خبر
اقتصاد   فلزات گرانبها  
آخرین وضعیت بازارها در 98/10/23

ارزانی دلار در روز اوج‌گیری بورس / طلا همچنان رو به صعود / خبر خوش برای سهامداران

می متالز - در روزی که قیمت دلار نسبت به روز گذشته اندکی کاهش یافت و قیمت طلا همان روند صعودی چند روز اخیر خود را دنبال کرد، شاخص بازار سهام روند رو به رشد خود را شدت بخشید.

به گزارش می متالز، قیمت دلار در بازار امروز ۲۳ دی ماه با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۳ هزار و ۲۰ تومان رسید.

اما قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد امروز دوشنبه ۲۳ دی ماه تا ساعت ۱۸ با سه هزار و ۲۰۰ تومان افزایش به ۴۹۲ هزار و ۴۰۰ تومان رسید.

قیمت سکه بهار آزادی هم در بازار آزاد امروز دوشنبه ۲۳ دی ماه تا ساعت ۱۸ با ۲۰ هزار تومان افزایش به چهار میلیون و ۷۷۰ هزار تومان رسید.

اما در بازار سهام اوضاع چطور بود؟

بازار سهام در سومین روز هفته با رشدی ۴٫۴ درصدی، ۱۶ هزار و ۳۸۸ واحد افزایش یافت و در کانال ۳۹۲ هزار متوقف شد و رکوردی تازه را ثبت کرد. همچنین ارزش بازار بورس تهران به ۱۴۲۹ هزار میلیارد تومان رسید. فرابورس ایران نیز امروز شاهد رشد ۳٫۰۹ درصدی بود و با افزایشی ۱۵۱ واحدی از سقف ۵۰۴۵٫۶۸ واحدی عبور کرد.

 رشد بورس ادامه خواهد داشت؟

از مهمترین اخبار امروز هم انتشار آخرین خبرها از سیل سیستان و بلوچستان، اظهار نظر رئیس قوه قضا درباره پرونده سقوط هواپیما، ابلاغ شرایط جدید پرداخت یارانه معیشتی، رشد قیمت تسه (اوراق خرید وام مسکن)، تایید نکردن تغییر نرخ سود بانکی و تشریح ریسک بازارهای مالی بود.

 سیستان و بلوچستان در محاصره سیل 

اما یکی از مهمترین اخبار امروز که برای سهامداران خبر خوشی محسوب می‌شود، ابلاغ تجدید ارزیابی دارایی‌ها است.

معاون اول رئیس جمهور آیین‌نامه اجرایی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی را ابلاغ کرد. براساس این گزارش، هیات دولت به منظور تسهیل فضای کسب و کار و تقویت بازار سرمایه و رفع تعارض مبنی بر حذف محدودیت استانداردهای حسابداری درخصوص انتقال مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها به حساب افزایش سرمایه، آیین‌نامه اجرایی قانون مالیات‌های مستقیم، موضوع معافیت مالیاتی تجدید ارزیابی دارایی‌ها را اصلاح کرد.

امروز همچنین سخنگوی دولت با بیان اینکه ما متهم به دروغگویی و پنهانکاری شدیم در حالیکه واقعا اینگونه نبود و واقعیت این است که ما دروغ نگفتیم، دروغ به معنی جعل آگاهانه و عامدانه واقعیت است، گفت: رئیس جمهور هم به محض اطلاع از موضوع در شب جمعه جلسه برگزار کردند که به زودی با مردم هم در این زمینه سخن خواهند گفت هرچند نتوانستم امروز زمان دقیق آن را از رئیس‌جمهور جویا شوم.

کد خبر: 80064
تاریخ: 1398/10/23 - 23:50
منبع: تجارت نیوز

قیمت دلار  قیمت طلا  قیمت سکه  بازار سهام  بورس 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس اتحادیه طلای تهران می گوید:

پیش‌بینی قیمت طلا در هفته پایانی دی ماه / امیدواریم قیمت طلا نوسان کمی داشته باشد

می متالز - رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: چنانچه قیمت دلار در روزهای پایانی دی روند باثباتی داشته باشد قیمت طلا گران نخواهد شد، کاهش قیمت طلا مستلزم این است که تصمیم‌گیرندگان این حوزه بازار ارز را مدیریت و کنترل کنند.
 

اولین نرخ دلار در هفته جاری / قیمت ارز در صرافی ملی ۹۸/۱۰/۲۸

می متالز - نرخ ارز در صرافی‌ ملی امروز در حالی اعلام شد که قیمت دلار و یورو نسبت به روز پنج‌شنبه ۵۰ تومان کاهش یافتند و بهای دلار به ۱۳ هزار و ۵۰ تومان رسید.
 

شاخص بورس یک ساعته ۱۰ هزار واحد رشد کرد

می متالز - شاخص بازار سهام در یک ساعت نخست فعالیت کاری خود در روز شنبه با بیش از ۱۰ هزار و ۴۸۰ واحد به ۴۰۹ هزار و ۹۲۵ واحد رسید. در این دقایق رشد ۲٫۶۲ درصدی شاخص بورس سه نماد فارس، اخابر و رمپنا بیشترین تاثیر مثبت را داشتند.
 ثبت رکورد تاریخی بازار سهام در اولین روز هفته

شاخص بورس بالاخره از ۴۰۰ هزار واحد عبور کرد / رشد یک درصدی در کمتر از ۱۰ دقیقه

می متالز - شاخص بازار سهام در کمتر از ۱۰ دقیقه امروز با بیش از چهار هزار و ۴۰۳ واحد رشد به ۴۰۳ هزار ۸۴۹ واحد رسید. در این دقایق رشد ۱٫۱ درصدی شاخص بازار سهام در کمتر از ۱۰ دقیقه سه نماد اخبار، وبملت و فولاد بیشترین تاثیر مثبت را داشتند.
 

اولین رفتار سهامداران در هفته جاری / صف‌های خرید شلوغ‌تر از فروش

می متالز - در اولین رفتار سهامداران در هفته جاری می‌توان صف‌های خرید قابل توجهی را مشاهده کرد. ونیکی، وبشهر و وپارس سه نماد با بیشترین ارزش در صف خرید هستند. ۱۰۷ میلیون، ۱۳۲ میلیون و ۱۶۳ میلیون تقاضا در صف خرید این سه نماد در دقایق ابتدایی پیش‌گشایش بازار سهام است.
 

۴ پیش‌بینی از وضعیت بورس تا پایان سال ۹۸

می متالز - شاخص کل بورس در هفته پایانی دی ماه، با رشدی ۴۵۶۳۸ واحدی، در کانال ۳۹۹ هزار قرار گرفت تا تنها ۵۵۵ واحد با سقف تاریخی کانال ۴۰۰ هزار فاصله داشته باشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما