خبر
بورس و سهام  
کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

"بورس" تنها بازار "تورم‌کش"

می متالز - به سهم‌ها بر اساس ارزش آن‌ها توجه شود تا مردمی که در بازار فعال هستند نگران به خطر افتادن منافعشان نباشند.

به گزارش می متالز، اردشیر مردانپور مدیرعامل کارگزاری اردیبهشت ایرانیان در ارزیابی بازار روز اظهار کرد: رشد شاخص کل در ۲ روز گذشته به اندازه‌ای نبوده که افت شدید شاخص در هفته گذشته را جبران کند، میانگین سهم‌ها تا حدود ۲۵ درصد افت داشته و با توجه به پشت سر گذراندن اتفاقات ناگوار و ناامنی‌ها و حجم معاملات در روز گذشته بازاری مثبت با عمق مناسب پیش رو خواهیم داشت.

وی ادامه داد: جامعه در این اتفاقات اخیر به بلوغ فکری رسیده و منطقی‌تر رفتار می‌کند، با توجه به رکود در بازار‌های موازی، بازار سرمایه تنها جایی هست که می‌تواند با تورم مقابله کند و نقدینگی را به این بخش سرازیر کند، به نظر می‌رسد بازار سرمایه نه تنها امروز، روز‌های آتی نیز روند رو به رشدی خواهد داشت.

مردانپور افزود: P/E بازار نسبت به قبل، رشد چشمگیری نداشته و نشان می‌دهد شرکت‌ها علاوه بر رشدی که داشته‌اند، عملیاتی نیز سودده بودند و حباب قیمت نداشتند، شاخصی که حدود ۸۰درصد رشد کرده P/E آن از حدود ۶ به ۸ رسیده و ۲ واحد رشد داشته و بر این اساس بازار منطقی‌تر شده است.

مدیرعامل کارگزاری اردیبهشت ایرانیان در خصوص وضعیت اجتماعی این روزهای جامعه نیز گفت: برخی از ابهامات در جامعه نمی‌تواند تاثیری در بلوغ فکری بازار سرمایه بگذارد و می‌توان گفت شوک لحظه‌ای هست و با توجه به اتفاقات تلخ اخیر که پشت سر گذاشته شد و تبعات روز گذشته برای بازار، نه پس لرزه هست نه پیش لرزه، نسیمی هست که می‌وزد و تاثیری در روند بازار ندارد.

مردانپور در رابطه با پارامتر‌های موثر بر بازار سرمایه عنوان کرد: یکی از پیشنهادات این بود که بازار متوقف شود که با آن مخالف بودیم و این حساسیت موضوع را افزایش می‌دهد، نه تنها بازار را مثبت نمی‌کند بلکه نگرانی‌ها را افزایش می‌دهد و منطقی‌تر و بهترین اهرم، کنترل دامنه تغییرات بود در این حالت یکی از سیاست‌های سازمان این بود که سهم‌های بزرگ را نگه دارد، نگه داشتن شاخص منطقی نیست، شاخص هم وزن ۳ برابر شاخص کل رشد کرده و نشان از خرید سهم‌های کوچک توسط حقیقی‌ها دارد.

این فعال بازارسرمایه در پایان خاطرنشان کرد: اگر نگران سرمایه گذار خرد هستیم به غیر از سهم‌های بزرگی که شاخص‌ساز هستند، باید به بقیه سهم‌ها بر اساس ارزش آن‌ها توجه شود تا مردمی که در بازار فعال هستند نگران این نباشند که سازمان فقط به فکر نگه داشتن شاخص هست و منافعشان در نظر گرفته نمی‌شود، حمایت‌ها باید همه گیر باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

هلدینگ ثروت‌آفرینی مازندران در فرابورس عرضه می‌شود

می متالز - استاندار مازندران با بیان اینکه هلدینگ ثروت‌آفرینی مازندران قرار است در فرابورس عرضه شود، گفت: همچنین قرار است شرکت‌های صنایع چوب و کاغذ، فولادین ذوب، نکا چوب فعالیت خویش را به صورت ویژه در بورش در دستور کار قرار دهند.
 

سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی چقدر می‌ارزد؟

می متالز - برگه‌های سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی چقدر ارزش دارند؟ برگه‌های سهام عدالت یک میلیون تومانی چطور؟
 

روزهای خوب بورسهای جهانی ادامه دارد

می متالز - شاخص های مهم بورسی جهان در مدار صعودی باقی ماندند.
 

اقبال به سهام پتروشیمی‌ها در پی بهبود قیمت نفت

می متالز - یک کارشناس بازارهای مالی اظهار کرد: پتروشیمی در ماه‌ها و سال‌های آینده جزو صنایع جذاب خواهد بود، قیمت سهام این شرکت‌ها با قیمت 40 دلاری نفت ارزش‌گذاری شده است، بنابراین در صورت بالا رفتن قیمت نفت برای نمونه رقم 60 دلار، در صورتی که رخداد دیگری همچون افزایش قیمت دلار را شاهد نباشیم، خود به خود به ارزش سهام این شرکت‌ها افزوده می‌شود.
 

اعلام جزئیات تغییر ساعت معاملات بورس تهران

می متالز - معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران از تغییر زمان معاملات بازار بورس تهران به دلیل اختلالات در هسته معاملاتی خبر داد و گفت: معاملات بازار بورس از ۲۷ مردادماه در دو بازه زمانی مختلف انجام می‌شود.
 ساعت پنج و نیم عصر:

خبرهای ضد و نقیض هسته ای، خدمتی دیگر از اهالی بورس

می متالز - گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به صحبت های ضد و نقیض مسوولان در مورد هسته و تایم معاملات و...
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما