خبر
اقتصاد   فلزات گرانبها  
آخرین وضعیت بازارها در 98/10/23

ارزانی دلار در روز اوج‌گیری بورس / طلا همچنان رو به صعود / خبر خوش برای سهامداران

می متالز - در روزی که قیمت دلار نسبت به روز گذشته اندکی کاهش یافت و قیمت طلا همان روند صعودی چند روز اخیر خود را دنبال کرد، شاخص بازار سهام روند رو به رشد خود را شدت بخشید.

به گزارش می متالز، قیمت دلار در بازار امروز ۲۳ دی ماه با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۳ هزار و ۲۰ تومان رسید.

اما قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد امروز دوشنبه ۲۳ دی ماه تا ساعت ۱۸ با سه هزار و ۲۰۰ تومان افزایش به ۴۹۲ هزار و ۴۰۰ تومان رسید.

قیمت سکه بهار آزادی هم در بازار آزاد امروز دوشنبه ۲۳ دی ماه تا ساعت ۱۸ با ۲۰ هزار تومان افزایش به چهار میلیون و ۷۷۰ هزار تومان رسید.

اما در بازار سهام اوضاع چطور بود؟

بازار سهام در سومین روز هفته با رشدی ۴٫۴ درصدی، ۱۶ هزار و ۳۸۸ واحد افزایش یافت و در کانال ۳۹۲ هزار متوقف شد و رکوردی تازه را ثبت کرد. همچنین ارزش بازار بورس تهران به ۱۴۲۹ هزار میلیارد تومان رسید. فرابورس ایران نیز امروز شاهد رشد ۳٫۰۹ درصدی بود و با افزایشی ۱۵۱ واحدی از سقف ۵۰۴۵٫۶۸ واحدی عبور کرد.

 رشد بورس ادامه خواهد داشت؟

از مهمترین اخبار امروز هم انتشار آخرین خبرها از سیل سیستان و بلوچستان، اظهار نظر رئیس قوه قضا درباره پرونده سقوط هواپیما، ابلاغ شرایط جدید پرداخت یارانه معیشتی، رشد قیمت تسه (اوراق خرید وام مسکن)، تایید نکردن تغییر نرخ سود بانکی و تشریح ریسک بازارهای مالی بود.

 سیستان و بلوچستان در محاصره سیل 

اما یکی از مهمترین اخبار امروز که برای سهامداران خبر خوشی محسوب می‌شود، ابلاغ تجدید ارزیابی دارایی‌ها است.

معاون اول رئیس جمهور آیین‌نامه اجرایی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی را ابلاغ کرد. براساس این گزارش، هیات دولت به منظور تسهیل فضای کسب و کار و تقویت بازار سرمایه و رفع تعارض مبنی بر حذف محدودیت استانداردهای حسابداری درخصوص انتقال مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها به حساب افزایش سرمایه، آیین‌نامه اجرایی قانون مالیات‌های مستقیم، موضوع معافیت مالیاتی تجدید ارزیابی دارایی‌ها را اصلاح کرد.

امروز همچنین سخنگوی دولت با بیان اینکه ما متهم به دروغگویی و پنهانکاری شدیم در حالیکه واقعا اینگونه نبود و واقعیت این است که ما دروغ نگفتیم، دروغ به معنی جعل آگاهانه و عامدانه واقعیت است، گفت: رئیس جمهور هم به محض اطلاع از موضوع در شب جمعه جلسه برگزار کردند که به زودی با مردم هم در این زمینه سخن خواهند گفت هرچند نتوانستم امروز زمان دقیق آن را از رئیس‌جمهور جویا شوم.

کد خبر: 80064
تاریخ: 1398/10/23 - 23:50
منبع: تجارت نیوز

قیمت دلار  قیمت طلا  قیمت سکه  بازار سهام  بورس 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 از نقشه جدید دولت برای بازار ملک رمزگشایی شد

خطای تشخیص در بورس مسکن/ تدارک صندوق ویژه برای جذب ملک بازها

می متالز - نقشه‌ای که دولت برای تغییرجهت «خریدهای سرمایه‌ای از بازار مسکن» در نظر گرفته‌، قرار است از مسیر بازار سرمایه به اجرا دربیاید. اما ضعف آگاهی درباره جزئیات نقشه باعث شده است تعابیر مختلفی از جمله «بورس مسکن» درباره طرح ارائه شود. اصل طرح، نه بر روی آپارتمان‌ها که بر روی سایر املاک، آن هم املاک دولتی و مستغلات سوار شده و برای اجرای آن نیز تاسیس صندوق ویژه در بازار سرمایه در نظر گرفته شده است. اجرای نقشه - مطابق الگوی جهانی - باعث جذب تقاضای سرمایه‌ای مسکن می‌شود. جزئیات صندوق شرح داده شده است.
 رحیمی مظفری مطرح کرد:

ارتقا بورس نیازمند تقویت زیرساخت و فرهنگسازی

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس معتقد است برخی از افراد فعال در بورس، سودجویانی هستند که نه تنها هدف رونق تولید ندارند بلکه فقط به سود خود می‌اندیشند و تفکرشان در مسیر سرمایه‌گذاری نیست.
 

هشتگ مالیات

می متالز - هنوز مهر رئیس سازمان بورس برای کاهش ۲۰ درصدی کارمزد معاملات خشک نشده بود که خبر تصویب دریافت مالیات عایدی بر سهام در مجلس کام سهامداران را تلخ کرد.
 

احتمال رد مالیات بر عایدی سهام در مجلس

می متالز - موضوع مالیات بر عایدی سرمایه نخستین بار نیست که مطرح می‌شود. طرحی که از سوی مجلس شورای اسلامی ارائه شده، به‌صورت عادی بوده و با قید فوریت نیست بنابراین‌ در صورتی که عزمی برای تصویب وجود داشته باشد یقینا به ماه‌ها زمان نیاز دارد.
 

چند بار مالیات از بورس؟

می متالز - به تازگی خبر‌هایی پیرامون مالیات بر عایدی سرمایه از سوی مجلس شورای اسلامی منتشر شده است. اخذ مالیات بر عایدی سرمایه از محل خرید و فروش سهام مناسب ارزیابی نمی‌‌شود زیرا افرادی که در بازار سرمایه فعالیت می‌کنند، در گام نخست به نوعی مالیات خود را بدون توجه به سود یا زیان پرداخت کرده‌اند.
 نقدینگی بورس شارژ شد

راه دشوار بازار برای ادامه رشد پایدار

می متالز - بازار سهام در هفته گذشته با عبور پرقدرت از مرز روانی ۵/ ۱ میلیون واحد شاهد افزایش شتاب‌گیری رشد شاخص کل بود؛ اتفاقی که موجب رشد ۶/ ۱۳ درصدی دماسنج بازار در مقیاس هفتگی شد تا بازده بازار در سال جدید از مرز ۲۰۰ درصد (سه برابر) عبور کند. در همین حال، میانگین ارزش متوسط روزانه معاملات خرد در بازار سهام به لطف تشدید ورود سرمایه‌گذاران حقیقی در این هفته از محدوده ۵/ ۱۸ هزار میلیارد تومان گذشت تا رکورد بالاترین رقم تاریخی خود را بشکند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما