خبر
اقتصاد   گمرک  

افت ۲۵ درصدی مبادلات تجاری ایران و آلمان

می متالز - عضو هیات‌رئیسه اتاق بازرگانی ایران و آلمان گفت: در ۹ ماه امسال، صادرات ما به کل اروپا ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو بوده است.

به گزارش می متالز، رسول رنجبران عضو هیات‌ رئیسه اتاق بازرگانی ایران و آلمان درباره وضعیت مبادلات تجاری ایران و آلمان اظهار کرد: حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد روال مبادلات تجاری به اروپا و آلمان، نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

عضو هیات‌ رئیسه اتاق بازرگانی ایران و آلمان در ادامه تصریح کرد: در ۹ ماه امسال، صادرات ما به کل اروپا ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو بوده است.

گفتنی است، رنجبران در نشست معرفی پتانسیل‌های اقتصادی و فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری گفت: وزیر اقتصاد آلمان یکی از راه‌های گسترش تعاملات دو کشور را تعامل با شرکت‌ها و بانک‌های کوچکی دانست که مرودات و ارتباط چندانی با آمریکا نداشته و ابراز امیدواری کرد تا از طریق این شرکت‌ها و بانک‌ها بتوان از امکانات شرکت‌ها و بانک‌های بزرگ آلمانی بهره‌مند شد.

وی گفت: آلمان علاقه‌مند به حفظ همکاری‌های اقتصادی با ایران است.

قابل ذکر است کشور‌های چین، عراق، امارات، ترکیه و افغانستان پنج مقصد اول کالا‌های صادراتی ایران و چین، امارات، ترکیه، هند و آلمان پنج مبادی اول واردات به ایران بوده‌اند.

براساس داده‌های آماری گمرک ایران، میزان صادرات غیرنفتی کشور در پایان ۸ ماهه سال جاری از لحاظ وزنی به بیش از ۸۸ هزار تن رسید که نسبت به ۷۵ هزار تن ۸ ماهه سال ۹۷ رشد ۱۶ درصدی را نشان می‌دهد.

کد خبر: 80062
تاریخ: 1398/10/23 - 22:50
منبع: تجارت نیوز

رسول رنجبران  مبادلات تجاری  ایران  آلمان  گمرک 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سرفصل جدیدی برای بازگشایی معادن تازه کشف شده در کرمان آغاز شد

می متالز - سعدمحمدی گفت: ذخایر و معادن خوبی در استان کرمان کشف شده و سرفصل جدیدی برای بازگشایی این‌ معادن آغاز شده و برای ایجاد اشتغال و بازگشایی معادن جدید در استان اعتباری بیش‌ از ۲ میلیارد و ۲۷۰‌ میلیون‌ یورو به اضافه ۲۰‌ هزار میلیارد تومان صرف خواهد شد.
 

نخستین نمایشگاه مدیریت بحران در کرمان گشایش یافت

می متالز - نخستین نمایشگاه و نشست‌های تخصصی مدیریت بحران پدافند غیرعامل امداد و نجات با حضور مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در کرمان گشایش یافت.
 

امسال از رکورد تولید ۲۸۰ هزار تن مس کاتد عبور می‌کنیم

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: شرکت مس سال گذشته از رکورد تولید با ۲۵۰ هزار تن مس کاتد عبور کرد و امسال از ۲۸۰ هزار تن مس کاتد عبور می‌کنیم.
 مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران:

رکورد صادرات را زدیم/ تعریف طرح های توسعه ای جدید با ۲ میلیارد و ۲۷۰ میلیون یورو اعتبار

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: با اتفاقاتی که در اکتشاف مس در استان کرمان افتاده امیدواریم بتوانیم سرفصل جدیدی برای معادن جدید داشته باشیم و طرح های توسعه با ۲ میلیارد و ۲۷۰ میلیون یورو و ۲۰ هزار میلیارد تومان فضایی در آینده تعریف می کند که در ایجاد اشتغال در استان حرف های جدیدی بزنیم.
 تسهیلات ۱۸گانه گمرک اعلام شد

روان‌سازی تجارت جلوی دروازه

می متالز - سخنگوی گمرک از تسهیلات جدید این دستگاه برای حمایت از فعالان اقتصادی خصوصا صادرکنندگان خبر داد که پذیرش ضمانت بانکی یک ساله برای ترخیص قطعی کالا، از جمله این تسهیلات است.
 ازسوی معاون اول رئیس‌جمهور ابلاغ شد

تسهیلات ۱۸گانه گمرک برای تجارت

می متالز - گمرک ایران تسهیلات ۱۸گانه‌ای را برای حمایت از بازرگانان اختصاص داده که پذیرش ضمانت بانکی یک‌ساله برای ترخیص قطعی کالا از جمله این تسهیلات است. این تسهیلات برای فعالان تولیدی و تجاری به‌ویژه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فاقد سابقه تخلف گمرکی در نظر گرفته و طی شیوه‌نامه‌ای ضوابط برخورداری از آن ابلاغ شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما