خبر
انرژی  

چه کنیم از سهمیه کارت سوخت کم نشود؟

می متالز - شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در پی انتشار برخی شایعات در فضای مجازی مبنی بر کاهش سهمیه سوخت هنگام سوخت‌گیری توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش می متالز، طراحی سامانه هوشمند سوخت جهت جلوگیری از تخلف حاصل از بیرون کشیدن کارت در حین سوخت‌گیری، بدین‌صورت است که با وارد کردن کارت در کارت‌خوان و مشخص شدن مقدار سهمیه، با شروع سوخت‌گیری، ابتدا ۳,۹۹ لیتر از سهمیه کسر می‌شود و شروع به سوخت‌گیری می‌کند، پس از اتمام پیمانه اول، ۳,۹۹ لیتر دیگر از سهمیه کم می‌شود و مجددا سوخت‌گیری ادامه پیدا می‌کند و این فرآیند به‌صورت پیمانه پیمانه تا انتهای سوخت‌گیری ادامه می‌یابد.

اگر در حین سوخت‌گیری کارت از کارت‌خوان بیرون کشیده شود، مقداری که باقیمانده ۳,۹۹ لیتر است، از سهمیه آن کارت کسر می‌شود (برای مثال اگر دو لیتر سوخت‌گیری کرده است و کارت را بیرون بکشد ۱.۹۹ لیتر بیش‌تر از سهمیه آن کارت کم می‌شود) و اگر همان کارت، دوباره وارد همان کارت‌خوان شود، سهمیه‌ای که بیش‌تر از لیتراژ برداشت‌ شده از نازل کم شده است، به کارت برگردانده می‌شود.

تاکید می‌شود که درصورت خارج کردن زودهنگام کارت سوخت از کارتخوان جایگاه، سوخت‌گیری قطع می شود و لیتراژ مذکور از سهمیه کسر می‌شود، لیکن صرفاً به اندازه لیتراژ سوخت‌گیری شده، هزینه محاسبه خواهد شد.

همچنین شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران مجددا درباره نحوه صحیح سوخت‌گیری با کارت هوشمند سوخت شخصی توضیحات ذیل را یادآور شد؛ ابتدا کارت سوخت را داخل کارتخوان قرار دهید، سپس رمـز چهار رقمی آن را وارد کنید، نازل را برداشته و سوخت‌گیری را آغاز کنید،‌ بعد از اتمام سوخت‌گیری، نازل را به‌درستی سر جای خود قرار داده و پس از مشاهده پیام “کارت را بردارید” کارت سوخت خود را از کارتخوان خارج کنید.

هموطنان عزیز توجه کنند که از برداشتن کارت سوخت از کارتخوان قبل از قرار دادن نازل در جای خود، باید جدا خودداری کنند.

کد خبر: 80060
تاریخ: 1398/10/23 - 20:39
منبع: تجارت نیوز

سوخت‌ گیری  کارت‌ خوان  سهمیه کارت سوخت 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سهمیه کارت سوخت جدید چقدر است؟

می متالز - به طور مثال اگر فردی در بهمن ماه درخواست کارت سوخت بدهد و در اسفند ماه کارت برای وی صادر شود، سهمیه سوخت آن شخص از زمان صدور کارت شارژ می‌شود.
 

میانگین مصرف بنزین به ۷۲ میلیون لیتر در روز رسید

می متالز - میانگین مصرف‌ بنزین کشور در ۱۶ روز نخست اسفندماه ۹۸ به حدود ۷۲ میلیون لیتر در روز رسید.
 

جزییات تازه از نحوه پرداخت یارانه معیشتی / معترضان حذف شده چه‌ کار کنند؟

می متالز - سخنگوی ستادشناسایی مشمولان کمک‌های معیشتی می‌گوید که بررسی حساب و دارایی خانوار با حضور نمایندگانی از نهادهای نظارتی مانند سازمان بازرسی کل انجام شده ‌‌است.
 شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد:

نکات مهم سوخت‌گیری برای جلوگیری از کاهش 5 لیتری سهمیه بنزین

می متالز - شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اعلام نکات مهم سوخت‌گیری با کارت سوخت از احتمال کسر کمتر از ۵ لیتر سهمیه درصورت برداشتن کارت قبل از قراردادن نازل در جای خود خبر داد.
 

بنزین قابل ذخیره سازی در کارت سوخت چقدر است؟

می متالز - با توجه به آغاز فرآیند سهمیه بندی بنزین در کشور این سوال مطرح است که رانندگان چه میزان از سهمیه بنزین خود را می‌توانند ذخیره کنند؟
 وزیر نفت خبر داد

سهمیه کارت سوخت جایگاه‌داران کاهش می‌یابد

می متالز - به زودی سهمیه کارت سوخت جایگاه‌داران به ۱۵ تا ۲۰ لیتر خواهد رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما