خبر
آهن و فولاد   ریلی و راه آهن  
گزارشی از کوره‌هایی این فولادساز اصفهانی؛

قراردادهای "ذوب" در شرایط تحریم

می متالز - با مسائل سیاسی پیش آمده در کشور، آمریکا بار دیگر حوزه فلزات اساسی را تحریم کرد. یکی از شرکت‌های موجود در لیست این تحریم شرکت ذوب آهن اصفهان بوده که صف خرید سنگین سهامداران واکنشی به این تحریم‌ها بود.

به گزارش می متالز، احسان دشتیانه عضو هیات مدیره شرکت ذوب آهن اصفهان در همین رابطه گفت: این تحریم‌ها اتفاق جدیدی نیست، نخستین بار که این کار انجام شد نگرانی‌هایی در صنعت فولاد رقم زد و بالطبع تاثیراتی منفی را نیز به همراه داشت اما؛ تحریم‌های جدید محدودیتی ایجاد نکرده و تنها به اسم چند شرکت اشاره شده است.

منصور یزدی زاده مدیرعامل شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان در خصوص عملکرد شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان طی دو سال اخیر گفت: عملکرد‌ها حاکی از رشد‌های چشمگیر بوده به طوری که میزان سود خالص شرکت از مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان در سال ۹۶ به مبلغ ۴۵۱ میلیارد تومان در ۶ ماهه ۹۸ رسیده است.

یزدی زاده تصریح کرد: طی مدت ذکر شده (از ۹۸/۱۲/۲۸ الی ۹۸/۱۰/۱۰) ارزش بازار شرکت نیز ۲۷۸۷ میلیارد تومان به ۱۳۲۴۲ میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در مقطع سال ۹۸ رشد قیمت سهام این شرکت متناسب با رشد شاخص و بازار سرمایه نبوده است، خاطر نشان کرد: علت این امر را می‌توان گرایش بازار سرمایه به سهم‌های کوچک و شرکت‌هایی دانست که طی سال ذکر شده پروسه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها را طی می‌کنند.

یزدی زاده در ادامه افزود: انتظار می‌رود با انتشار گزارش‌های سالانه، مجددا گرایش بازار به سمت سهام‌هایی پیش برود که رشد، سودآوری و عملکردی مناسب داشته باشند.

در تاریخ ۹۸/۱۰/۲۳ شرکت ذوب آهن اصفهان تفاهم نامه‌ای را با شرکت متروی اصفهان برای تامین ریل به امضا رساند.

همچنین قراردادی ۱۲ میلیون یورویی میان وزارت راه و شهرسازی و شرکت ذوب آهن اصفهان برای تولید ۱۳ هزار و پانصد تن ریل راه آهن نیز به امضا رسید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان عنوان کرد:

ذوب آهن اصفهان توان تولید 400 هزار تن ریل در سال را دارد/ بسیاری از طرح ها و پروژه های شرکت بومی سازی شده است

می متالز - مهدی نصر معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان در حاشیه دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران گفت: ذوب آهن اصفهان با تولید سبد متنوع محصول استراتژیک ریل (UIC60،U33، S49) مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا، می تواند نیاز راه آهن جمهوری اسلامی و خطوط متروی شهری کشور را به صورت کامل تامین می نماید.
 نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد:

تحریم‌های آمریکا جنبه تبلیغاتی دارد

می متالز - نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: تحریم‌هایی که پیش از این از سوی آمریکا اعمال شد، هیچ خللی بر میزان صادرات شرکت‌ها وارد نکرد و اکنون نیز مشکلی ایجاد نمی‌شود.
 

ضرورت‌ها و چالش‌های توسعه صنعت فرآوری ایران

می متالز - از زمان توسعه صنعت فولاد و فرآوری ایران (کربنی- فروآلیاژی) بیش از سه دهه می‌گذرد. پیش از آن کارخانه‌های فولاد و ریخته‌گری داخلی از مواد اولیه کربنی و فروآلیاژی وارداتی استفاده می‌کردند.
 عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران:

تحریم‌ها نمی‌توانند مانع پیشرفت صنعت فولاد شوند

می متالز - عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: تحریم‌های اعمال شده در حوزه صنعت، همواره هزینه‌هایی را بر دوش صنایع ما تحمیل می‌کنند و از جنبه اقتصادی، سودآوری را کاهش می‌دهند ولی نمی‌توانند مانع از صادرات فولاد و توسعه این صنعت در کشور شوند.
 فروش ۱۰ ماهه شرکت به ۴۹ هزار میلیارد ریال رسید؛

رشد ۸۰ درصدی درآمد‌های عملیاتی "هرمز"

می متالز - نرخ فروش هر تن از این محصول با ۴ درصد افزایش نسبت به آذر ماه به ۳۸ میلیون و ۸۷۰ هزار ریال رسیده است.
 مدیرعامل شرکت فولاد خراسان:

برنامه هایی برای افزایش سرمایه و احیای فولادسازی ۳ داریم/ طرح کنسانتره سازی فولاد سنگان اولین گام تحول در فولاد خراسان است/ مصرف الکترود در فولاد خراسان را کنترل خواهیم کرد

می متالز - کسری غفوری، مدیرعامل فولاد خراسان یکی از مدیران جوانی است که تحول در حوزه فولاد را دنبال می کند. در مورد برنامه ها و طرح هایی که ایشان برای آینده فولاد خراسان دارد و همچنین راهبردهایی که در شرایط کنونی در حوزه بهره وری می توان در پیش گرفت، مصاحبه ای با وی داشتیم که در ادامه می خوانید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما