خبر
بورس و سهام  
در شروع معاملات هفتگی رقم خورد؛

رشد سهام آسیایی با نزدیک شدن به امضای توافق تجاری

می متالز - در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر امضای فاز اول توافق تجاری چین و آمریکا هستند، قیمت جهانی طلا افت کرد و اکثر شاخص‌های سهام آسیایی رشد کردند

به گزارش می متالز، روز دوشنبه، در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر امضای فاز اول توافق تجاری چین و آمریکا هستند، قیمت جهانی طلا افت کرد و اکثر شاخص‌های سهام آسیایی رشد کردند.

قرار است چهارشنبه این هفته، رئیس‌جمهور ترامپ و مقامات چین فاز اول توافق تجاری مورد انتظار بین دو کشور را امضا کنند تا به اختلافات تجاری بلندمدت خود پایان دهند.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی بدون در نظر گرفتن سهام ژاپن، ۰.۴۹ درصد بالا آمد. نیکی ژاپن ۰.۴۷ درصد رشد کرد.

کامپوزیت شانگهای ۰.۴۶ درصد بالا آمد، در حالی‌که هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۱.۰۲ درصد جهش کرد.کوسپی کره‌جنوبی ۱.۰۴ درصد جهش کرد، اما ای‌اس‌اکس استرالیا بر خلاف بازارهای منطقه ۰.۳۷ درصد افت کرد.

وزارت تجارت چین اعلام کرد که امروز معاون نخست‌وزیر چین، هیو لی، به عنوان رئیس تیم مذاکره‌کننده چین به واشنگتن خواهد رفت و تا ۱۵ ژانویه آنجا خواهد بود.

در بازار فلزات گران‌بها، قیمت خرید نقدی هر اونس طلا ۰.۴ درصد افت کرد و به ۱۵۵۶.۴۰ دلار رسید. قیمت پیش‌خرید هر اونس طلا ۰.۲ درصد افت کرد و به ۱۵۵۷.۱۰ دلار رسید.

کد خبر: 80044
تاریخ: 1398/10/23 - 23:17
منبع: بورس کالای ایران

توافق تجاری  چین و آمریکا  سهام آسیایی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

استفاده چین از کرونا برای دست به سر کردن آمریکا

می متالز - بر اساس فاز اول توافق تجاری میان پکن و واشنگتن، چین موافقت کرده بود ۲۵.۳ میلیارد دلار خرید انرژی از آمریکا داشته باشد اما آمار نشان می دهد واردات نفت خام، گاز طبیعی و زغال سنگ متالورژیک آمریکایی تا پایان ژوئن تنها به ۱.۲۹ میلیارد دلار بالغ شد.
 

قرار بلندمدت با چین؛ فرصت‌ها و تهدیدات پیش‌رو

می متالز - به جرات بتوان این استفاده گسترده چین از نفت و گاز را مهم‌ترین منفعت این برنامه جامع همکاری‌های مشترک دانست، به ویژه آنکه آمریکا مسیر سایر بازارها را برای نفت ایران بسته و عملا از سلطه خود برای منع نظام پولی ـ بانکی جهان از مبادلات اقتصادی با ایران بهره برده است و حالا این برنامه می‌تواند بازاری بزرگ برای نفت و گاز ایران فراهم آورد
 

واردات کنسانتره چین از آمریکا به بالاترین حد دو سال اخیر رسید

می متالز - به رغم تنش‌های بسیاری که این روزها میان پکن و واشنگتن وجود دارد، میزان واردات کنسانتره مس چین از آمریکا به بالاترین حد خود از سپتامبر ۲۰۱۸ رسید.
 

سایه دعوای چین و آمریکا بر بورس‌های دنیا

می متالز - تشدید تنش میان آمریکا و چین باعث ریزش بسیاری از شاخص‌های بورسی مهم جهان شد.
 

سقوط همه شاخص‌های آسیا اقیانوسیه

می متالز - با بدتر شدن تنش‌های سیاسی بین چین و آمریکا شاخص‌های سهام چین به شدت سقوط کردند و باقی شاخص‌های آسیا اقیانوسیه را پایین کشیدند
 

دنده عقب بورس‌ها در اروپا

می متالز - بیشتر شاخص‌های اروپایی با ریزش بسته شدند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما