خبر
بیمه  
رییس کل بیمه مرکزی خبر داد:

مرکز ملی ریسک در کشور تاسیس می‌شود

می متالز - رییس کل بیمه مرکزی اعلام کرد: اساسنامه مرکز ملی ریسک که نهادی کاملا خصوصی است، تدوین شده که تاسیس آن، اقدام مثبتی برای کشور خواهد بود.

به گزارش می متالز، «غلامرضا سلیمانی» روز سه‌شنبه در دهمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: بیمه به عنوان یکی از ارکان مثلث نهاد مالی بانک و بورس می‌تواند اثر مثبتی در فضای کسب و کار کشور داشته باشد.

وی بیمه را مدل ریسک خواند و افزود: مدل ریسک در همه فضاهای کسب و کار وجود دارد. امسال مصوبه‌ای داشتیم که مرکز ملی ریسک در کشور ایجاد کنیم، چرا که بیمه متولی اصلی ریسک به شمار می‌رود.

رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه عمده شرکت‌های بیمه‌ای خصوصی هستند، تصریح کرد: از میان ۳۲ شرکت بیمه‌ای تنها شرکت بیمه ایران دولتی و ۳۱ شرکت دیگر خصوصی هستند است. اصلاح ساختار بیمه و حذف تعرفه‌ها نیز به خصوصی سازی صنعت بیمه کمک می‌کند.

وی صنعت بیمه ایران را محدود و کوچک عنوان کرد و گفت: یکی از بزرگترین ویژگی‌های بیمه، جمع‌آوری پول‌های خرد مردم است و به همین دلیل وقتی می خواهند نقدینگی بازار را جمع کنند، از پول‌های خرد مردم برای انجام کارهای بزرگ استفاده می‌کنند.

سلیمانی تصریح کرد: معمولا شرکت‌های بیمه‌ای بانک درست می‌کنند؛ چون آن‌ها ابتدا پول می‌گیرند که این فرصتی برای سرمایه‌گذاری است. تفاوت سرمایه‌گذاری بیمه این است که بنگاه‌داری نمی‌کند، بلکه در بازار سهام و سپرده های بانکی به عنوان سهامدار زیر ۱۰ درصد سرمایه گذاری می‌کند تا هر زمان خسارت اتفاق افتاد بتواند از آن استفاده کند.

رییس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه اکنون در ایران حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان پول مردم را از طریق بیمه‌گذاران جمع‌آوری می‌کنیم، افزود: در ازای این هزینه، حدود ۵۰۰ میلیارد دلار تعهد داریم که مقداری از آن غیرطبیعی است؛ چون باید نسبتی میان حق بیمه و میزان ریسک پذیرفته شده وجود داشته باشد.

وی عدم تناسب میان حق بیمه و میزان ریسک پذیرفته شده را به دلیل شرایط تحریم دانست و افزود: پس از اعلام تحریم‌ها از طرف آمریکا، شرکت‌های بیمه‌ای از تمام بخش‌های جهان اعلام لغو قرارداد کردند و مجبور شدیم تمام این تعهدات را در کشور پوشش دهیم.

سلیمانی با اشاره به صندوق بیمه خسارت حوادث طبیعی توضیح داد: در کشورهای جهان همچون آمریکا که حادثه‌خیز است، صندوق‌هایی تاسیس کرده‌اند. ما در ایران این چارچوب را تنظیم کرده‌ایم و مجلس آن را تصویب کرده است.

وی گفت: با توجه به اینکه کشورما در منطقه حادثه‌خیزی قرار دارد و واحدهای تجاری و مسکونی تحت ریسک هستند. برای این منظور صندوق بیمه خسارت حوادث طبیعی، ایجاد و در دولت تصویب شده است.
سلیمانی ادامه داد: این طرح برای تایید نهایی به شورای نگهبان فرستاده شده و تا قبل از پایان سال ۹۹ مصوبه شورای نگهبان و مجلس را خواهیم داشت. بنابراین سال ۹۹ این بیمه اجرایی می‌شود.
این مقام مسوول با بیان اینکه این نوع بیمه، بیمه ای پایه برای ساختمان است، افزود: تمام واحدهای مسکونی روستاها و شهرها تحت پوشش بیمه پایه برای حوادث طبیعی قرار می‌گیرند.
سلیمانی ادامه داد: در این مرحله برای کلیه واحدهای مسکونی سقف ۳۰ میلیون تومان پرداختی از طرف صندوق و شرکت های بیمه ای در نظر گرفتیم.
وی ادامه داد: یعنی با پرداخت ۱۲۰ هزار تومان برای هر سال که ۶۰ هزار تومان توسط دولت و ۶۰ هزار تومان توسط مردم پرداخت می‌شود و در مقابل ۳۰ میلیون تومان در مقابل حوادث بیمه می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ضریب نفوذ بیمه در کشور به حدود ۲.۵ درصد رسیده است

می متالز - رئیس کل بیمه مرکزی گفت: ضریب نفوذ بیمه در کشور از نیم درصد در سال 57، به حدود 2 و نیم درصد رسیده است.
 رییس کل بیمه مرکزی تشریح کرد:

نقش صندوق تامین خسارات بدنی در افزایش اعتماد به صنعت بیمه

می متالز - سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی گفت: با تائيد سازمان حسابرسي کل کشور و مجمع صندوق، براي ششمين سال پياپي صورت هاي مالي صندوق تامین خسارت های بدنی بدون بند شرط تصويب شد
 

ارائه محصولات جدید بیمه‌ای راهکار مقابله با کرونا

می متالز - رئیس‌کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی‌ایران، راهکارهای مقابله شرکت‌های بیمه با شرایط همه‌گیری بیماری کرونا را استفاده از روش‌ها و ارائه محصولات جدید بیمه‌ای دانست.
 

انتشار آمار منظم صنعت بیمه از سوی بیمه مركزی

می متالز - بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در راستای اطلاع سانی شفاف و دسترسی آزاد به اطلاعات به صورت مستمر آمار و اطلاعات صنعت بیمه را در پرتال بیمه مرکزی قرار می دهد.
 رئیس کل بیمه مرکزی:

چالش بزرگ صنعت بیمه همگانی سازی بیمه های اختیاری است

می متالز - ماهیت صنعت بیمه با رویکرد اجتماعی تعریف می شود و محصول نهایی آن چیزی جز آرامش و اطمینان نیست.
 [ویدئو]

برنامه‌های پیش روی تاصیکو

می متالز - اتمام پروژه‌های نیمه تمام در اولویت برنامه‌هاست. حدود ۲هزار میلیارد تومان طرح سرمایه‌گذاری نیمه تمام داریم که تا جایی که ممکن است آنها را به بهره‌برداری خواهیم رساند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما