خبر
عمران و معماری   مسکن و اقتصاد  
به‌دنبال برگزاری موفق شش دوره جشنواره چهره سال در سه گروه (مدیریت شهری، عمرانی و ساختمانی)

هفتمین دوره جشنواره چهره سال در بهمن‌ ۹۸ برگزار می‌شود

می متالز - در سال 1392 که مجتمع رسانه‌ای راه و ساختمان تصمیم به برگزاری اولین دوره نظرسنجی «چهره سال راه و ساختمان» گرفت، مهم‌ترین هدف از این انتخاب مردمی- رسانه‌ای «ایجاد پیوند میان شهروندان، مدیران حوزه راه و شهرسازی و رسانه‌ها» عنوان شد.

به‌ گزارش می متالز به‌ نقل از صما، با توجه به تجربیاتی که از برگزاری جشنواره‌های فرهنگی، ورزشی و علمی در سطح کشور و جهان در دسترس بود، در شورای سیاست‌گذاری بر این امر واقف بودیم که برپایی جشنواره چهره سال در حوزه راه و ساختمان در سطح کشور، اقدامی بزرگ و پر چالش خواهد بود و بی‌شک حاشیه‌هایی را نیز به همراه خواهد داشت و در کنار حمایت‌ها و تشویق‌ها، منتقدان را هم به خط خواهد کرد؛ اما هم‌زمان با نزدیک شدن به‌روزهای پایانی سال 98، برگزاری هفتمین دوره این جشنواره در دستور کار مجتمع رسانه‌ای ساختمان قرارگرفته است.

در انتخابات شش دوره گذشته چهره سال (مدیریت شهری، عمرانی و ساختمانی)، همواره سعی شده هم گستره بخش‌های جشنواره و هم تعداد کاندیداهای معرفی‌شده افزایش یابد و بر این اساس امسال نیز این انتخابات در هفت گروه مدیران وزارت راه و شهرسازی، مناطق آزاد، شهرداری‌ها، روسای نظام‌مهندسی ساختمان، شهرداران مناطق تهران، ادارات کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و شرکت عمران شهرهای جدید کشور از تمامی استان‌های کشور انجام خواهد گرفت.

در هفتمین دوره چهره سال (مدیریت شهری، عمرانی و ساختمانی) به‌منظور فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی عمومی، در بخش انتخاب رؤسای سازمان نظام‌مهندسی استان‌ها موضوعات «اجرای مقررات ساختمانی، حقوق شهروندی، آموزش و شناسنامه فنی و ملکی ساختمان» در بخش شهرداران، موضوعات «توسعه حمل‌ونقل عمومی و همگانی، کاهش چالش ترافیک، مشارکت و فرهنگ‌سازی در جهت استفاده از حمل‌ونقل پاک، توان‌بخشی فعالیت ستادهای بازآفرینی، به‌کارگیری ابزارهایی در جهت توسعه شهر هوشمند»، در بخش شهرداران مناطق 22 گانه موضوعات «بهبود کیفیت سیمای شهری، طرح‌های تقویت محیط‌زیست، توسعه حمل‌ونقل عمومی و همگانی و کاهش حجم ترافیک، مشارکت و فرهنگ‌سازی در جهت استفاده از حمل‌ونقل پاک، توان‌بخشی فعالیت ستادهای بازآفرینی»، در بخش راهداری موضوعات «ارتقای سطح ایمنی جاده‌های کشور، توجه به حقوق شهروندی، ارتقای خدمات به بهره‌برداران جاده‌ای و هوشمند سازی مدیریت راه‌ها» در بخش مناطق آزاد موضوعات «توسعه زیربناهای گردشگری و جذب توریست، تغییر راهبرد از برنامه‌های واردات محور به تولید و صادرات محور و جذب سرمایه» در بخش مدیران وزارت راه و شهرسازی (معاونان وزارت خانه) موضوعات «ارتقای بهره‌وری در زیرمجموعه، توجه به حقوق شهروندی و تحقق اهداف سازمانی»، اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و در بخش شرکت‌های عمران شهرهای جدید موضوعات «توسعه پایدار شهرهای جدید، توسعه حمل‌ونقل عمومی و توجه به موضوع محله محوری» به‌عنوان محورهای جشنواره تعیین‌شده تا ضمن انجام صدها مصاحبه با کاندیداها، از یک‌سو این محورها به گفتمان غالب مدیران عمرانی کشور تبدیل شود و از سوی دیگر با ارسال این مصاحبه برای جامعه رأی‌دهندگان، مباحث یادشده به مطالبه اجتماعی شهروندان تبدیل شود.

در این مسیر از رسانه‌های ملی و استانی یاری می‌خواهیم و از خبرگزاری‌های معتبر، پایگاه‌های خبری و رسانه‌های مکتوب و غیر مکتوب ملی و استانی درخواست داریم یاریگر دبیرخانه چهره سال (مدیریت شهری ،عمران و ساختمان) در ارسال و انتقال اخبار و مصاحبه از مدیران عمرانی به مخاطبان باشند.

در پایان باید بی‌هیچ اغراق عنوان کنیم که این جشنواره تنها فرصتی برای تعامل بیشتر مدیران و شهروندان بوده و درواقع همه مدیران حوزه راه و شهرسازی که حقوق شهروندی را رعایت و برای عمران و آبادانی کشور صادقانه تلاش می‌کنند، به‌عنوان «چهره سال» در یاد و دل شهروندان خواهند ماند.

شایان‌ذکر است زمان آغاز نظرسنجی هفتمین دوره چهره سال (مدیریت شهری، عمرانی و ساختمان) ساعت 12 تاریخ 5 بهمن امسال تا ساعت 12 تاریخ 15 بهمن بوده و نحوه رأی‌گیری آن به دو روش ذیل انجام خواهد گرفت:

روش اول: ثبت رأی از طریق شماره‌گیری با تلفن همراه به شیوه زیر:

#کد کاندید * 889999 * 6655 *

روش دوم: ارسال پیامک حاوی کد کاندید به شماره:

10006655

یادآور می‌شود آیین اختتامیه هفتمین جشنواره چهره سال (مدیریت شهری، عمرانی و ساختمانی) و اعلام برگزیدگان در 20 بهمن‌ماه جاری، هم‌زمان با جشن پایان سال صنعت ساختمان در شبی باشکوه در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار خواهد شد در این برنامه ضمن اهدای تندیس به منتخبین در حضور مدیران عالی‌رتبه حوزه راه و ساختمان کشور، برنامه‌های جانبی و مفرح همچون موسیقی زنده و استنداپ کمدی اجرا خواهد شد. در این برنامه مدیران ارشد حوزه‌های شهری، عمرانی و ساختمانی کشور ازجمله مدیران وزارت راه و شهرسازی، شهرداران کلان‌شهرها، مدیران کل راه‌داری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور، روسای سازمان‌های نظام‌مهندسی، شهرداران مناطق ۲۲ گانه تهران، سازندگان و طراحان شاخص و مطرح کشور سرمایه‌گذاران و مشاوران صنعت ساختمان، تولیدکنندگان و صاحب‌نظران این حوزه و مهمانانی از مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی کلان‌شهرها حضور خواهند داشت.

کاتالوگ این جشنواره در زیر آمده است:

http://www

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان، سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی کرمانشاه

می متالز - هجدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان، سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی در کرمانشاه برگزار می‌شود.
 

نگرانی کارشناسان از «بتن‌های بی‌‌کیفیت»

می متالز - صنعت ساختمان ازنظر کیفی و کمی روزهای خوشی را سپری نمی‌کند. درواقع مصالح تولیدی و ساختمان‌ها از کیفیت لازم برخوردار نیستند و میزان تولید ساختمان متناسب با نیاز جامعه صورت نمی‌گیرد.
 

پیشنهادی به‌صرفه برای اجرای پروژه‌های مسکن

می متالز - ساختمان، پدیده یا محصول مرکب و تلفیقی است که حاصل فعالیت و دخالت تخصص‌های متفاوت علمی و ساخت است.
 

نمای ساختمان؛ زبان گویای شهرسازی

می متالز - نمای ساختمان‌ها تظاهر و جلوه کیفی عملکرد‌های شهر هستند. نما رکن اساسی معماری است که ارتباط درون و بیرون یک بنا را برقرار می‌کند. به گفته‌ی معاون شهرسازی شهرداری منطقه، اهمیت نما به‌حدی است که در کشور‌های توسعه‌یافته مالکیت آن در اختیار عموم است و هدایت و کنترل از طریق سیاست‌های شهری یکپارچه برعهده شهرداری‌ها قرار گرفته است و مالکان حق و اختیار تغییرات اساسی یا خارج از ضوابط یکپارچه را ندارند و مشمول جرائم دخالت در منافع و حقوق عمومی می‌شوند.
 

برگزاری نمایشگاه اختصاصی صنعت ساختمان ایران در جمهوری آذربایجان/دعوت از مهندسان و متخصصان برای معرفی توانمندی‌های صنعتی ایران

می متالز - مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، از برگزاری نمایشگاه اختصاصی صنعت ساختمان کشورمان در جمهوری آذربایجان خبر داد و از مهندسان و متخصصان برای معرفی توانمندی‌های صنعتی داخلی دعوت به عمل آورد.
 

نخستین مرکز تخصصی توسعه صادرات صنعت ساختمان ایران در عراق تاسیس شد

می متالز - دبیر مرکز تخصصی توسعه صادرات صنعت ساختمان از راه اندازی اولین مرکز تخصصی توسعه صادرات مصالح و تجهیزات صنعت ساختمان ایران در اقلیم کردستان عراق خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما