خبر
آهن و فولاد  
رییس هیات عامل ایمیدرو:

تحریم صنعت فولاد نشانه پیشرفت این صنعت است

می متالز - مراسم افتتاحیه دومین جشنواره ملی فولاد ایران با معرفی بخش‌های مختلف این رویداد و با حضور سورنا ستاری، معاون تحقیقات و فناوری ریاست جمهوری و خداداد غریب پور رئیس هیئت عامل ایمیدرو در برج میلاد آغاز شد.

به گزارش می متالز، خداداد غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو در دومین جشنواره ملی فولاد ایران با بیان اینکه تحریم صنعت فولاد نشانه پیشرفت این صنعت است، گفت: قرار گرفتن صنعت فولاد ایران در فهرست تحریم‌های اخیر آمریکا نشان‌دهنده این است که روند ما در این صنعت خوب بوده است به طوری که هم اکنون به تولید بالای ۲۸ میلیون تن دست یافته ایم.

وی خاطرنشان کرد: این عوامل نشان دهنده این است که رقابت نیز افزایش یافته و جهت گیری نظام نیز نشان داده که حمایت از ساخت و تولید داخل به عنوان یک راهبرد در نظر گرفته شده است. در واقع هم رقابت افزایش یافته و هم سیاست کلی نظام تاکید و توجه به تولید محصول داخلی است. هم اکنون ۹۵ درصد آب مورد استفاده در صنعت فولاد بازیافت می شود. اما باید بپرسیم که در حال حاضر در رابطه با بومی سازی کجا ایستاده ایم.

وی با بیان اینکه بومی‌سازی در صنعت فولاد کشور، امروز به عنوان یک راهکار اساسی مطرح می‌شود، تصریح کرد: بومی‌سازی صنعت فولاد به عنوان نقطه‌ای که توسط دشمن تحت فشار قرار گرفته، باید مورد حمایت و توجه قرار گیرد و شرکت‌های فولادی باید برای بومی‌سازی ساختار ایجاد کنند زیرا بدون ساختارسازی نمی توان در این حوزه به طور مطلوب عمل کرد.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا نیاز است که قطعه‌سازان فولادی نیز برای دستیابی به ساختار مدون، انجمن قطعه‌سازان فولاد را تشکیل دهند.

به گفته ی غریب پور انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در این زمینه به شکل مطلوب عمل کرده و ایجاد ساختار در حوزه تولید فولاد ایجاد کرده است.

کد خبر: 80035
تاریخ: 1398/10/23 - 23:08
منبع: بورس کالای ایران

صنعت فولاد  خداداد غریب پور  تحریم‌ 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد:

تحریم صنعت فولاد تبلیغاتی است/ صادرات طبق برنامه در حال انجام است

می متالز - احرامیان با اشاره به تحریم جدید علیه صنعت فولاد گفت: اضافه کردن اسم چند شرکت جدید تاثیری بر صنعت فولاد ندارد و بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد.
 

جوشش اراده‌های فولادی در شرکت فولاد اکسین خوزستان

می متالز - مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: برای شرکت یک اورهال بزرگ انجام گرفته و خط تولید به حداکثر آمادگی رسیده است.
 

آمریکا برای اجرای تحریم‌های تازه ایران زمان تنفس ۹۰ روزه اعلام کرد

می متالز - خزانه‌داری آمریکا با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد به شرکت‌های خارجی فرصتی ۹۰ روزه داده تا خود را به تحریم‌هایی که هفته گذشته علیه ایران اعلام شد، منطبق کنند.
 

تصویر آماری از نقش معدن در اقتصاد

می متالز - نقش معدن و صنایع معدنی در اقتصاد از چه جنبه‌هایی اهمیت دارد؟ ارزیابی‌ها نشان می‌دهد بخش معدن کشور از لحاظ «نیاز انسان به مواد معدنی»، «گردش مالی بخش معدن در جهان»، «تجارت خارجی بخش معدن و صنایع معدنی»، «ارزش منابع طبیعی ایران» و «ذخایر معدنی ایران و جهان» دارای اهمیت است.
 مشاور رئیس هیات مدیره ایمیدرو:

تفاهم نامه های امضا شده را با جدیت دنبال می کنیم

می متالز - مشاور رئیس هیات مدیره ایمیدرو گفت: حدود پانصد میلیون یورو در این نمایشگاه منعقد شده که با پیگیری های مداوم تلاش می کنیم تا همه تفاهمنامه‌های منعقد شده به سمت و سوی قراردادهای اجرایی هدایت شوند.
 قائم مقام امور معادن و صنایع وزارت صمت:

200 قرارداد، حاصل اجرای طرح میز ساخت داخل

می متالز - قائم مقام امور معادن و صنایع وزارت از امضای 200 قرارداد در میز ساخت داخل وزارت صمت خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما