خبر
بورس و سهام   بانک ها  
توسط بانک مرکزی:

سقف خرید و فروش نقدی ارز در بازار متشکل ارزی تغییر کرد

می متالز - بانک مرکزی برای تسهیل تعاملات ارزی کارگزاران بازار متشکل معاملات ارز، سقف خرید و فروش نقدی ارز در این بازار را از ۱۰ هزار دلار به ۵۰ هزار یورو افزایش داد.

به گزارش می متالز، بانک مرکزی اعلام کرد: با عنایت به مصوبه جلسه ۱۸ دی سال گذشته شورای پول و اعتبار با موضوع تشکیل بازار متشکل معاملات ارز ایران به منظور تسهیل تعاملات ارزی کارگزاران آن بازار از جمله بانک‌ها و صرافی‌های مجاز در بستر الکترونیکی بازار فوق، سقف خرید و فروش نقدی ارز که تا پیش از این به موجب بخشنامه ۲۳ بهمن سال ۹۱ بالغ بر ۱۰ هزار دلار بود در بازار متشکل معاملات ارز معادل ۵۰ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها تعیین می شود.

کد خبر: 80096
تاریخ: 1398/10/24 - 13:39
منبع: بورس پرس

بانک مرکزی  بازار متشکل ارزی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کبیری مطرح کرد:

بانک مرکزی قدرت لازم برای نظارت بر بانک ها را ندارد

می متالز - عضو هیأت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ما شاهد این هستیم وام های کلانی با مبالغ میلیاردی توسط بانکها پرداخت شده که جزء معوقات بانکی بوده ولی در قبال این وام های میلیاردی تضمینی برای بازگشت پول اخذ نشده است که این موضوع خلاف قانون است.
 

انجام اولین معامله رسمی بانک مرکزی در چارچوب عملیات بازار باز

می متالز - بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران روز شنبه مورخ ۲۸ دی ماه ۱۳۹۸، برای اولین بار، معامله اوراق بدهی دولتی را در چارچوب عملیات بازار باز و در قالب خرید قطعی اوراق مزبور انجام داد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در پنجاه و نهمین مجمع عمومی بانک مرکزی که روز پنج‌شنبه ۲۶ دی ماه برگزار شد، از آغاز عملیات بازار باز در بانک مرکزی رونمایی کرد.
 حضرتی خبر داد:

بررسی مجدد "لایحه حذف ۴ صفر از پول ملی" در جلسه کمیسیون اقتصادی

می متالز - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی مجدد "حذف ۴ صفر از پول ملی" در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: نمایندگان معتقدند بانک مرکزی در پرداخت پول سپرده‌گذاران مؤسسات منحله وحدت تبعیض قائل شده است.
 همتی:

بازار ارز ثبات خوبی دارد/ بانک مرکزی بر بازار مسلط است

می متالز - رئیس کل بانک مرکزی گفت:در حال حاضر بازار ارز ثبات خوبی دارد و بانک مرکزی بر این بازار مسلط است.
 مدیرعامل فرابورس اعلام کرد:

تنظیم نرخ سود در بازار صکوک کشور با عملیات بازار باز

می متالز - مدیرعامل فرابورس با اشاره به راه‌اندازی عملیات بازار باز به عنوان یکی از مهم‌ترین همکاری‌های ‌چهار دهه گذشته بین ارکان بازار سرمایه و بانک مرکزی، افزود: با توسعه ابزارهای بازارمحور ‌سیاست‌های پولی، ‌ ‌تنظیم نرخ سود در بازار صکوک کشور و همچنین مدیریت نقدینگی از سوی بانک مرکزی از ‌طریق عملیات بازار باز امکان‌پذیر خواهد شد.
 

احتمال برگزاری مجامع انحلال بانک‌های ادغامی تا پایان بهمن‌ماه

می متالز - بانک‌های ادغامی در حال‌حاضر در حال ارزشگذاری دارایی‌ها هستند و باید طبق برنامه تا پایان بهمن‌ماه، مجامع انحلال خود را برگزار کنند. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» بانک‌های ادغامی در حال‌حاضر ارزشگذاری دارایی‌ها را انجام می‌دهند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما