خبر
بورس و سهام   پتروشیمی  
مدیرعامل "شاراک" مطرح کرد:

تبدیل گاز طبیعی به "پلی پروپیلن" در پتروشیمی قشم

می متالز - هزینه اجرای تبدیل گاز طبیعی به پلی پروپیلن در پتروشیمی شاززند مبلغی معادل ۵.۱ میلیارد دلار بوده که هشتاد درصد تامین آن بر عهده سرمایه‌گذار خارجی و ۲۰درصد از طریق افزایش‌ سرمایه از سهم سهامداران تامین می‌شود.

به گزارش می متالز، ابراهیم ولد خانی، مدیرعامل پتروشیمی شازند در همین خصوص به خبرنگار بورس نیوز گفت: شرکت "پتروشیمی قشم" زیر نظر پتروشیمی شازند در حال اجرای طرحی است که طریق گاز طبیعی اقدام به تولید پلی پروپیلن می‌کند.

وی ادامه داد: این طرح در منطقه آزاد قشم در حال اجرابوده بوده و ۸۰ درصد از تامین مالی این پروژه از طریق سرمایه گذار خارجی صورت می‌گیرد. 

ولدخانی به دریافت تمامی مجوز‌های لازم اشاره کرد و افزود: بخشی از پروژه به صورت "Early work" انجام شده و طی چند وقت آینده اجرایی خواهد شد. امید می‌رود با برداشته شدن تحریم ها، توانایی استفاده از فاینانس خارجی برای اتمام پروژه را داشته باشیم.

وی به ۲۰ درصد مابقی اشاره کرد و گفت: این مقدار توسط سهامداران شرکت تامین خواهد شد، فعلا در مرحله تثبیت و محصور کردن زمین‌ها بوده وتمامی مجوز‌های لازم به خصوص محوز‌های زیست محیطی، از آیتم‌های بسیار مهم در این زمینه اخذ شده است. 

لازم به ذکر است استفاده از روش Early Work Agreement افزون بر جلوگیری از اتلاف بیش از حد زمان پروژه به‌ دلیل طولانی شدن فرآیند تأمین منابع مالی، برای پیمانکار خارجی اطمینان خاطر ایجاد کرده تا در کار شرکت داشته باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سود «شاراک» ۱۳۷ تومان به ازای هر سهم تقسیم شد

می متالز - سود نقدی تقسیمی مربوط به سال ۹۸ توسط مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام به مبلغ یک هزار و ۳۷۰ ریال تصویب شد، این مبلغ به تدریج طبق برنامه زمانبندی پرداخت می‌شود، مبلغ سود سهام مصوب معادل ۱۱ هزار و ۴۷ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال بوده است
 

بورس انرژی میزبان عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری می‌شود

می متالز - رینگ داخلی و بین‌الملل بورس انرژی ایران امروز شاهد عرضه انواع فرآورده هیدروکربوری خواهد بود.
 حسابرسی شده منتشر شد؛

مروری بر عملکرد ۳ ماهه "شاراک"

می متالز - شرکت پتروشیمی شازند (پتروشیمی اراک) در دوره ۳ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، به ازای هر سهم خود ۳۸۹ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۴۵۵ اعلام شده بود، از کاهش ۱۵ درصدی در هر سهم حکایت دارد.
 

عرضه بنزین «شاراک» در بورس انرژی

می متالز - رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران امروز میزبان عرضه بنزین پیرولیز پتروشیمی شازند است
 امروز انجام می‌شود:

میزبانی بورس انرژی از عرضه بنزین پیرولیز پتروشیمی شازند

می متالز - رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران امروز میزبان عرضه بنزین پیرولیز پتروشیمی شازند است.
 افت ۱۳ درصدی سودآوری از دل پتروشیمی جاده شازند:

سود ۱.۳۷۶ ریالی "شاراک" به ازای هر سهم

می متالز - افت حاشیه سود عملیاتی را می‌توان از دلایل اصلی کاهش سودآوری این شرکت عنوان کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما