خبر
سیمان و بتن   بورس و سهام  
سود ۸۰۶ میلیارد ریالی در عملکرد ۹ ماهه کسب شد؛

رشد ۸۳ درصدی سودآوری "ساروم"

می متالز - نرخ متوسط فروش هر تن سیمان شرکت در این مدت معادل یک میلیون و ۸۳۰ هزار ریال در بخش داخلی و یک میلیون و ۵۲۵ هزار ریال در بخش داخلی است.

به گزارش می متالز، شرکت سیمان ارومیه در عملکرد ۹ ماهه خود موفق به کسب سود خالص ۸۰۶ میلیارد و ۲۷۱ میلیون ریالی شده و این سود نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش جالب توجه ۸۳ درصدی را نشان می‌دهد.

جمع درآمد‌های عملیاتی محقق شده این شرکت در این دوره زمانی به ۱.۹۳۲ میلیارد ریال رسیده است. افزایش ۳۴ درصدی درآمد عملیاتی در این دوره محقق شده است.

مقادیر فروش محصول اصلی شرکت یعنی سیمان در این دوره به بیش از یک میلیون و ۱۱۸ هزار تن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییری نداشته است. نرخ متوسط فروش هر تن سیمان شرکت در این مدت معادل یک میلیون و ۸۳۰ هزار ریال در بخش داخلی و یک میلیون و ۵۲۵ هزار ریال در بخش داخلی است.

این در حالی است که بر اساس اخرین گزارش عملکرد ماهیانه شرکت که مربوط به آذر ماه سال جاری است، نرخ فروش هر تن سیمان به یک میلیون و ۸۸۰ هزار ریال در بخش داخلی و یک میلیون و ۴۲۳ هزار ریال در بخش صادراتی بوده است.

همچنین در این دوره شاهد شناسایی مبلغ ۱۰۳ میلیارد ریال درآمد‌های غیرعملیاتی بوده ایم که عمدتا شامل ۶۰ میلیارد ریال درآمد شناسایی شده بابت معافیت ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم و همچنین ۲۷ میلیارد ریال سود تسعیر دارایی‌های عملیاتی شرکت بوده است. به نظر می‌رسد که این بخش از سود شرکت در سنوات آتی قابلیت تکرار را نداشته باشد.

کد خبر: 80069
تاریخ: 1398/10/24 - 10:46
منبع: بورس نیوز

سیمان ارومیه  ساروم  سیمان  بازار سرمایه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

"تجدید ارزیابی‌ها" برای برخی سهم‌ها دوپینگ نیست!

می متالز - مدیرعامل کارگزاری بانک صنعت و معدن گفت: شرکت‌هایی که شاید زیر چتر تجدید ارزیابی‌ها قرار بگیرند، عملکرد و نقطه عملیاتی سودآوری را از خود برجای نگذاشته‌اند و همین عامل باعث شده تا چشم‌انداز مثبتی از سودآوری این شرکت‌ها را در آینده نزدیک متصور نباشیم.
 کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

بازار نیازمند "سهامدار" نه "سفته‌بازان"

می متالز - دیگر بازارها و فضای سرمایه‌گذاری در اقتصاد مانند بازارهای موازی همچون ارز و سکه و البته سپرده‌گذاری بانکی از جذابیت افتاده‌اند و پیش‌بینی می‌شود که بورس در حالت عادی، شاخص ۴۰۰هزار واحد را در هفته پیشرو از مقابل خود بردارد.
 معاون مالی اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد

افزایش سرمایه 2300میلیاردتومانی برای توسعه

می متالز - معاون مالی اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به برگزاری مجمع فوق‌العاده شرکت مس در هفته جاری، گفت: شرکت مس با هدف تامین مالی طرح‌های توسعه، تصمیم دارد سرمایه‌اش را از 7800 میلیارد تومان به میزان 30درصد افزایش دهد.
 پای تابلوی معاملات؛

"ذوب" مقاومت در سایه "خبهمن"

می متالز - شاخص کل حال و روز‌های خوشی را سپری می‌کند و با صعود‌های پی در پی خط بطلانی بر تحلیل‌ها کشیده است.
 کارشناس بازار سرمایه:

شاخص "هم وزن" مستقیما از رشد بازار خبر می‌دهد

می متالز - وضعیت بازار سرمایه را می‌توان رو به بهبود تفسیر کرد، چرا که شاخص در حال عبور از مرز ۴۰۰ هزار واحدی بوده و این امر از عوامل بنیادی اثرگذار بر شرکت‌ها تاثیر گرفته است.
 یک گام تا ۴۰۰ تایی شدن؛

ماشه شاخص چکانده می‌شود!

می متالز - بار دیگر نتیجه نظرسنجی در تابلوی معاملات به نمایش درآمد و سهامدارانی که با اندک قرمزی بازار، به صورت هیجانی دست به ماشه شدند و دکمه فروش را زدند، متضرر شدند. آیا تا پایان دی ماه نظر اکثریت سهامداران رنگ واقعیت می‌گیرد؟!
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما