خبر
بانک ها   مسکن و اقتصاد  

پرداخت وام مسکن توسط سایر بانک‌ها متوقف شد

می متالز - مدیرعامل بانک مسکن با تاکید بر اینکه افزایش سقف تسهیلات مسکن از محل اوراق، مانع رکود بیشتر مسکن شده و قدرت خرید را تقویت می‌کند، گفت: عدم پرداخت تسهیلات مسکن از سوی سایر بانک‌ها به دلیل طولانی شدن بازگشت سرمایه است.

به گزارش می متالز، ابوالقاسم رحیمی انارکی در پاسخ به این سوال که چرا سایر بانک‌های عامل به بخش مسکن تسهیلات پرداخت نمی‌کنند، گفت: بسیاری از بانک‌ها برای این تسهیلات مسکن نمی‌دهند که مدت بازگشت سرمایه آنها طولانی است و هیچ بانکی هم علاقه‌ای به حبس منابع خود ندارد.

مدیرعامل بانک مسکن در پاسخ به سوال تاثیر افزایش تسهیلات مسکن در خروج این بخش از رکود نیز گفت: اتفاقاتی که در دو سال گذشته رخ داد و تورم شدیدی که در حوزه عمومی کشور در بخش‌های مختلف از جمله طلا، ارز و نیز واحدهای مسکونی افتاد، تمامی تلاش هایی که طی ۳ و ۴ سال قبل آن را برای افزایش قدرت خرید گروه‌های هدف انجام گرفته بود، تحت‌الشعاع قرار گرفت.

وی افزود: به هرحال مشکلی بوجود آمد که باید مرتفع می شد و بدین ترتیب پیش بینی ها و برنامه‌ریزی ها توسط کارشناسان بانک مسکن انجام گرفت و اقداماتی شروع شده است که خوشبختانه بانک مرکزی با پیشنهاد بانک مسکن موافقت کرد تا مجوز تسهیلات جدید را از محل اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن را با مصوبه شورای پول و اعتبار صادر و سقف آن را برای تهران به غیر از وام جعاله به ۲۰۰ میلیون تومان برساند.

وی ادامه داد: با دو برابر شدن سقف تسهیلات جعاله تعمیر مسکن به مبلغ ۴۰ میلیون تومان نیز انتظار می‌رود، مجموعه اقدامات انجام گرفته یک انرژی و تحرک دیگری به این بخش تزریق کند و امیدواریم تا از رکود و تعمیق آن جلوگیری کرده و بدون تبعات افزایش قیمتی شدید به این بخش موجبات خروج بخش مسکن از رکود فراهم شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

وام ازدواج ۱۰۰ میلیون تومان می‌شود

می متالز - وزیر ورزش و جوانان گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۳۹۹، وام ازدواج جوانان برای هر کدام از زوجین، ۵٠ میلیون تومان است و زوجینی که تاریخ عقد آنها بعد از یکم فروردین ۹۶ است می‌توانند از آن استفاده کنند.
 

اولین نرخ دلار در هفته جاری / قیمت ارز در صرافی ملی ۹۸/۱۰/۲۸

می متالز - نرخ ارز در صرافی‌ ملی امروز در حالی اعلام شد که قیمت دلار و یورو نسبت به روز پنج‌شنبه ۵۰ تومان کاهش یافتند و بهای دلار به ۱۳ هزار و ۵۰ تومان رسید.
 

قیمت سکه گرمی به ۹۲۸ هزار تومان رسید / قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۱۰/۲۸

می متالز - قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از افت بهای طلای جهانی در روز جمعه، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه یک گرمی به ۹۲۸ هزار تومان رسید.
 مقام رسمی بازار سرمایه مطرح کرد:

جزئیات اولین معامله عملیات بازار باز در فرابورس

می متالز - مقام رسمی بازار سرمایه جزییات اولین معامله عملیات بازار باز را تشریح کرد و گفت: درباره نحوه معاملات این اوراق تاکید کرد که تسویه این معاملات به صورت T+۰ است و در پایان هر روز معاملاتی، تسویه معاملات همان روز صورت می‌گیرد.
 

دسترسی به حساب‌های فاقد کد شهاب غیرممکن می‌شود

می متالز - دسترسی به حساب‌های فاقد کد شهاب، به زودی غیرممکن می‌شود.
 

دینار عراق گران و دلار کانادا ارزان شد

می متالز - بانک مرکزی امروز نرخ ۴۷ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۸ ارز مانند یورو، پوند و دلار کانادا کاهش، قیمت ۱۱ واحد پولی از جمله دینار عراق افزایش و نرخ دلار و ۷ ارز دیگر ثابت ماند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما