خبر
سیمان و بتن   بورس و سهام  
وقتی فضا برای زیانده‌ها محیا است؛

قمار بر سر هیچ در بازار پایه

می متالز - سهام سیمان کارون در بازار پایه و در حالی این روز‌ها در قیمت‌های بیش از ۱۸۶۰ تومان در حال معامله بوده که صورت‌های مالی ۶ ماهه حسابرسی شده این شرکت حاکی از شناسایی زیانی ۶۳ تومانی به ازای هر سهم است.

به گزارش می متالز، با وجود اینکه این روز‌ها بسیاری از فعالان بازار سرمایه به دلایلی عجیب و بی پشتوانه مشغول خرید سهام شرکت‌های زیانده و بی کیفیت هستند، گزارش‌های ضعیف شرکت‌ها نیز تغییری در افکار آن‌ها به وجود نمی‌آورد.

سهام سیمان کارون در بازار پایه و در حالی این روز‌ها در قیمت‌های بیش از ۱۸۶۰ تومان در حال معامله بوده که صورت‌های مالی ۶ ماهه حسابرسی شده این شرکت حاکی از شناسایی زیانی ۶۳ تومانی به ازای هر سهم است. ارزش شرکتی در حدود ۳۹۰ میلیارد تومان آن هم در حالی که مجموع کل فروش شرکت در ۶ماهه نخست سال تنها ۱۷ میلیارد تومان، بهای تمام شده ۲۵ میلیارد تومان و زیان خالص شرکت ۱۳ میلیارد تومان، تنها شاهکاری است که در بازار پایه می‌توان به دنبال آن گشت.

بر اساس گزارش حسابرسی شده ۶ ماهه منتشره شده سال مالی ۱۳۹۸، این شرکت موفق به ثبت درآمدی ۱۶۹ میلیارد ریالی شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از کاهشی ۱۳ درصدی برخوردار بوده است.

لازم به ذکر است، این شرکت در سال مالی ۱۳۹۷، زیانی ۲۰۹ میلیارد ریالی محقق کرده بود که به نظر می‌رسد با ادامه این وضع در سال جاری، حتما شاهد شکسته شد رکورد‌های زیان‌آوری سال گذشته نیز باشیم.

کد خبر: 79990
تاریخ: 1398/10/23 - 20:20
منبع: بورس نیوز

بازار سرمایه  سیمان کارون  بازار پایه  سکارون 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 ساعت پنج و نیم عصر:

خبرهای ضد و نقیض هسته ای، خدمتی دیگر از اهالی بورس

می متالز - گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به صحبت های ضد و نقیض مسوولان در مورد هسته و تایم معاملات و...
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

سکون شاخص در مرداد ماه

می متالز - مرداد ماه مانند تمامی سال‌های گذشته نشان از سکون دارد چرا که تمام اخبار مثبت شرکت‌ها استفاده شده و به نظر می‌رسد شاخص تا پایان مرداد به سختی در محدوده بالای ۲ میلیون حرکت داشته باشد.
 کارشناس بازارسرمایه تاکید کرد:

ترکش هنگی هسته بر قلب نقدشوندگی

می متالز - مدیر پرتفوی مشاور سرمایه گذاری مدبران هما گفت: بهتر بود دامنه نوسان سهم‌های عرضه اولیه شده را در چند روز اول معامله، بالاتر می‌بردند تا سهم زودتر به قیمت تعادلی برسد و هر روز درگیر حجم‌های بالای صف خرید عرضه اولیه شده ها، نشویم.
 مدیرعامل IBshop مطرح کرد:

سبد‌های سرمایه گذاری" آی بی شاپ" متناسب با ریسک و بازده

می متالز - در سبد‌های سرمایه گذاری متناسب با ریسک و بازده افراد، پرتفو چیده می‌شود. این پرتفو با نظر سرمایه گذار افتتاح شده و بازدهی آن متناسب با ریسک خواهد بود، به همین دلیل بحث سبدگردانی آغاز شده و با استقبال خوبی از سوی سرمایه گذاران عمده با نقدینگی بالا مواجه شد.
 همزمان با رونمایی از چهره جدید کارگزاری فارابی تاکید شد:

فارابی، کارگزاری در مسیر استاندارد‌های جهانی

می متالز - کارگزاری فارابی به‌منظور ارائه خدمات بهتر به سرمایه‌گذاران و فعالان بورس، استراتژی جدیدی را برای خدمت‌رسانی به فعالان بازار سرمایه دنبال می‌کند. به‌گفته مدیرعامل کارگزاری فارابی، رویکرد جدید این شرکت بر پایه استاندارد‌های جهانی، نوآوری و رضایتمندی مشتری استوار است که باعث می‌شود این شرکت بتواند عرصه ارائه خدمات در بازار سرمایه را از نو تعریف کرده و با اتکا بر نیروی انسانی متخصص و کارآمد، جلوه تازه‌ای به بازار سرمایه ایران بدهد.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

چرایی سنگین‌شدن عرضه‌ها در "بورس"

می متالز - حرکت شاخص متاثر از ورود نقدینگی جدید بوده و اثر متغیر‌های بنیادی روز به روز بر بازار کمتر‌ی شود
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما