خبر
آهن و فولاد   مواد معدنی  
در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد انجام شد:

تبادل قرارداد و تفاهم نامه های بومی سازی در حضور معاون رییس جمهوری و رییس هیات عامل ایمیدرو

می متالز - امروز در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد، آیین امضای اسناد بومی سازی بین شرکت های فولادی و وزارتخانه ها و شرکت های متقاضی امضا و مبادله شد. این اسناد با حضور ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو به امضا رسید.

به گزارش می متالز، شرکت های ذوب آهن اصفهان،‌ گل گهر،‌ فولاد مبارکه، فولاد اکسین و لوله سازی اهواز به عنوان طرف های سازنده، تفاهمنامه و قرارداد امضا کردند.

در این مراسم، ابتدا تفاهم نامه مترو تهران و ذوب آهن اصفهان برای تولید ریل به ارزش یک میلیون یورو امضا شد. مدت قرارداد فوق یکسال است و قرار است محصول سفارش مترو تهران به صورت صد درصد داخل،‌ تولید شود.

از سوی دیگر مترو اصفهان و ذوب آهن اصفهان برای ساخت ریل مترو تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

همچنین تفاهم نامه تولید ورق ایکس ۷۰ میان لوله سازی اهواز، فولاد مبارکه و فولاد اکسین به امضا رسید که هدف آن ساخت ۳۵۰ هزار تن ورق ایکس ۷۰ در مدت یکسال است.

از سوی دیگر تفاهمنامه ساخت ورق ضد سایش بین خانه معدن و فولاد اکسین به ارزش ۴۵ میلیون یورو امضا شد.

تفاهم نامه دیگر، بین شرکت ملی فولاد و شرکت توربین سازی خاورمیانه به امضا رسید که از ارزش ۴۰ میلیون یورو برخوردار است و هدف آن ساخت ۹ دستگاه کمپرسور توسط شرکت توربین سازی خاورمیانه برای شرکت ملی فولاد خواهد بود.

علاوه بر این، قراردادی سه جانبه بین گل گهر و کنسریوم مشترک شامل گل گهر، گوهر روش سیرجان و شرکت روناک امضا شد که از ارزش ۱۰ میلیون یور برخوردار است.

در مراسم امروز، قراردادی نیز بین وزارت راه و شهرسازی و شرکت ذوب آهن به ارزش ۱۲ میلیون یورو امضا شد. هدف از امضای این سند تولید ۱۳ هزار و پانصد تن ریل طی یک سال است.

امضای تفاهم نامه همکاری انجمن تولیدکنندگان فولاد و بانک صادرات ایران از دیگر اسنادی بود که بین بهادر احرامیان نایب رییس انجمن فولاد و حجت ا... صیدی مدیر عامل بانک صادرات امضا شد.

تفاهم نامه دیگری بین انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی بین محمد کشانی عضو هیات مدیره انجمن فولاد و اصغر مصاحب مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی امضا شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بهینه سازی و ارتقای سیستم کنترل خط کانوایر خطوط نهایی و تکمیل نورد گرم

می متالز - فرآیند بهینه سازی و ارتقای سیستم کنترل خط کانوایر (PLC9) در واحد خطوط نهایی و تکمیل نورد گرم شرکت فولاد مبارکه با نگرش خودباوری و استفاده از توان داخلی با موفقیت انجام شد.
 معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

آغاز ریل‌گذاری راه‌آهن چابهار - زاهدان از فردا / ۹۲ هزار تن ریل پروژه را از داخل تامین می‌کنیم/ اتصال تنها بندر اقیانوسی کشور به شبکه ریلی

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز ریل‌گذاری راه‌آهن زاهدان- چابهار از روز آینده خبر داد و گفت : این پروژه سال آینده تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.
 [ویدئو]

قدردانی رئیس جمهور از تلاش کارکنان شرکت فولاد مبارکه

می متالز - قدردانی رئیس جمهور از تلاش کارکنان شرکت فولاد مبارکه.
 

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد

می متالز - شرکت های فولاد مبارکه، پالایشگاه لاوان، بانک سینا، بانک پاسارگاد، توسعه اقتصادی آرین، سیمان ممتازان کرمان، سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، کشت و صنعت پیاذر، سیمان داراب، ریل پرداز سیر، سرما آفرین، نفت بهران، بیمه زندگی خاورمیانه، بیمه آسیا، سرمایه گذاری کشاورزی کوثر، آبسال، کیمیای زنجان گستران، خدمات فنی فولاد یزد، تولی پرس، کود شیمیائی اوره لردگان، کف و لیزینگ رازی با اتمام دوره مالی منتهی به اسفند و اردیبهشت سال گذشته و جاری، زمان برگزاری مجمع سالانه را اعلام کردند.
 

هیچ معامله و توافقی برای فروش فولاد اکسین به فولاد خوزستان انجام نشده است

می متالز - شرکت بورسی سرمایه‌گذاری صدرتامین (با نماد تاصیکو) به 6 سوال پاسخ داد.
 

ظرفیت اکتشاف و استخراج در خدمت زنجیره فولاد قرار می‌گیرد

می متالز - در شرایط کنونی جهت رهایی از تحریم‌ها و کم کردن وابستگی به درآمدهای نفتی و همچنین محقق کردن منویات مقام معظم رهبری (جهش تولید) توجه ویژه به کشف ذخایر معدنی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که می‌توان در چارچوب برنامه‌ای هماهنگ و قابل حصول به اهداف آرمانی برسیم که همانا حصول حداکثری ارزش‌افزوده و بهره‌برداری بهینه از ذخایر معدنی، رونق تولید و کاهش وابستگی به نفت است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما