خبر
بورس و سهام   پالایشگاه  
توسط سازمان خصوصی سازی:

شرایط و زمان عرضه بلوک ۲۰ درصدی پالایشگاه فرابورسی اعلام شد

می متالز - شرایط عرضه بلوک ۲۰ درصدی سهام پالایشگاه نفت لاوان متعلق به شرکت ملی پالایش و پخش از سوی سازمان خصوصی سازی اعلام شد .

به گزارش می متالز، سازمان خصوصی سازی در نظر دارد بلوک ۲۰ درصدی سهام پالایشگاه نفت لاوان متعلق به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی را بطور عمده و شرایطی در بازار دوم معاملات فرابورس به فروش برساند تا در صورت انجام، دولت از ترکیب سهامداری آن خارج شود.

به این ترتیب، مقرر شده ۲۲۸ میلیون و ۶۸۴ هزار و ۳۲۰ سهم در نماد "شاوان۴" روز شنبه ۲۶ بهمن از طریق کارگزاری بانک ملت عرضه شود.

در این واگذاری قیمت پایه هر سهم معادل قیمت بسته شدن روز قبل از عرضه به اضافه ۲۰ درصد به شرط آنکه از ۴۸۲۹۶ ریال کمتر نباشد، قیمت پایه کل معادل حاصل‌ ضرب قیمت پایه هر سهم در تعداد سهام قابل عرضه به شرط آنکه از ۱.۱ هزار میلیارد تومان کمتر نباشد و سپرده حضور در رقابت معادل ۱۰ درصد حاصل ضرب قیمت پایه هر سهم در تعداد سهام قابل عرضه به شرط آنکه از ۱۱۰.۴ میلیارد تومان کمتر نباشد، تعیین شده است.

کارگزار خریدار ملزم است حداکثر طی ۲۰ روز کاری بعد از انجام معامله حصه نقدی معامله معادل ۵۰ درصد ارزش کل معامله را بصورت نقد به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز و تاییدیه شرکت مزبور را به معاونت بازار فرابورس تحویل دهد.

باقیمانده ثمن معامله معادل ۵۰ درصد ارزش کل معامله بصورت اقساط دو ساله با فواصل زمانی ۶ ماهه و نرخ سود فروش اقساطی ۱۳ درصد است. همچنین تمامی سهام واگذار شده اعم از بخش نقدی و اقساطی از ابتدای واگذاری تا زمان تسویه نزد سازمان به عنوان وثیقه باقی خواهد ماند و حداقل معادل ۵۰ درصد مانده بدهی اسناد تضمینی از خریدار دریافت می شود.

کد خبر: 80091
تاریخ: 1398/10/24 - 13:33
منبع: بورس پرس

پالایشگاه نفت لاوان  سازمان خصوصی سازی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بلوک ۵۹ درصدی هپکو ۲۰ بهمن در فرابورس عرضه می‌شود

می متالز - بلوک ۵۹.۰۲ درصدی شرکت تولید تجهیزات سنگین (هپکو) در روز ۲۰ بهمن توسط سازمان خصوصی سازی در فرابورس ایران عرضه می‌شود.
 

شرایط و زمان خروج دولت از پالایشگاه فرابورسی با عرضه بلوک ۲۰ درصدی

می متالز - سازمان خصوصی سازی شرایط و زمان عرضه بلوک ۲۰ درصدی سهام پالایشگاه شیراز متعلق به شرکت ملی پالایش و پخش را اعلام کرد تا در صورت انجام از ترکیب سهامداری آن خارج شود.
 توسط سازمان خصوصی سازی و سرمایه گذاری سپهر:

زمان و شرایط عرضه بلوکی پالایشگاه شیراز، هپکو و بیمه میهن مشخص شد

می متالز - سازمان خصوصی سازی و سرمایه گذاری سپهر زمان و شرایط عرضه بلوک ۲۰، ۵۹ و ۱۷ درصدی شرکت های پالایشگاه شیراز، هپکو و بیمه میهن را اعلام کردند.
 ساعت پنج و نیم عصر؛

کیلومتر ۸۰ بهارستان

می متالز - گزارش پنج و نیم امروز، نیم نگاهی دارد به کانالیون حباب‌ساز زیرسایه تابلوی بازار تا دلالانی که از کارشناسان وزارتخانه‌ای، باهوش‌ترند.
 وعده‌های دولت بی‌نتیجه ماند

پایان سال رونق تولید و بی‌رونقی هپکو/ امضای ۳ وزیر هم افاقه نکرد

می متالز - فرصتی تا پایان سال رونق تولید باقی نمانده، هپکو همچنان در گرداب بی‌رونقی و بلاتکلیفی ناشی از بی‌تدبیری‌های مسوولان دست‌وپا می‌زند و انگار قرار نیست این تلخی بی‌پایان، خاتمه یابد.
 رییس سازمان خصوصی‌سازی:

سهام عدالت تا آبان سال ۹۹ آزاد می‌شود

می متالز - رییس سازمان خصوصی سازی گفت: سهام عدالت حداکثر تا آبان سال ۹۹ آزادسازی می‌شود و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما