خبر
بورس و سهام  
کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

"بورس" تنها بازار "تورم‌کش"

می متالز - به سهم‌ها بر اساس ارزش آن‌ها توجه شود تا مردمی که در بازار فعال هستند نگران به خطر افتادن منافعشان نباشند.

به گزارش می متالز، اردشیر مردانپور مدیرعامل کارگزاری اردیبهشت ایرانیان در ارزیابی بازار روز اظهار کرد: رشد شاخص کل در ۲ روز گذشته به اندازه‌ای نبوده که افت شدید شاخص در هفته گذشته را جبران کند، میانگین سهم‌ها تا حدود ۲۵ درصد افت داشته و با توجه به پشت سر گذراندن اتفاقات ناگوار و ناامنی‌ها و حجم معاملات در روز گذشته بازاری مثبت با عمق مناسب پیش رو خواهیم داشت.

وی ادامه داد: جامعه در این اتفاقات اخیر به بلوغ فکری رسیده و منطقی‌تر رفتار می‌کند، با توجه به رکود در بازار‌های موازی، بازار سرمایه تنها جایی هست که می‌تواند با تورم مقابله کند و نقدینگی را به این بخش سرازیر کند، به نظر می‌رسد بازار سرمایه نه تنها امروز، روز‌های آتی نیز روند رو به رشدی خواهد داشت.

مردانپور افزود: P/E بازار نسبت به قبل، رشد چشمگیری نداشته و نشان می‌دهد شرکت‌ها علاوه بر رشدی که داشته‌اند، عملیاتی نیز سودده بودند و حباب قیمت نداشتند، شاخصی که حدود ۸۰درصد رشد کرده P/E آن از حدود ۶ به ۸ رسیده و ۲ واحد رشد داشته و بر این اساس بازار منطقی‌تر شده است.

مدیرعامل کارگزاری اردیبهشت ایرانیان در خصوص وضعیت اجتماعی این روزهای جامعه نیز گفت: برخی از ابهامات در جامعه نمی‌تواند تاثیری در بلوغ فکری بازار سرمایه بگذارد و می‌توان گفت شوک لحظه‌ای هست و با توجه به اتفاقات تلخ اخیر که پشت سر گذاشته شد و تبعات روز گذشته برای بازار، نه پس لرزه هست نه پیش لرزه، نسیمی هست که می‌وزد و تاثیری در روند بازار ندارد.

مردانپور در رابطه با پارامتر‌های موثر بر بازار سرمایه عنوان کرد: یکی از پیشنهادات این بود که بازار متوقف شود که با آن مخالف بودیم و این حساسیت موضوع را افزایش می‌دهد، نه تنها بازار را مثبت نمی‌کند بلکه نگرانی‌ها را افزایش می‌دهد و منطقی‌تر و بهترین اهرم، کنترل دامنه تغییرات بود در این حالت یکی از سیاست‌های سازمان این بود که سهم‌های بزرگ را نگه دارد، نگه داشتن شاخص منطقی نیست، شاخص هم وزن ۳ برابر شاخص کل رشد کرده و نشان از خرید سهم‌های کوچک توسط حقیقی‌ها دارد.

این فعال بازارسرمایه در پایان خاطرنشان کرد: اگر نگران سرمایه گذار خرد هستیم به غیر از سهم‌های بزرگی که شاخص‌ساز هستند، باید به بقیه سهم‌ها بر اساس ارزش آن‌ها توجه شود تا مردمی که در بازار فعال هستند نگران این نباشند که سازمان فقط به فکر نگه داشتن شاخص هست و منافعشان در نظر گرفته نمی‌شود، حمایت‌ها باید همه گیر باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 گفتگوی با مدیران شرکت‌های فلزی:

بررسی تاثیر تحریم‌های جدید آمریکا بر بورس / کدام نمادهای بورسی ممکن است متاثر شوند؟

می متالز - با افزایش سطح تنش‌ها میان تهران و واشنگتن، آمریکا صنعت فلزات ایران را مجددا تحریم و به باور آنها محدودیت‌های جدیدی را برای این گروه اقتصادی کشور وضع کرده است. اما آیا گروه‌های بورسی از این اتفاق ممکن است متاثر شوند؟ «ما بزرگترین تولیدکننده‌های فلزات ایران را در فهرست سیاه قرار داده‌ایم و تحریم‌های جدیدی را علیه بخش‌های جدیدی از اقتصاد ایران اعم از عمران، ساخت و تولید و معدن اعمال کرده‌ایم. این تحریم‌ها تا زمان توقف تأمین مالی تروریسم در جهان از سوی رژیم و تعهد به نداشتن سلاح هسته‌ای ادامه خواهد یافت.»
 

آنالیز بازارها در هفته چهارم دی ماه / بورس زیان هفته سوم را جبران کرد / رشد طلا و افت ارز

می متالز - در هفته چهارم دی ماه، رشد شاخص کل بازار سرمایه تا حدی بود که نه‌تنها ریزش‌های هفته قبل را جبران کرد، بلکه رشد ۱۳ درصدی را ثبت کرد؛ بازار طلا و ارز نیز بازدهی مثبتی داشتند اما دلار تنها بازار منفی هفته اخیر بود.
 

نگرانی بورسی پس از اظهارات رئیس جمهور / خاطره تلخ سهامداران تکرار می‌شود؟

می متالز - رئیس جمهور در حالی روز پنجشنبه ۲۶ دی ماه از شرایط خوب بازار سرمایه سخن گفته که پیش از این، سهامداران خاطره تلخی از عملکرد بورس پس از اظهارنظر بورسی رئیس جمهور دارند.
 رضوانی‌فر:

در یکسال 7 شرکت و یک هلدینگ شستا به بورس پیوستند

می متالز - مدیرعامل شستا در نشست بررسی عملکرد شش ماه شرکت‌های تابعه صبا تامین، گفت: حضور در بورس؛ راه رسیدن شستا به ارتقای عملکرد، کارائی و شفافیت است.
 

آخرین وضعیت واگذاری سرخابی‌ها از زبان بورسی‌ها

می متالز - مدیرعامل فرابورس به تشریح آخرین وضعیت واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی و عرضه سهام این دو باشگاه در فرابورس پرداخت و گفت: تلاش می‌شود سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تا پایان سال در فرابورس عرضه شود.
 

ورود به بازار سرمایه؛ بایدها و نبایدها

می متالز - بازار سرمایه شفاف اما در عین حال غیر قابل پیش بینی است؛ همین ویژگی، این بازار نقدشونده را در مقایسه با دیگر بازارها جذاب تر می کند و البته گاه هیجاناتی را به ویژه در میان افراد غیرحرفه ای و بورس اولی دامن می زند. در این فضا چگونه و با چه استراتژی باید سهامداری کرد و ریسک ها را به حداقل رساند. تاکید بر تحلیل‌های بنیادی، پرهیز از رفتارهای هیجانی و تاکید بر نگاه بلند مدت از جمله محورهایی است که متولیان بازار سرمایه و فعالان و تحلیلگران این بازار به آن اشاره کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما