز - مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: رویکرد کنونی مبارکه این است که از قطعه‌سازی به سمت فرآیندسازی و ماشین‌سازی حرکت کند تا بتواند بین پنج تا هفت سال آینده خود را به یک تکنولوژی تبدیل کند.
 دبیر دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران مطرح کرد:

امضای 500 میلیون یورو تفاهم نامه به منظور بومی سازی و توسعه صنعت فولاد

می متالز - دبیر دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران از پیشتازی تامین کنندگان صنعت فولاد در مقایسه با سایر صنایع کشور خبر داد و گفت: در مدت 4 روز نمایشگاه 500 میلیون یورو برای بومی سازی، صرفه جویی ارزی و توسعه صنعت فولاد به امضا رسید.
 رئیس بومی سازی فولاد مبارکه:

تولید پایدار، نیازمند تامین پایدار بدون وابستگی است

می متالز - رئیس بومی سازی فولاد مبارکه گفت: تولید پایدار، نیازمند تامین پایدار مواد و تجهیزات مورد نیاز است که این مورد تنها با بومی سازی و بدون وابستگی امکان پذیر است.
 

مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی فولاد کشور برگزار شد

می متالز - مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی فولاد به همراه مراسم تقدیر از برترین های بومی سازی زنجیره آهن و فولاد در سال ۹۸ و اهدا تندیس جایزه ملی فولاد ایران، در سالن سعدی برج میلاد برگزار شد.
 معاون تکنولوژی فولاد مبارکه اعلام کرد:

فولاد مبارکه بیشتر از ۹۵٪ ظرفیت خود تولید می کند/ احداث نورد گرم ۲ برای صنایع خاص داخل تا سه سال آینده

می متالز - معاون تکنولوژی فولاد مبارکه گفت: امسال مصمم شدیم که نورد گرم 2 را برای تولید گریدهای خاص و ویژه همچون صنایع خودروسازی، لوازم خانگی و محیط های انتقال سیالات نفتی ایجاد کنیم که به امید خدا و تلاش همکاران نهایتا تا 3 سال آینده به بهره برداری می رسانیم.
 مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان:

بهره گیری شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان از نخبگان و شرکت های دانش بنیان

می متالز - مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان گفت: این شرکت در فعالیت های خود از کارگاه ها و کارخانجات صنعتی، شرکت‌های دانش‌بنیان، نخبگان دانشگاهی و صنعتی و مراکز نوآوری در کشور بهره‌مند شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما