خبر
آهن و فولاد  
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان:

بومی سازی از یک انتخاب به یک الزام تبدیل شده است

می متالز - مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: بومی‌سازی تا پیش از این یک انتخاب بود، ولی با شرایط کنونی کشور تبدیل به یک الزام شده است.

به گزارش می متالز، منصور یزدی‌زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در حاشیه دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با اشاره به فضای مثبت چنین همایش هایی برای تعامل بین تامین کنندگان و گسترش بومی سازی در زنجیره فولاد گفت: بومی‌سازی تا پیش از این یک انتخاب بود، ولی با شرایط کنونی کشور تبدیل به یک الزام شده است.

یزدی زاده گفت: قطعه‌سازی در ذوب آهن از همان ابتدای احداث این شرکت وجود داشته و اکنون به تکنولوژی‌های روز مجهز شده است، ذوب آهن ورود به فرآیندسازی را شروع کرده و از قطعه‌سازی گذشته است.

وی گفت: در حوزه ریخته‌گری نیز توفیقات خوبی به دست آمده، در حوزه تولید محصول نیز طرح احداث ریل را در برنامه داریم و به دنبال خودکفایی در تولید ریل هستیم.

یزدی زاده با اشاره به امضاء تفاهم نامه های همکاری ذوب آهن در جهت تولید ریل در ایران با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مترو تهران و مترو اصفهان گفت: در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران، ۳ تفاهم‌نامه همکاری در راستای حمایت از تولید داخل میان ۶ بخش مختلف امضا شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران:

دولت باید از صنعت فولاد حمایت کند/ دخالت در قیمت گذاری تاثیر منفی بر صنعت فولاد دارد

می متالز - رئیس کمیسیون معادن اتاق ایران گفت: متأسفانه دخالت دولت در قیمت‌گذاری محصولات مختلف به خصوص مواد معدنی مانند فولاد سبب شده که تأثیر منفی این اقدام بر کل زنجیره تسری پیدا کرده و در نتیجه بسیاری از بخش‌های این زنجیره به صادرات علاقه بیشتری پیدا کنند.
 مدیرعامل شرکت گل گهر:

فرآوری باطله ها در گل گهر صددرصد بومی سازی شده است/ تحریم ها باعث انرژی و توانمندی مضاعف می شود

می متالز - مدیرعامل شرکت گل گهر گفت: هم‌اکنون فرآوری باطله‌ها و تولید کنسانتره از باطله‌های معدنی گل‌گهر را با دانش، تکنولوژی، مشاوره و طراحی ایرانی و با استفاده از پیمانکاران کشور به صورت صد در صد داخلی تولید می‌کنیم.
 رئیس خانه معدن ایران اعلام کرد:

در آینده تکنولوژی صنعت فولاد بومی خواهد شد/ صنعت فولاد الگوی بومی سازی برای صنایع دیگر

می متالز - رئیس خانه معدن ایران گفت: در آینده نزدیک نه تنها صنعت فولاد، بلکه تکنولوژی این صنعت را نیز می‌توانیم بومی‌سازی کنیم و این دستاورد به ما اجازه می‌دهد که در سایر صنایع معدنی نیز ورود پیدا کنیم.
 

تقدیر از شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در مراسم اختتامیه دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران

می متالز - دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ به کار خود پایان داد. در این مراسم از برگزیدگان بومی‌سازی با اهدای تندیس جایزه ملی فولاد ایران تقدیربه عمل آمد.
 

فولاد مبارکه، پیشتاز بومی‌سازی صنعت فولاد کشور است

می متالز - در پی برگزاری موفقیت‌آمیز نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران که در دی‌ماه سال گذشته برگزار شد و آغازگر موج فراگیر بومی‌سازی و حمایت از تأمین داخلی بود، به درخواست تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان زنجیرۀ فولاد، دومین دورۀ این رویداد تخصصی و منحصر به‌ فرد ملی به همت شرکت فولاد مبارکه، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و با مشارکت سایر شرکت‌های بزرگ فولادی و معدنی و تأمین‌کنندگان مطرح داخلی و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایمیدرو، اتاق‌های بازرگانی ایران و تهران و تشکل‌های زنجیرۀ فولاد، از ۲۳ تا ۲۶ دی‌ماه سال جاری به مدت چهار روز در برج میلاد تهران برگزار شد.
 

فهرست ۲۷ سهم پرحجم دو ساعت اول با گذر از کانال تاریخی۴۰۰ هزار تایی

می متالز - با گذشت کمتر از دو ساعت از آغاز معاملات امروز بازار سهام که شاخص با جهش ۱۰ هزار و ۹۶۳ واحدی به کانال تاریخی ۴۱۰ هزار تایی وارد شد، ۲۷ شرکت دارای بیشترین حجم معاملات شدند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما