خبر
آهن و فولاد   ریلی و راه آهن  
گزارشی از کوره‌هایی این فولادساز اصفهانی؛

قراردادهای "ذوب" در شرایط تحریم

می متالز - با مسائل سیاسی پیش آمده در کشور، آمریکا بار دیگر حوزه فلزات اساسی را تحریم کرد. یکی از شرکت‌های موجود در لیست این تحریم شرکت ذوب آهن اصفهان بوده که صف خرید سنگین سهامداران واکنشی به این تحریم‌ها بود.

به گزارش می متالز، احسان دشتیانه عضو هیات مدیره شرکت ذوب آهن اصفهان در همین رابطه گفت: این تحریم‌ها اتفاق جدیدی نیست، نخستین بار که این کار انجام شد نگرانی‌هایی در صنعت فولاد رقم زد و بالطبع تاثیراتی منفی را نیز به همراه داشت اما؛ تحریم‌های جدید محدودیتی ایجاد نکرده و تنها به اسم چند شرکت اشاره شده است.

منصور یزدی زاده مدیرعامل شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان در خصوص عملکرد شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان طی دو سال اخیر گفت: عملکرد‌ها حاکی از رشد‌های چشمگیر بوده به طوری که میزان سود خالص شرکت از مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان در سال ۹۶ به مبلغ ۴۵۱ میلیارد تومان در ۶ ماهه ۹۸ رسیده است.

یزدی زاده تصریح کرد: طی مدت ذکر شده (از ۹۸/۱۲/۲۸ الی ۹۸/۱۰/۱۰) ارزش بازار شرکت نیز ۲۷۸۷ میلیارد تومان به ۱۳۲۴۲ میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در مقطع سال ۹۸ رشد قیمت سهام این شرکت متناسب با رشد شاخص و بازار سرمایه نبوده است، خاطر نشان کرد: علت این امر را می‌توان گرایش بازار سرمایه به سهم‌های کوچک و شرکت‌هایی دانست که طی سال ذکر شده پروسه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها را طی می‌کنند.

یزدی زاده در ادامه افزود: انتظار می‌رود با انتشار گزارش‌های سالانه، مجددا گرایش بازار به سمت سهام‌هایی پیش برود که رشد، سودآوری و عملکردی مناسب داشته باشند.

در تاریخ ۹۸/۱۰/۲۳ شرکت ذوب آهن اصفهان تفاهم نامه‌ای را با شرکت متروی اصفهان برای تامین ریل به امضا رساند.

همچنین قراردادی ۱۲ میلیون یورویی میان وزارت راه و شهرسازی و شرکت ذوب آهن اصفهان برای تولید ۱۳ هزار و پانصد تن ریل راه آهن نیز به امضا رسید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فولاد استان قزوین نیازمند حمایت

می متالز - معاون امور صنایع سازمان صمت: محصولات فولادی استان به ۱۵ کشور همسایه و چین صادر می‌شود اما این صنعت در استان برای تامین برق و ذخایر آهن با مشکل مواجه است.
 معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو مطرح کرد:

تبدیل ذخایر بلوکه شده سنگ آهن به معادن قابل استخراج به منظور پایداری صنعت فولاد کشور

می متالز - معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو در حاشیه این بازدید ضمن ابراز خردسندی از تلاش و عملکرد پیمانکار و سرمایه گذاران در واحد آنومالی شمالی از همکاران شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران خواستار تدبیر و برنامه جهت رفع عقب افتادگی فعالیت معدنکاری در معدن سنگ آهن چاه گز شد.
 

خروج فولاد از بورس از محالات است

می متالز - محمد کشانی عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران خروج فولاد از بورس کالا را از محلات دانست و گفت: قطعا فولاد همچون گذشته باید در بورس عرضه شود و هیچ مکانیزمی بهتر از بورس برای عرضه و کشف قیمت این محصول وجود ندارد.
 

همکاری راه‌آهن با کارخانجات فولادی، زیر سایه تحریم صنعت فولاد

می متالز - اساسا راه‌آهن بسته همکاری با کارخانجات فولادی و معدنی تعریف کرده است و این کار به رشد صنایع داخلی و همچنین کاهش هزینه تمام شده تولید ریل، نسبت به نوع خارجی آن کمک می کند که این امر هم برای کارخانه های فولاد و هم برای راه آهن سود خوبی دارد. ضمن اینکه به نفع اقتصاد کشور نیز خواهد بود.
 محسن شیری‌بابادی، مدیر استراتژی و تعالی سازمانی:

هوشمندسازی یکپارچه، کلید تحول صنعت فولاد

می متالز - پیش‌بینی می‌شود که طی چند سال آینده، هوشمندسازی فرآیندهای کسب و کار، انقلابی نوین در صنایع جهان ایجاد کند.
 [ویدئو]

فناوری و روند تولید شگفت انگیز فولاد

می متالز - امروزه بیش از ۹۰ درصد تولید جهانی فلزات به فولاد اختصاص دارد و ویژگی های منحصر به فردش مانند: استحکام، نرمی، انعطاف پذیری، قیمت مناسب و قابلیت بازیافت آن را به فلزی بدون جایگزین و بی رقیب تبدیل کرده است
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما