خبر
آهن و فولاد  
رییس هیات عامل ایمیدرو:

تحریم صنعت فولاد نشانه پیشرفت این صنعت است

می متالز - مراسم افتتاحیه دومین جشنواره ملی فولاد ایران با معرفی بخش‌های مختلف این رویداد و با حضور سورنا ستاری، معاون تحقیقات و فناوری ریاست جمهوری و خداداد غریب پور رئیس هیئت عامل ایمیدرو در برج میلاد آغاز شد.

به گزارش می متالز، خداداد غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو در دومین جشنواره ملی فولاد ایران با بیان اینکه تحریم صنعت فولاد نشانه پیشرفت این صنعت است، گفت: قرار گرفتن صنعت فولاد ایران در فهرست تحریم‌های اخیر آمریکا نشان‌دهنده این است که روند ما در این صنعت خوب بوده است به طوری که هم اکنون به تولید بالای ۲۸ میلیون تن دست یافته ایم.

وی خاطرنشان کرد: این عوامل نشان دهنده این است که رقابت نیز افزایش یافته و جهت گیری نظام نیز نشان داده که حمایت از ساخت و تولید داخل به عنوان یک راهبرد در نظر گرفته شده است. در واقع هم رقابت افزایش یافته و هم سیاست کلی نظام تاکید و توجه به تولید محصول داخلی است. هم اکنون ۹۵ درصد آب مورد استفاده در صنعت فولاد بازیافت می شود. اما باید بپرسیم که در حال حاضر در رابطه با بومی سازی کجا ایستاده ایم.

وی با بیان اینکه بومی‌سازی در صنعت فولاد کشور، امروز به عنوان یک راهکار اساسی مطرح می‌شود، تصریح کرد: بومی‌سازی صنعت فولاد به عنوان نقطه‌ای که توسط دشمن تحت فشار قرار گرفته، باید مورد حمایت و توجه قرار گیرد و شرکت‌های فولادی باید برای بومی‌سازی ساختار ایجاد کنند زیرا بدون ساختارسازی نمی توان در این حوزه به طور مطلوب عمل کرد.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا نیاز است که قطعه‌سازان فولادی نیز برای دستیابی به ساختار مدون، انجمن قطعه‌سازان فولاد را تشکیل دهند.

به گفته ی غریب پور انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در این زمینه به شکل مطلوب عمل کرده و ایجاد ساختار در حوزه تولید فولاد ایجاد کرده است.

کد خبر: 80035
تاریخ: 1398/10/23 - 23:08
منبع: بورس کالای ایران

صنعت فولاد  خداداد غریب پور  تحریم‌ 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نگرانی غرب از رشد تولید فولاد چین/ غرب، بازار فولاد را به چشم بادامی های شرقی باخته است

می متالز - رشد تولید فولاد در کشور چین در این روزها به تهدیدی جدی برای دنیای غرب تبدیل شده است. این کشور نیمی از فولاد دنیا را تولید می کند و در کشورهایی که دارای ذخایر بالای نیکل هستند فعالیت می کند. آیا غرب برای تامین فولاد مورد نیازش به چین وابسته خواهد شد؟
 استاندار یزد:

به دنبال ایجاد زنجیره کامل صنعت فولاد در بافق هستیم

می متالز - طالبی استاندار یزد در نشست بررسی مسائل طرح گندله‌سازی سه چاهون بافق، عنوان کرد: به دنبال ایجاد زنجیره کامل صنعت فولاد در بافق هستیم.
 با اجرای طرح پایش محقق شد؛

بهره‌برداری از ۳.۲ میلیارد دلار طرح در بخش معدن

می متالز - مدیر روابط عمومی سازمان ایمیدرو اعلام کرد: پیاده‌سازی سیاست پایش در این سازمان امکان بهره‌برداری از ۳.۲ میلیارد دلار طرح در سال گذشته را فراهم ساخت و امسال نیز این روند تداوم دارد.
 [گزارش تصویری]

هفدهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی، فولاد، ریخته گری، ماشین آلات و صنایع وابسته در تبریز

می متالز - هفدهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی، فولاد، ریخته گری، ماشین آلات و صنایع وابسته 12 الی 15 مردادماه در محل نمایشگاه های بین المللی تبریز برپاست.
 

فولاد استان قزوین نیازمند حمایت

می متالز - معاون امور صنایع سازمان صمت: محصولات فولادی استان به ۱۵ کشور همسایه و چین صادر می‌شود اما این صنعت در استان برای تامین برق و ذخایر آهن با مشکل مواجه است.
 معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو مطرح کرد:

تبدیل ذخایر بلوکه شده سنگ آهن به معادن قابل استخراج به منظور پایداری صنعت فولاد کشور

می متالز - معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو در حاشیه این بازدید ضمن ابراز خردسندی از تلاش و عملکرد پیمانکار و سرمایه گذاران در واحد آنومالی شمالی از همکاران شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران خواستار تدبیر و برنامه جهت رفع عقب افتادگی فعالیت معدنکاری در معدن سنگ آهن چاه گز شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما