خبر
سنگ آهن   بورس و سهام  
سود عملیاتی ۹ ماهه این معدنی ۶۰ درصد رشد داشت؛

استخراج سود خالص ۵۵ درصدی از "کچاد"

می متالز - محصولات اصلی شرکت شامل فولاد، آهن اسفنجی، گندله و کنسانتره بوده که بیش از ۹۵ درصد سود ناخالص کسب شده شرکت مربوط به این محصولات است.

به گزارش می متالز، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در عملکرد ۹ ماهه خود موفق به کسب سود خالص ۳۴ هزار و ۱۴۹ میلیارد ریالی شده که این میزان سود نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۵۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

با این حال، سود عملیاتی کسب شده در مقایسه با دو فصل گذشته کاهش داشته است. در حالی که سود عملیاتی ۶ ماهه نخست بیش از ۲۴ هزار میلیارد ریال و به طور متوسط در هر فصل ۱۲ هزار میلیارد ریال محقق شده بود، در سه ماهه سوم سود عملیاتی شرکت به ۱۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.

سود عملیاتی شرکت در این دوره به ۳۴ هزار میلیارد ریال رسیده که ۶۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد. همچنین در این مدت مبلغ ۳.۸۵۴ میلیارد ریال سود سرمایه‌گذاری‌ها و سایر درآمد‌های غیرعملیاتی محقق شده که عمدتا مربوط به سود سهام شرکت آهن و فولاد ارفع است.

در این دوره مبلغ ۳.۶۶۷ میلیارد ریال بابت مالیات دوره‌های قبل شناسایی شده است. این در حالی است که در سال‌های اخیر این شرکت مبلغی را به عنوان مالیات در نظر نگرفته بود و به این ترتیب سرمایه‌گذاران می‌بایست احتمال مشمول مالیات شدن این شرکت در دوره جاری و دوره‌های آتی را نیز مدنظر داشته باشند.

محصولات اصلی شرکت شامل فولاد، آهن اسفنجی، گندله و کنسانتره بوده که بیش از ۹۵ درصد سود ناخالص کسب شده شرکت مربوط به این محصولات است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رکوردداری بیشترین حجم عرضه در محصولات فولادی

می متالز - هفته گذشته شاهد کاهش قابل توجه تقاضا در رینگ صنعتی بودیم به طوری نسبت به قبل حدود 50 درصد از تقاضای محصولات کاسته شده بود و ارزش معاملات حدود 20 درصد از قبل کمتر بود، این در حالی است که حجم عرضه محصولات نسبت به قبل 13 درصد کاهش داشته است. هفته گذشته در این رینگ رقابت قابل توجه تنها درمحصول شمش بلوم با رقابت حدود 40 درصد بود که میانگین قیمت کشف شده این محصول نیز از میانگین معاملات هفته قبل کمتر بود.
 طی سال 2019

تولید فولاد چین به مرز یک میلیارد تن رسید

می متالز - تولید فولاد چین طی سال 2019 میلادی نسبت به سال پیش از آن 8 درصد افزایش یافت و به مرز یک میلیارد تن رسید. این در حالی است که توسعه ظرفیت در آن کشور طی سال 2020 ممنوع اعلام شده است.
 

"کچاد" ۹ماهه ۷۷۶ریال سود به ازای هر سهم ساخت

می متالز - شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در گزارش ۹ماهه منتشر شده اعلام کرد که به ازای هر سهم ۷۷۶ریال سود ساخته است.
 

بررسی گزارش ۹ ماهه «کچاد»

می متالز - محصولات اصلی شرکت شامل فولاد، آهن اسفنجی، گندله و کنسانتره بوده که بیش از ۹۵ درصد سود ناخالص کسب شده شرکت مربوط به این محصولات است.
 

بهره برداری از کوره القایی و استندهای نورد فولاد صنعت بناب

می متالز - کوره القایی و استندهای نورد مجتمع فولاد صنعت بناب به بهره برداری رسید.
 سریال تکراری تحریم‌ها ببیننده ندارد؛

زره فولادی بر تن سرمایه‌گذاران

می متالز - در حالی لیست جدید تحریم‌ها علیه ایران از سوی آمریکا منتشر شده که نگاهی به اسامی شرکت‌های حاضر در این فهرست، نشان از تکرار چندباره دارد و سهامداران صنایع فولاد و آهن نباید دچار هیجان تکراری و اسیر بازی مضحک تحریم شوند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما