خبر
بورس و سهام   بازار مسکن  
مدیر فروش «ثغرب» تاکید کرد:

تاثیر افزایش تسهیلات خرید مسکن بر حجم فروش

می متالز - افزایش قیمت مصالح ساختمانی علاوه بر افزایش بهای ساخت، اثر روانی هم داشته و به افزایش قیمت املاک هم دامن می زند.

به گزارش می متالز، بعد از منفی های هفته گذشته، صف های خرید این هفته حسابی به دل می نشیند.

در گروه ساختمانی هم تقریبا اکثر نمادها سبزپوش هستند و «ثغرب» با صف خرید بیش از ۷ میلیونی همراه است. سقف تسهیلات خرید مسکن اخیرا افزایش یافته و این موضوع می تواند اثر مثبتی بر فروش انبوه سازان داشته باشد.

فرامرز خیاط خامنه مدیر فروش شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب در خصوص وضعیت فروش و تاثیر افزایش تسهیلات خرید مسکن بیان کرد: افزایش میزان تسهیلات خرید مسکن، بر حجم فروش ها موثر است و معتقدم احتمالا این افزایش تسهیلات، حجم فروش ها را چند درصدی افزایش دهد. اما نکته اینجا است که اکثر متقاضیان واقعی مسکن، خانوارهای متوسط هستند که قدرت خرید پرداخت اقساط را ندارند. اگر قرار است تسهیلات خرید مسکن، گرهی از مشکلات متقاضیان بازار مسکن بگشاید حتما باید تدبیری اندیشیده شود که مردم از عهده پرداخت اقساط، برآیند.

وی افزود: اگر چه بازار مسکن از ماه ها قبل وارد فاز رکود شده و حجم معاملات کاهش داشته، ولی قیمت املاک شیب صعودی دارد. یکی از علل این افزایش قیمت املاک، افزایش مداوم قیمت مصالح ساختمانی است. افزایش قیمت مصالح ساختمانی علاوه بر افزایش بهای ساخت، اثر روانی هم داشته و به افزایش قیمت املاک هم دامن می زند.

مدیر فروش «ثغرب» در خاتمه گفت: البته شرکت های انبوه ساز از جمله شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب تحت هر شرایطی، فعالیت دارند و ساخت و ساز می کنند؛ اما این رکود بازار مسکن، اتفاق چندان خوشایندی برای بازار مسکن نیست.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 حسینی تشریح کرد:

سومین نشست کمیسیون عمران برای بررسی وضعیت بازار مسکن/رسیدگی به وضعیت تأمین اراضی و مشارکت بانک ها

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست امروز برخی از مسائل و محورهای مرتبط با حوزه مسکن مانند تأمین منابع مالی، تأمین زمین و تأمین مصالح ارزان قیمت رسیدگی شد.
 تدوین طرح برای سرعت بخشی به تکمیل سامانه املاک و اسکان:

خاندوزی:کسانی که اطلاعاتشان را در سامانه املاک و اسکان وارد نکنند؛ صاحبان خانه‌های خالی محسوب می‌شوند

می متالز - نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پیش نویس طرح اصلاح ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات های مستقیم توسط تعدادی از نمایندگان تدوین شده است، یکی از ویژگی های طرح، افزایش نرخ مالیات بر خانه های خالی است تا از این طریق، خانه های خالی از سکنه توسط مالکان به بازار تزریق شود.
 حسینی:

عدم اقناع اعضای کمیسیون عمران از برنامه های وزارت راه در حوزه مسکن

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: به نظر می رسد که با توجه به رویکرد فعلی دولت در حوزه تولید مسکن و مدیریت بازار، این اقدامات نمی تواند مشکل مسکن در کشور را حل کند، از این رو اعضای کمیسیون عمران در نشست امروز از برنامه های ارائه شده اقناع نشدند.
 اسلامی در نشست کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد:

اهتمام وزارت راه برای مسدودسازی تقاضاهای غیرمصرفی در بازار مسکن

می متالز - وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به برنامه‌ریزی وزارتخانه برای مدیریت بازار مسکن، گفت: یکی از برنامه های وزارتخانه، مسدودسازی تقاضاهای غیرمصرفی در بازار مسکن است، در شرایط کنونی التهابات بازار مسکن ریشه در عرضه و تقاضا ندارد بلکه تحت تأثیر بازارهای موازی همچون دلار و تورم است.
 رضایی کوچی مطرح کرد:

نشست ویژه کمیسیون عمران با حضور وزیر راه و شهرسازی/بررسی وضعیت بازار مسکن و راه کارهای رفع معضل

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: نشست امروز این کمیسیون با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی برگزار می شود.
 خاندوزی:

مقدمه کیفر سوداگران بازار مسکن تکمیل سامانه اطلاعاتی است

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نوشت: مقدمه حمایت نیازمندان یا کیفر سوداگران مسکن، شفافیت و تکمیل سامانه اطلاعات در بخش مسکن است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما