خبر
بورس و سهام  
در شروع معاملات هفتگی رقم خورد؛

رشد سهام آسیایی با نزدیک شدن به امضای توافق تجاری

می متالز - در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر امضای فاز اول توافق تجاری چین و آمریکا هستند، قیمت جهانی طلا افت کرد و اکثر شاخص‌های سهام آسیایی رشد کردند

به گزارش می متالز، روز دوشنبه، در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر امضای فاز اول توافق تجاری چین و آمریکا هستند، قیمت جهانی طلا افت کرد و اکثر شاخص‌های سهام آسیایی رشد کردند.

قرار است چهارشنبه این هفته، رئیس‌جمهور ترامپ و مقامات چین فاز اول توافق تجاری مورد انتظار بین دو کشور را امضا کنند تا به اختلافات تجاری بلندمدت خود پایان دهند.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی بدون در نظر گرفتن سهام ژاپن، ۰.۴۹ درصد بالا آمد. نیکی ژاپن ۰.۴۷ درصد رشد کرد.

کامپوزیت شانگهای ۰.۴۶ درصد بالا آمد، در حالی‌که هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۱.۰۲ درصد جهش کرد.کوسپی کره‌جنوبی ۱.۰۴ درصد جهش کرد، اما ای‌اس‌اکس استرالیا بر خلاف بازارهای منطقه ۰.۳۷ درصد افت کرد.

وزارت تجارت چین اعلام کرد که امروز معاون نخست‌وزیر چین، هیو لی، به عنوان رئیس تیم مذاکره‌کننده چین به واشنگتن خواهد رفت و تا ۱۵ ژانویه آنجا خواهد بود.

در بازار فلزات گران‌بها، قیمت خرید نقدی هر اونس طلا ۰.۴ درصد افت کرد و به ۱۵۵۶.۴۰ دلار رسید. قیمت پیش‌خرید هر اونس طلا ۰.۲ درصد افت کرد و به ۱۵۵۷.۱۰ دلار رسید.

کد خبر: 80044
تاریخ: 1398/10/23 - 23:17
منبع: بورس کالای ایران

توافق تجاری  چین و آمریکا  سهام آسیایی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 امضای توافق در دستور کار چهارشنبه قرار گرفت

واکاوی فاز ۱ صلح تجاری

می متالز - بر اساس برنامه‌های از پیش تعیین شده، اواخر روز چهارشنبه به وقت ایران، چین و آمریکا با امضای فاز نخست توافق تجاری، جنگ تعرفه‌ای خود را که بر اقتصاد جهان اثرات منفی بسیار گذاشت، به فاز جدید و آرام‌تری وارد می‌کنند. طبق برنامه‌ قرار شد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و لیوهی، معاون نخست‌وزیر چین توافق تجاری اولیه‌ای را امضا ‌کنند که با هدف خرید گسترده چین از محصولات کارخانه‌ای، کالاهای کشاورزی، انرژی و خدمات آمریکا تنظیم شده است.
 

توافق‌ اقتصادی و تجاری چین و آمریکا امضا شد/ مفاد مهم توافق و مواضع ترامپ

می متالز - مرحله اول توافق‌ اقتصادی و تجاری چین و آمریکا با حضور ترامپ و معاون اول رئیس جمهور چین در واشنگتن امضا شد.
 

قیمت نفت روی مدار صعودی افتاد

می متالز - بهای معاملات نفت بازار جهانی روز سه‌شنبه در آستانه امضای قرارداد تجاری میان آمریکا و چین که انتظار می‌رود تقاضا برای نفت را تقویت کند، بالا رفت.
 جنگ تجاری چین و آمریکا

ترامپ در مراسم امضای فاز اول صلح تجاری چه گفت؟/ نامه رییس جمهور چین چه پیامی به همراه داشت؟

می متالز - بالاخره پس از حدود یک ماه فاز اول توافق تجاری چین و آمریکا در واشنگتن به امضا رسید. ترامپ و مقامات آمریکایی در کاخ سفید میزبان مقامات ارشد چین بودند. روسای جمهور دو کشور چه گفتند؟
 با نزدیک شدن به توافق تجاری؛

صعود جهانی دلار از سر گرفته شد

می متالز - شاخص دلار پس از افت محسوس دیروز مجددا صعودی شد.
 بر اساس اعلام رویترز؛

نفت تغییر مسیر داد

می متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت پس از کاهش یک درصدی در روز دوشنبه امروز با ۱۶ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۶۴ دلار و ۳۶ سنت رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما