خبر
سنگ آهن   بورس و سهام  

بررسی گزارش ۹ ماهه «کچاد»

می متالز - محصولات اصلی شرکت شامل فولاد، آهن اسفنجی، گندله و کنسانتره بوده که بیش از ۹۵ درصد سود ناخالص کسب شده شرکت مربوط به این محصولات است.

به گزارش می متالز، چادرملو در دوره ۹ ماهه ی سال مالی جاری با سرمایه جدید ۷۸ تومان سود به ازای هر سهم ساخت که از این مقدار ۹ تومان غیرعملیاتی (سود سرمایه گذاری) بوده است. سود خالص شرکت ۵۵ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.

 سود بهار ۳۴۴ ریال، تابستان ۲۶۲ ریال و سود پاییز ۱۷۰ ریال بوده است. لازم به ذکر است ۷۷ ریال از سود بهار شرکت سود سرمایه‌گذاری بود.

 فروش شرکت در پاییز ۲۹ درصد کمتر از تابستان گزارش شده است. حاشیه سود ناخالص حدود ۴۸ درصد و ۲ درصد بالاتر از تابستان بوده اما هنوز کمتر از سود ناخالص ۵۴ درصدی بهار است.

 قیمت هر سهم کچاد حدود ۶۵۰ تومان است و در سه ماه گذشته ۱۹ درصد بازدهی داشته است.

کد خبر: 79980
تاریخ: 1398/10/22 - 23:00
منبع: بورس نیوز

معدنی و صنعتی چادرملو  چادرملو  کچاد 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 تقدیر از پیشکسوتان صنعت فولاد ایران:

از مدیرعامل فولاد خوزستان در دوران جنگ تا مؤسسان گل گهر و چادرملو

می متالز - در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران از پنج تن از پیشکسوتان صنعت آهن و فولاد کشور تقدیر شد.
 

کنسانتره تولیدی باید در فولاد مبارکه و فولاد خوزستان به محصول تبدیل شود

می متالز - خداداد غریب پور در میزگرد تخصصی بررسی مهم‌ترین مسائل روز صنعت فولاد و صنایع وابسته تصریح کرد: انتقاد وارده به طرح جامع فولاد این است که باید زنجیرۀ صنعت به‌طور کامل مصوب می‌شد و فراتر از آن اقدامی انجام نمی‌گرفت.
 

مدیر عامل چادرملو : قیمتها رقابتی شود کمبود سنگ آهن نخواهیم داشت

می متالز - محمود نوریان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در پنل تخصصی بررسی چالشها و فرصتهای بخش معدن و صنایع فولادی در دهمین همایش دنیای اقتصاد در پاسخ به گلایه شرکت های فولادی از کمبود سنگ آهن و عدم تمایل تولید کنندگان سنگ آهن برای فروش این محصول به تولید کنندگان فولاد گفت: دو شرکت چادرملو و گل گهر به تنهایی بیش از ۵۴ درصد از کنسانتره و سنگ آهن واحدهای فولادی کشور را تامین می کنند و اگر فولادی ها حمایت لازم را از معادن کوچک داشته باشند و خرید خود را با قیمت آزاد و عادلانه انجام دهند مطمعناً تمایلی به صادرات با توجه به موانع موجود نخواهد بود.
 

مدیر عامل چادرملو : قیمتها رقابتی شود کمبود سنگ آهن نخواهیم داشت

می متالز - نخستین نمایشگاه شتاب دهنده‌های برگزیده کشور درحالی برگزار شد که این شتاب دهنده‌ها آمادگی خود را برای حمایت از استارت آپ ها و صاحبان ایده اعلام کردند.
 معاون مالی و اقتصادی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو:

از پرداخت حقوق دولتی معاف هستیم

می متالز - معاون مالی و اقتصادی چادرملو گفت: شرکت‌های معدنی و صنعتی گل‌گهر و چادرملو و یا کلیه شرکت‌هایی که پروانه بهره‌برداری از معدن آنان به نام دولت (ایمیدرو) است، برای بهره‌برداری از معدن خود به دولت (ایمیدرو) صرفا حق انتفاع پرداخت می‌کنند و از شمول پرداخت حقوق دولتی معاف هستند.
 مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو:

با دریافت حقوق دولتی بدون افزایش تولید، در حق معادن ظلم نکنیم

می متالز - مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: دولت اگر می‌خواهد متناسب با افزایش تولید، افزایش بهره مالکانه هم داشته باشد مشکلی نیست اما اگر قرار باشد حقوق دولتی را بدون افزایش تولید یا افزایش قیمت، دریافت کنند، علی‌القاعده ظلمی در حق معادن است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما