خبر
سیمان و بتن   بورس و سهام  
سود ۸۰۶ میلیارد ریالی در عملکرد ۹ ماهه کسب شد؛

رشد ۸۳ درصدی سودآوری "ساروم"

می متالز - نرخ متوسط فروش هر تن سیمان شرکت در این مدت معادل یک میلیون و ۸۳۰ هزار ریال در بخش داخلی و یک میلیون و ۵۲۵ هزار ریال در بخش داخلی است.

به گزارش می متالز، شرکت سیمان ارومیه در عملکرد ۹ ماهه خود موفق به کسب سود خالص ۸۰۶ میلیارد و ۲۷۱ میلیون ریالی شده و این سود نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش جالب توجه ۸۳ درصدی را نشان می‌دهد.

جمع درآمد‌های عملیاتی محقق شده این شرکت در این دوره زمانی به ۱.۹۳۲ میلیارد ریال رسیده است. افزایش ۳۴ درصدی درآمد عملیاتی در این دوره محقق شده است.

مقادیر فروش محصول اصلی شرکت یعنی سیمان در این دوره به بیش از یک میلیون و ۱۱۸ هزار تن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییری نداشته است. نرخ متوسط فروش هر تن سیمان شرکت در این مدت معادل یک میلیون و ۸۳۰ هزار ریال در بخش داخلی و یک میلیون و ۵۲۵ هزار ریال در بخش داخلی است.

این در حالی است که بر اساس اخرین گزارش عملکرد ماهیانه شرکت که مربوط به آذر ماه سال جاری است، نرخ فروش هر تن سیمان به یک میلیون و ۸۸۰ هزار ریال در بخش داخلی و یک میلیون و ۴۲۳ هزار ریال در بخش صادراتی بوده است.

همچنین در این دوره شاهد شناسایی مبلغ ۱۰۳ میلیارد ریال درآمد‌های غیرعملیاتی بوده ایم که عمدتا شامل ۶۰ میلیارد ریال درآمد شناسایی شده بابت معافیت ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم و همچنین ۲۷ میلیارد ریال سود تسعیر دارایی‌های عملیاتی شرکت بوده است. به نظر می‌رسد که این بخش از سود شرکت در سنوات آتی قابلیت تکرار را نداشته باشد.

کد خبر: 80069
تاریخ: 1398/10/24 - 10:46
منبع: بورس نیوز

سیمان ارومیه  ساروم  سیمان  بازار سرمایه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 پورابراهیمی در تشریح نشست کمیسیون اقتصادی:

فرصت ها و تهدیدات بازار سرمایه بررسی شد

می متالز - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی فرصت ها و تهدیدات بازار سرمایه در کمیسیون متبوعش خبر داد.
 

دلالان، ناکام از موج‌سواری با سیمان/ افزایش 30درصدی ‌قیمت سیمان، ملک را ارزان کرد

می متالز - سیمان 20 تا 30درصد گران شد و این خبر برخلاف پیش‌بینی‌ها نه‌تنها اثر منفی در بازار مسکن اصفهان نداشت، بلکه خیال سازندگان را راحت کرد.
 

بخشنامه نرخ فولاد و سیمان ابلاغ شد

می متالز - بخشنامه نرخ فولاد و سیمان توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شد.
 

مجوز افزایش سرمایه ۴۰ درصدی سهم سیمانی از محلی جذاب صادر شد

می متالز - شرکت سیمانی مجوز افزایش سرمایه ۴۰ درصدی را از محل جذاب سود انباشته گرفت و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شد.
 روحانی تاکید کرد:

توسعه‌بخشی اقتصاد در گرو مدیریت بازار سرمایه و افزایش عرضه‌های اولیه است

می متالز - رئیس جمهور مدیریت بازار سرمایه و افزایش عرضه های اولیه را اقدامی اصولی جهت ایجاد ثبات، توسعه و رونق بخشی به بازارهای مالی و اقتصاد دانست و به دو نکته در این خصوص تاکید ویژه کرد.
 علیرضا تاجبر عنوان کرد؛

نوسان شاخص، نرخ تورم را تعیین نمی‌کند

می متالز - مدیرعامل کارگزاری تامین سرمایه نوین بیان کرد: تا کنون چه زمانی شاخص تعیین کننده نرخ تورم در کشور بوده که هم اکنون برخی رشد آن را تورم زا می دانند. رشد بازار سرمایه تعیین کننده تورم نیست محصول آن است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما