خبر
آهن و فولاد   مواد معدنی  
در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد انجام شد:

تبادل قرارداد و تفاهم نامه های بومی سازی در حضور معاون رییس جمهوری و رییس هیات عامل ایمیدرو

می متالز - امروز در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد، آیین امضای اسناد بومی سازی بین شرکت های فولادی و وزارتخانه ها و شرکت های متقاضی امضا و مبادله شد. این اسناد با حضور ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو به امضا رسید.

به گزارش می متالز، شرکت های ذوب آهن اصفهان،‌ گل گهر،‌ فولاد مبارکه، فولاد اکسین و لوله سازی اهواز به عنوان طرف های سازنده، تفاهمنامه و قرارداد امضا کردند.

در این مراسم، ابتدا تفاهم نامه مترو تهران و ذوب آهن اصفهان برای تولید ریل به ارزش یک میلیون یورو امضا شد. مدت قرارداد فوق یکسال است و قرار است محصول سفارش مترو تهران به صورت صد درصد داخل،‌ تولید شود.

از سوی دیگر مترو اصفهان و ذوب آهن اصفهان برای ساخت ریل مترو تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

همچنین تفاهم نامه تولید ورق ایکس ۷۰ میان لوله سازی اهواز، فولاد مبارکه و فولاد اکسین به امضا رسید که هدف آن ساخت ۳۵۰ هزار تن ورق ایکس ۷۰ در مدت یکسال است.

از سوی دیگر تفاهمنامه ساخت ورق ضد سایش بین خانه معدن و فولاد اکسین به ارزش ۴۵ میلیون یورو امضا شد.

تفاهم نامه دیگر، بین شرکت ملی فولاد و شرکت توربین سازی خاورمیانه به امضا رسید که از ارزش ۴۰ میلیون یورو برخوردار است و هدف آن ساخت ۹ دستگاه کمپرسور توسط شرکت توربین سازی خاورمیانه برای شرکت ملی فولاد خواهد بود.

علاوه بر این، قراردادی سه جانبه بین گل گهر و کنسریوم مشترک شامل گل گهر، گوهر روش سیرجان و شرکت روناک امضا شد که از ارزش ۱۰ میلیون یور برخوردار است.

در مراسم امروز، قراردادی نیز بین وزارت راه و شهرسازی و شرکت ذوب آهن به ارزش ۱۲ میلیون یورو امضا شد. هدف از امضای این سند تولید ۱۳ هزار و پانصد تن ریل طی یک سال است.

امضای تفاهم نامه همکاری انجمن تولیدکنندگان فولاد و بانک صادرات ایران از دیگر اسنادی بود که بین بهادر احرامیان نایب رییس انجمن فولاد و حجت ا... صیدی مدیر عامل بانک صادرات امضا شد.

تفاهم نامه دیگری بین انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی بین محمد کشانی عضو هیات مدیره انجمن فولاد و اصغر مصاحب مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی امضا شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در راستای تحقق استراتژی "ساخت داخل" انجام می شود

اقدامات مبارکه، گل گهر و ذوب آهن در بومی سازی

می متالز - شرکت های بزرگ فولادساز به تازگی با تعریف سرفصل های بومی سازی قطعات و تجهیزات، برنامه ها و اقدامات خود در این حوزه را اعلام کردند. در این گزارش بخش هایی از اقدامات انجام شده در این حوزه، در سه شرکت مبارکه، گل گهر و ذوب آهن منعکس شده است.
 

تداوم تولید در فولاد مبارکه یعنی زنده بودن بسیاری از صنایع کشور

می متالز - حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، در جلسۀ کمیتۀ مدیریت و در جمع معاونان و مدیران شرکت، تحریم صنعت فولاد و مشخصا تحریم فولاد مبارکه را دور از ذهن ندانست و افزود: دشمنان قسم‌خوردۀ جمهوری اسلامی به خیال خام خود، با ایجاد شرایط سخت و تحریم‌ها، راه پیشرفت و ترقی را بر کشور ما سد می‌کنند، اما آنچه مشاهده می‌شود این است که صنعت کشور ما امروز به رشد و بالندگی قابل‌ملاحظه‌ای رسیده است.
 

فولاد مبارکه، پیشتاز بومی‌سازی صنعت فولاد کشور است

می متالز - در پی برگزاری موفقیت‌آمیز نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران که در دی‌ماه سال گذشته برگزار شد و آغازگر موج فراگیر بومی‌سازی و حمایت از تأمین داخلی بود، به درخواست تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان زنجیرۀ فولاد، دومین دورۀ این رویداد تخصصی و منحصر به‌ فرد ملی به همت شرکت فولاد مبارکه، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و با مشارکت سایر شرکت‌های بزرگ فولادی و معدنی و تأمین‌کنندگان مطرح داخلی و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایمیدرو، اتاق‌های بازرگانی ایران و تهران و تشکل‌های زنجیرۀ فولاد، از ۲۳ تا ۲۶ دی‌ماه سال جاری به مدت چهار روز در برج میلاد تهران برگزار شد.
 

طراحی و ساخت دستگاه پیچش گرم با نرخ کرنش بالا با حمایت و همکاری فولاد مبارکه

می متالز - دستگاه پیچش گرم با نرخ کرنش بالا که ساخت آن تا پیش از این در انحصار شرکت‌های آمریکایی بود و کشور ایران به‌دلیل تحریم‌های ظالمانه از داشتن آن محروم شده بود، برای نخستین بار در کشور با حمایت و همکاری شرکت فولاد مبارکه و به همت دانشمندان و متخصصان داخلی طراحی و ساخته شد و در دومین نمایشگاه بومی‌سازی صنعت فولاد رونمایی گردید.
 

برگزاری همایش دوچرخه سواری و پیاده روی در شرکت فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا

می متالز - همزمان با 23 دیماه، سالروز افتتاح شرکت فولاد مبارکه، معاونان، مدیران و کارکنان شرکت فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا با حضور پرشور در همایش های جدا گانۀ دوچرخه سواری و پیاده روی، ضمن گرامیداشت این روز خجسته، جلوه های زیبایی از همدلی و نشاط سازمانی را خلق کردند.
 

معرفی شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری به‌عنوان واحد نمونه ایمنی

می متالز - طی مراسمی که در سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و با حضور غریب‌پور معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو برگزار شد، با اهدای لوح تقدیر از اقدامات واحد HSE شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری قدردانی شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما