خبر
بورس و سهام   بازار مسکن  
مدیر فروش «ثغرب» تاکید کرد:

تاثیر افزایش تسهیلات خرید مسکن بر حجم فروش

می متالز - افزایش قیمت مصالح ساختمانی علاوه بر افزایش بهای ساخت، اثر روانی هم داشته و به افزایش قیمت املاک هم دامن می زند.

به گزارش می متالز، بعد از منفی های هفته گذشته، صف های خرید این هفته حسابی به دل می نشیند.

در گروه ساختمانی هم تقریبا اکثر نمادها سبزپوش هستند و «ثغرب» با صف خرید بیش از ۷ میلیونی همراه است. سقف تسهیلات خرید مسکن اخیرا افزایش یافته و این موضوع می تواند اثر مثبتی بر فروش انبوه سازان داشته باشد.

فرامرز خیاط خامنه مدیر فروش شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب در خصوص وضعیت فروش و تاثیر افزایش تسهیلات خرید مسکن بیان کرد: افزایش میزان تسهیلات خرید مسکن، بر حجم فروش ها موثر است و معتقدم احتمالا این افزایش تسهیلات، حجم فروش ها را چند درصدی افزایش دهد. اما نکته اینجا است که اکثر متقاضیان واقعی مسکن، خانوارهای متوسط هستند که قدرت خرید پرداخت اقساط را ندارند. اگر قرار است تسهیلات خرید مسکن، گرهی از مشکلات متقاضیان بازار مسکن بگشاید حتما باید تدبیری اندیشیده شود که مردم از عهده پرداخت اقساط، برآیند.

وی افزود: اگر چه بازار مسکن از ماه ها قبل وارد فاز رکود شده و حجم معاملات کاهش داشته، ولی قیمت املاک شیب صعودی دارد. یکی از علل این افزایش قیمت املاک، افزایش مداوم قیمت مصالح ساختمانی است. افزایش قیمت مصالح ساختمانی علاوه بر افزایش بهای ساخت، اثر روانی هم داشته و به افزایش قیمت املاک هم دامن می زند.

مدیر فروش «ثغرب» در خاتمه گفت: البته شرکت های انبوه ساز از جمله شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالغرب تحت هر شرایطی، فعالیت دارند و ساخت و ساز می کنند؛ اما این رکود بازار مسکن، اتفاق چندان خوشایندی برای بازار مسکن نیست.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 ۱۰۰ شرکت ساختمانی نظر دادند

وضع۱۰ شاخص در بازار مسکن/ تخفیف جزئی رکود فروش ملک/ بیشترین فشار از سمت «تورم مصالح»

می متالز - نظرسنجی از مدیران ۱۰۰ شرکت فعال ساختمانی درباره «آینده بازار مسکن» از خلأ چشم‌انداز روشن برای سرمایه‌گذاری در این حوزه حکایت می‌کند.
 

جزئیات وام مسکن برای خانه‌های ۲۵ ساله

می متالز - جزئیات تسهیلات پرداختی ویژه شبکه بانکی بابت خرید خانه‌های «خیلی قدیمی» به تازگی مشخص شده، این وام ویژه که به دنبال صدور مجوز پرداخت وام جدید اوراق مسکن برای خانه‌های نوساز تا ۲۵ سال ساخت در شبکه بانکی رونمایی شده برای خرید املاک ۲۵ تا ۳۰ سال ساخت به متقاضیان پرداخت می‌شود.
 

خانه لاکچری در تور مالیاتی/ بررسی اثر احتمالی مالیات جدید در بازار مسکن/ کدام آپارتمان‌های تهران مشمول مالیات سالانه می‌شود؟

می متالز - مالکان خانه‌های لاکچری در صورت تصویب نهایی بودجه سال ۹۹، مشمول «مالیات سالانه» می‌شوند. دو نوع مالیات ملکی از طریق کمیسیون تلفیق به لایحه بودجه اضافه شده که اولی شامل «مالیات سالانه بر خانه‌های با قیمت حداقل ۱۰ میلیارد تومان» و دومی نیز «مالیات بر خانه‌های خالی» است.
 دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران می‌گوید:

چه زمانی مسکن بخریم؟

می متالز - دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران می‌گوید: در حال حاضر بازار مسکن در رکود به سر می‌برد و قیمت خانه به دلیل فضای سیاسی اخیر تا حدودی عقب‌نشینی کرده است. به نظر می‌رسد با توجه به فضای امروز کشور، مقطع فعلی شرایط مناسبی برای خرید خانه باشد.
 

ترکیب بازار مسکن شهر تهران تغییر کرد

می متالز - ترکیب بازار مسکن شهر تهران از عرضه به تقاضا تغییر کرد؛ واسطه‌های ملکی می‌گویند حجم فایل‌های ورودی برای فروش در بازار مسکن کاهش و میزان مراجعه برای خرید افزایش یافته است اما رشد قیمت‌ها محسوس نیست.
 

تغییرات جدید در بازار مسکن / مسکن چه خواهد شد؟

می متالز - در شرایط فعلی که بازار مسکن در رکود سنگینی قرار دارد نمی‌توان انتظار داشت دست‌کم در کوتاه مدت و میان مدت قیمت اوراق با جهش همراه شود، اما در صورتی که در وضعیت اقتصادی و درآمدی خانوارها بهبود چشمگیری رخ دهد یا تغییراتی اساسی به منظور استطاعت‌پذیری وام مسکن صورت گیرد می‌توان انتظار داشت روند تحولات قیمتی اوراق با سرعت بیشتری پیش‌ رود که این سناریو نیز تقریبا بعید به نظر می‌رسد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما