خبر
فن آوری های نوین  
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری؛

فروش۹۰ هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت آپ

می متالز - معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: سال گذشته ۴۸۰۰ شرکت دانش‌بنیان و استارت‌آپ، ۹۰هزار میلیارد تومان فروش داشته‌اند.

به گزارش می متالز، سورنا ستاری صبح امروز در دومین جشنواره ملی فولاد ایران با بیان اینکه وارد کردن خط تولید از خارج و ماشین‌آلات آن نیاز به دانشگاه ندارد و نام آن «صنعت» نیست، گفت: به این روند می‌توانیم «کارخانه» بگوییم که از آن محصول خارج می‌شود ولی نیاز به دانشگاه ندارد فقط چند تکنیسین می‌خواهد که اگر قطعه‌ای خراب شد، همان را وارد و تعویض کند.

وی افزود: اگر قرار است میان دانشگاه و صنعت ارتباط برقرار شود، باید این کارخانه جمع‌آوری شود و پیش از آن هم باید تفکر آن را جمع کنیم. وقتی درباره صنعت صحبت می‌کنیم باید خط تولید را در داخل راه‌اندازی کنیم.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه محصول، حاصل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پژوهش است و از پژوهش‌های دولتی، محصول بیرون نمی‌آید، اظهار داشت: دولت فقط می‌تواند زیرساخت پژوهش را فراهم کند. تا زمانی که پول بخش خصوصی وارد پژوهش نشود، به محصول صنعتی دست نخواهیم یافت. ماهیت دولت‌ها این است که سرمایه‌گذاری دولت در پژوهش نتیجه نمی‌دهد.

ستاری یادآور شد: بهترین شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه‌ها هستند. از هیچ دانشگاهی، واکسن و دارو بیرون نمی‌آید بلکه شرکت‌ها آن را می‌سازند. دانشگاه فقط محلی برای انجام پژوهش‌ها و تولید دانش است ضمن اینکه دانشگاه‌های ما هم به این نتیجه رسیده‌اند که با پول دولت، سقف آرزوهایشان محدود است مثل ما کارمندان دولت که سقف آرزوهایمان کوتاه است و باید درآمد خود را از محل پژوهش به دست بیاوریم؛ سرمایه‌گذاری را هم باید بخش خصوصی انجام دهد نه دولت.

وی با تأکید بر اینکه ۴۸۰۰ شرکت دانش‌بنیان داریم که سال گذشته ۹۰ هزار میلیارد تومان فروش داشتند، گفت: ۱۱۰ سال فروش نفت در کشور به ما یاد داد که همه چیز حتی دانش و تکنولوژی نیز خریدنی است درحالی‌که این اشتباه بزرگی است چون تکنولوژی یاد گرفتنی است.

ستاری با اشاره به تحریم‌های صنعت فولاد گفت: برای خود من هم مایه شرمندگی است که به دلیل قطعاتی مانند کُک یا کُک سوزنی تحریم می‌شویم؛ این نشان می‌دهد در جاهایی ضعف داشته‌ایم به همین دلیل است که سیستم وارداتی فعالی داریم ولی ساختار صادراتی ضعیفی ایجاد شده است.

به گفته معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، در حال حاضر توانسته‌ایم تمام کاتالیست‌های صنعت نفت و گاز را در داخل تولید کنیم.

وی همچنین تصریح کرد:نگاه جدیدی در صنعت فولاد کشور در حال شکل‌گیری است و این نشان از آینده بهتر این صنعت در کشور دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فولاد مبارکه، پیشتاز بومی‌سازی صنعت فولاد کشور است

می متالز - در پی برگزاری موفقیت‌آمیز نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران که در دی‌ماه سال گذشته برگزار شد و آغازگر موج فراگیر بومی‌سازی و حمایت از تأمین داخلی بود، به درخواست تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان زنجیرۀ فولاد، دومین دورۀ این رویداد تخصصی و منحصر به‌ فرد ملی به همت شرکت فولاد مبارکه، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و با مشارکت سایر شرکت‌های بزرگ فولادی و معدنی و تأمین‌کنندگان مطرح داخلی و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایمیدرو، اتاق‌های بازرگانی ایران و تهران و تشکل‌های زنجیرۀ فولاد، از ۲۳ تا ۲۶ دی‌ماه سال جاری به مدت چهار روز در برج میلاد تهران برگزار شد.
 

گزارش تصویری از دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران

می متالز - دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران از تاریخ ۲۳ تا ۲۶ دی ماه در برج میلاد تهران با حضور بزرگان صنعت فولاد کشور برگزار شد.
 دبیر دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران مطرح کرد:

امضای 500 میلیون یورو تفاهم نامه به منظور بومی سازی و توسعه صنعت فولاد

می متالز - دبیر دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران از پیشتازی تامین کنندگان صنعت فولاد در مقایسه با سایر صنایع کشور خبر داد و گفت: در مدت 4 روز نمایشگاه 500 میلیون یورو برای بومی سازی، صرفه جویی ارزی و توسعه صنعت فولاد به امضا رسید.
 رئیس بومی سازی فولاد مبارکه:

تولید پایدار، نیازمند تامین پایدار بدون وابستگی است

می متالز - رئیس بومی سازی فولاد مبارکه گفت: تولید پایدار، نیازمند تامین پایدار مواد و تجهیزات مورد نیاز است که این مورد تنها با بومی سازی و بدون وابستگی امکان پذیر است.
 رئیس بومی سازی فولاد مبارکه اعلام کرد:

80 درصد قطعات زنجیره فولاد توسط فولاد مبارکه بومی سازی شده است

می متالز - رئیس بومی سازی فولاد مبارکه گفت: در آغاز بومی سازی 30 درصد تجهیزات و قطعات ساخت داخل بود و اکنون بعد از گذشت 18 سال نزدیک به 80 درصد قطعات و تجهیزات بومی سازی شده و در داخل ساخته می شوند.
 معاون وزیر نفت اعلام کرد:

بهره‌برداری از ۲ میلیارد دلار طرح پتروشیمی تا پایان امسال

می متالز - معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی از افتتاح فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید ماهشهر خبر داد و گفت: نزدیک به ۲ میلیارد دلار طرح پتروشیمی تا پایان سال ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما