خبر
بورس و سهام   پالایشگاه  
توسط سازمان خصوصی سازی:

شرایط و زمان عرضه بلوک ۲۰ درصدی پالایشگاه فرابورسی اعلام شد

می متالز - شرایط عرضه بلوک ۲۰ درصدی سهام پالایشگاه نفت لاوان متعلق به شرکت ملی پالایش و پخش از سوی سازمان خصوصی سازی اعلام شد .

به گزارش می متالز، سازمان خصوصی سازی در نظر دارد بلوک ۲۰ درصدی سهام پالایشگاه نفت لاوان متعلق به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی را بطور عمده و شرایطی در بازار دوم معاملات فرابورس به فروش برساند تا در صورت انجام، دولت از ترکیب سهامداری آن خارج شود.

به این ترتیب، مقرر شده ۲۲۸ میلیون و ۶۸۴ هزار و ۳۲۰ سهم در نماد "شاوان۴" روز شنبه ۲۶ بهمن از طریق کارگزاری بانک ملت عرضه شود.

در این واگذاری قیمت پایه هر سهم معادل قیمت بسته شدن روز قبل از عرضه به اضافه ۲۰ درصد به شرط آنکه از ۴۸۲۹۶ ریال کمتر نباشد، قیمت پایه کل معادل حاصل‌ ضرب قیمت پایه هر سهم در تعداد سهام قابل عرضه به شرط آنکه از ۱.۱ هزار میلیارد تومان کمتر نباشد و سپرده حضور در رقابت معادل ۱۰ درصد حاصل ضرب قیمت پایه هر سهم در تعداد سهام قابل عرضه به شرط آنکه از ۱۱۰.۴ میلیارد تومان کمتر نباشد، تعیین شده است.

کارگزار خریدار ملزم است حداکثر طی ۲۰ روز کاری بعد از انجام معامله حصه نقدی معامله معادل ۵۰ درصد ارزش کل معامله را بصورت نقد به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز و تاییدیه شرکت مزبور را به معاونت بازار فرابورس تحویل دهد.

باقیمانده ثمن معامله معادل ۵۰ درصد ارزش کل معامله بصورت اقساط دو ساله با فواصل زمانی ۶ ماهه و نرخ سود فروش اقساطی ۱۳ درصد است. همچنین تمامی سهام واگذار شده اعم از بخش نقدی و اقساطی از ابتدای واگذاری تا زمان تسویه نزد سازمان به عنوان وثیقه باقی خواهد ماند و حداقل معادل ۵۰ درصد مانده بدهی اسناد تضمینی از خریدار دریافت می شود.

کد خبر: 80091
تاریخ: 1398/10/24 - 13:33
منبع: بورس پرس

پالایشگاه نفت لاوان  سازمان خصوصی سازی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 صلاحی:

انتقال هپکو به ایمیدرو منتظر مصوبه هیات وزیران است/ عدم رونق تولید تحت تاثیر مسائل کارگری!

می متالز - سخنگوی کمیته بررسی واگذاری هپکو با اشاره به اینکه عدم رونق تولید در این کارخانه تحت تأثیر مسائل کارگری است، گفت: انتقال شرکت به ایمیدرو منتظر مصوبه هیات وزیران است.
 در نامه‌ی نماینده تبریز خطاب به استاندار آذربایجان‌شرقی مطرح شد؛

مانعِ تصرفِ اموال دولتی در ماشین‌سازی و ریخته‌گری باشید

می متالز - بیگی نوشت: ممانعت مدیران منصوب موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد در شرکت‌های ماشین‌سازی تبریز و ریخته‌گری ماشین‌سازی تبریز از اعمال مالکیت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، مصداق بارز تصرف در اموال دولتی است.
 

پاسخ کارگزاری بانک ملی ایران به سوالات فروشندگان سهام عدالت

می متالز - مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک ملی ایران به سوالات متقاضیان فروش بخشی از سهام عدالت از طریق این کارگزاری پاسخ گفت.
 

نامه‌نگاری ‌نمایندگان مجلس با سازمان خصوصی‌سازی/ اعلام هشدار نسبت به ‌نحوه واگذاری و آینده هپکو

می متالز - رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی با تشریح بایدها و نبایدهای واگذاری هپکو و بیان اینکه سهام هپکو به صورت خرد و کم‌کم به فروش نرسد گفت: نگرانی‌هایی درباره دارایی و اموال هپکو پس از واگذاری وجود دارد.
 

خصوصی سازی به دولتی سازی تبدیل شده است/ هپکو نمونه ای از ناکار آمدی سازمان خصوصی سازی

می متالز - سازمان خصوصی سازی می توانست در زمان واگذاری کلیه اموال، املاک و دارایی های شرکت را به صورت واقعی قیمت گذاری نماید که قیمت گذاری واقعی به واگذاری اصولی و درست شرکت کمک می کرد اما متاسفانه این اقدامات صورت نگرفته است و هپکو با یک ناکار آمدی سنگین دوباره به بخش دولتی واگذار شده است.
 به سرپرست وزارت صنعت اعلام شد:

درخواست ۶۸ نماینده مجلس درباره واگذاری بدون پیش شرط هپکو به ایمیدرو

می متالز - ۶۸ نماینده مجلس در نامه ایی به سرپرست وزارت صنعت خواهان شفاف شدن واگذاری بدون پیش شرط شرکت هپکو به ایمیدرو شدند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما