خبر
بورس و سهام   بانک ها  
توسط بانک مرکزی:

سقف خرید و فروش نقدی ارز در بازار متشکل ارزی تغییر کرد

می متالز - بانک مرکزی برای تسهیل تعاملات ارزی کارگزاران بازار متشکل معاملات ارز، سقف خرید و فروش نقدی ارز در این بازار را از ۱۰ هزار دلار به ۵۰ هزار یورو افزایش داد.

به گزارش می متالز، بانک مرکزی اعلام کرد: با عنایت به مصوبه جلسه ۱۸ دی سال گذشته شورای پول و اعتبار با موضوع تشکیل بازار متشکل معاملات ارز ایران به منظور تسهیل تعاملات ارزی کارگزاران آن بازار از جمله بانک‌ها و صرافی‌های مجاز در بستر الکترونیکی بازار فوق، سقف خرید و فروش نقدی ارز که تا پیش از این به موجب بخشنامه ۲۳ بهمن سال ۹۱ بالغ بر ۱۰ هزار دلار بود در بازار متشکل معاملات ارز معادل ۵۰ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها تعیین می شود.

کد خبر: 80096
تاریخ: 1398/10/24 - 13:39
منبع: بورس پرس

بانک مرکزی  بازار متشکل ارزی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد:

الزام بانک ها به ارائه کارت اعتباری با وثیقه سهام عدالت

می متالز - معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد، طی بخشنامه ای، بانک های دولتی را موظف کرد، اطلاع رسانی لازم را در مورد پذیرش سهام عدالت به عنوان وثیقه صدور کارت اعتباری انجام دهند.
 

عملیات بازار باز در هفته جاری بدون معامله بود

می متالز - بانک مرکزی اعلام کرد: هیچ سفارش فروش اوراق بدهی دولتی از طرف بانک‌ها دریافت نشده، بنابراین در هفته جاری معامله‌ای در زمینه عملیات بازار باز انجام نشده است
 در دویست و چهل و چهارمین جلسه هيات سرمايه گذاري خارجي وزارت اقتصاد مطرح شد:

تصویب ۳۲ طرح جدید سرمایه گذاری خارجی با حجم بیش از ۱.۶ میلیارد دلار

می متالز - دویست و چهل و چهارمین جلسه هيات سرمايه گذاري خارجي با حضور اعضای هیات به ریاست معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران برگزار شد
 معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد بانک های دولتی را موظف کرد:

لزوم اطلاع رسانی در مورد پذیرش سهام عدالت به عنوان وثیقه صدور کارت اعتباری

می متالز - معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد، طی بخشنامه ای، بانک های دولتی را موظف کرد، اطلاع رسانی لازم را در مورد پذیرش سهام عدالت به عنوان وثیقه صدور کارت اعتباری انجام دهند
 ابوالفضل روغنی گلپایگانی

گره اصلی صنعت در عدم دسترسی کافی به مواد اولیه است

می متالز - روغنی گلپایگانی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق ایران می‌گوید: بزرگ‌ترین مشکل تولید در این روزها عدم دسترسی به تأمین مواد اولیه است. صنایع وابسته به فلزات اساسی مانند صنعت خودروسازی، صنعت نساجی، صنعت لوازم‌خانگی نیاز به واردات در بخش مواد اولیه و قطعات یدکی دارند. اگر نیاز این صنایع تأمین نشود، صنایع وابسته به‌شدت آسیب‌ می‌بینند.
 سلاح ورزی:

این آشی که می‌خوریم دست پخت همه ماست!

می متالز - نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به اظهارات اخیر رئیس کل بانک مرکزی در خصوص نقش این نهاد در وضعیت اقتصادی کشور، گفت: کشور فاقد مدل منسجم حکمرانی اقتصادی است، الویت‌های توسعه‌ای نامشخص‌اند و سیاستمداران هزینه تصمیمات غیر عقلایی شان را بر دوش اقتصاد می‌گذارند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما