خبر
فلزات گرانبها  
در بازارهای جهانی؛

هر اونس طلا ۱۵۵۵ دلار شد

می متالز - در حالی که انتظار می رود فاز نخست توافق تجاری میان آمریکا و چین این هفته امضا شود و همین مسئله سبب افزایش ارزش دلار و کاهش جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاری شده است، قیمت فلز زرد امروز شاهد کاهش بود.

به گزارش می متالز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴ درصد کاهش به ۱۵۵۵ دلار و ۷۶ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با ۰.۲ درصد افت به ۱۵۵۶ دلار و ۳۰ سنت رسید.

فاز نخست توافق تجاری میان آمریکا و چین قرار است روز چهارشنبه در کاخ سفید امضا شود، هرچند که مذاکرات بر سر فاز دوم توافق تجاری ممکن است تا ماه ها به طول بیانجامد.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری امریکا دیروز گفت، در جریان روند طولانی ترجمه توافق تعهدات چین به موجب فاز نخست توافق تجاری تغییری نکرده و متن توافق این هفته منتشر خواهد شد.

روزنامه وال استریت ژورنال روز شنبه گزارش داد که واشنگتن و پکن توافق کرده اند هر شش ماه یکبار مذاکراتی را با هدف تلاش برای اصلاحات در دو کشور و حل اختلافات برگزار نمایند.

سال گذشته میلادی به دلیل تبعات ناشی از جنگ تجاری میان دو اقتصاد بزرگ جهان و افت رشد اقتصاد جهانی، قیمت نفت شاهد رشد ۱۸ درصدی بود.

ارزش سهام در بازارهای آسیایی در آستانه امضای توافق تجاری به نزدیکی بالاترین رقم های ۱۹ ماه گذشته رسیده است.

شاخص ارزش دلار نیز به دلیل خوش بینی ایجاد شده در نتیجه انعقاد توافق تجاری شاهد افزایش بوده و موجب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شده که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

همزمان با کاهش نسبی قیمت فلز زرد، تقاضا برای خرید فیزیکی طلا در هفته در نیمه دوم هفته گذشته شاهد افزایش بود.

کد خبر: 80027
تاریخ: 1398/10/23 - 22:55
منبع: بورس کالای ایران

طلا  توافق تجاری  آمریکا و چین 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کامران ندری مطرح کرد؛

جای خالی بازار آتی سکه برای جذب نقدینگی سرگردان/ باید از توسعه بازار مالی طلا حمایت شود

می متالز - کامران ندری اقتصاددان و عضو هیأت علمی پژوهشکده پولی و بانکی در واکنش به ورود نقدینگی به بازارهای ارز و سکه می گوید: سال هاست در دنیا از ابزارهای نوین مالی به منظور ورود نکردن سفته بازان به بازارهای واقعی کالایی استفاده می‌شود، اما در کشور ما وقتی بورس کالا شرایط هدایت نقدینگی به بازار مالی طلا را فراهم می کند، عده ای با آن مخالفت می کنند که جای تعجب دارد؛ به اعتقاد بنده، توسعه معاملات گواهی سپرده سکه و راه اندازی مجدد قرارداد آتی سکه در دستور کار قرار گیرد.
 

قیمت طلای سیاه در بازارهای جهانی

می متالز - قیمت نفت در معاملات امروز بازار با نوسانات فراوانی همراه بوده است.
 

قیمت امروز طلا در بازارهای جهانی

می متالز - در حالی که نگرانی ها در مورد افزایش تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا سبب خنثی شدن خوش بینی ها به ترمیم اقتصادی شده و سرمایه گذاران را به سمت بازار طلا سوق داده است، قیمت فلز زرد امروز اندکی افزایش داشت.
 مدیر معادن ایمیدرو در جلسه پایش عملکرد زرشوران اعلام کرد:

افزایش تولید طلای زرشوران با انجام اصلاحات در کارخانه

می متالز - مدیر معادن ایمیدرو اعلام کرد: با انجام اصلاحات صورت گرفته در خط تولید طلای زرشوران، میزان تولید ۳ ماهه امسال، ۲۰ درصد افزایش یافت.
 عضو هیات رئیسه اتحادیه طلا و جواهر استان تهران

قیمت طلا حتی برای یک ساعت آینده هم قابل پیش‌بینی نیست

می متالز - عضو هیات رئیسه اتحادیه طلا و جواهر استان تهران گفت: در شرایط فعلی قیمت طلا بر اساس قیمت جهانی و نرخ ارز افزایش پیدا کرده است و داد و ستد نیز در بازار طلا و جواهر انجام در صورت وجود مشتری انجام می شود.
 ثبت چهارمین بازدهی هفتگی مثبت فلز زرد

ادامه روند طلایی اونس

می متالز - طلا برای چهارمین هفته متوالی، به پیشروی خود ادامه داد و در هفته‌ای که گذشت افزایش قیمت ۰/۲۵ درصدی را به ثبت رساند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما