خبر
آهن و فولاد  
کارشناس حوزه فولاد:

نیازمند دانش و ابزار بیشتری برای مقابله با تحریم ها هستیم

می متالز - یک کارشناس حوزه فولاد گفت: تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا با جزئیات بیشتری بر تحریم صنعت فولاد متمرکز شده است و به همین علت ما برای فروش به ابزار و دانش بیشتری برای مقابله با تحریم ها نیاز داریم.

به گزارش می متالز، کیوان جعفری طهرانی کارشناس ارشد بین المللی و فعال حوزه صنعت فولاد درباره میزان سهم ایران در بازارهای جهانی فولاد و تحریم های جدید آمریکا علیه فلزات ایران گفت: در طول دو سال گذشته که نقش تحریم ها جدی تر شدند، صادرات عمده ای در بخش فولاد و فلزات به بازارهای اروپایی نداشتیم و بیشترین صادرات به کشورهای آسه آن و جنوب شرق آسیا بوده است. بعد از دور اول و دوم تحریم های آمریکا، همواره صحبت از تحریم بخش فولاد مطرح بوده تا اینکه در اردیبهشت امسال تحریم های آمریکا بر صنایع فولاد کشور مجددا اعمال شد.

جعفری طهرانی با اشاره به تأثیر تحریم ها بر صنایع فولاد کشور، گفت: با اعمال تحریم ها مشتری های فولاد ایران مشخص شدند که بیشتر کشورهای جنوب شرق آسیا هستند، زیرا فولاد ایران دارای کیفیت بالا و قیمت قابل رقابت است.

وی در ادامه افزود: تحریم های جدید نهایتا می توانند خریداران را در تصمیم گیری با تأمل روبه رو کنند، زیرا در این تحریم ها نام شرکت های خصوصی که تجارت فولاد می کنند، آورده شده و این نشان می دهد تحریمها از حالت کلی درآمده است.

جعفری طهرانی با تأکید بر اینکه این تحریم ها نمی تواند باعث از دست رفتن بازارهای صادراتی شود و تنها بر قیمت فروش تأثیر می گذارد، گفت: وقتی تهدیدها آغاز می شوند خریداران سعی می کنند از این موقعیت به نفع خود استفاده کنند، زیرا ریسک خرید بالا می رود و خریداران مشکلات حواله و پرداخت را به جان می خرند تا سود بیشتری را به دست بیاورند.

وی با اشاره به اینکه تحریم های فعلی مشابه تحریم های اعمال شده قبلی است، گفت: در تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا با جزئیات بیشتری بر تحریم صنعت فولاد متمرکز شده است و به همین علت ما برای فروش نیاز به ابزارها و دانش های بیشتری برای مقابله با تحریم ها داریم.

این کارشناس صنعت فولاد درباره کشورهای مشتری فولاد و فلز ایران گفت: شرایط مبادلات تجاری در صنایع فلزی با اعمال تحریم ها سخت تر می شود و خریداران غربال می شوند، اما با توجه به کیفیت خوب و قیمت مناسب محصولات فولادی و فلزی ایران همچنان خریداران جنوب شرق آسیا ابراز علاقه برای خرید محصولات ایرانی از خود نشان خواهند داد و در این میان تنها قیمت محصولات ما کاهش پیدا می کند.

جعفری طهرانی در پایان با تاکید بر اینکه هزینه حمل دریایی افزایش پیدا می کند، تصریح کرد: خریداران از نظر حمل دریایی باید قیمت های بالاتری به جهت ریسک های بیشتر پرداخت کنند و مالکان کشتی با حساسیت بیشتر به حمل محموله های بخش فولاد و صنایع فلزی ایران توجه می کنند. در نتیجه کرایه حمل دریایی افزایش پیدا می کند که از قیمت CFR کالا کسر گردیده و تأثیر مستقیم آن بر روی قیمت FOB بنادر ایران است. این شرایط امکان چانه زنی خریداران را بیشتر می کند و این بیشترین تأثیر تحریم ها را در پی دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

صنعت فولاد کره و مشکلات همزمان

می متالز - صنعت فولاد کره جنوبی در حال حاضر با دو مشکل بطور همزمان دست به گریبان است.
 مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس:

دستیابی به ظرفیت اسمی، هدف نخست صبا فولاد است

می متالز - مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس گفت: کمبود مواد اولیه، خرابی خط تولید، توقفات پیاپی، در سال‌های بهره‌برداری مانع از دستیابی شرکت برای رسیدن به ظرفیت اسمی شده‌اند اما در سال جاری با توجه به تمهیدات اندیشیده شده، قصد داریم به ظرفیت اسمی خود یعنی تولید 1.5 میلیون تن بریکت گرم دست یابیم.
 

فولاد، هفته‌ای پرالتهاب را پشت‌سر گذاشت

می متالز - در این گزارش، تحولات هفتگی صنعت فولاد کشور بررسی شده است. این گزارش به بررسی شرایط صنعت فولاد در دومین هفته تیرماه اختصاص دارد. استمرار ابطال معاملات شمش فولادی ازسوی بورس کالا بدترین خبری است که در هفته گذشته منتشر شد. این ابطال به‌زودی پیامدهای خود را در بازار فولاد نشان می‌دهد و به تشدید التهابات منجر می‌شود.
 مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان:

صنعت فولاد، پیشرو در حمایت از طبیعت

می متالز - صنایع، جزو منابع اصلی انتشار آلاینده‌های زیست‌ محیطی به‌شمار می‌روند، بنابراین توجه به رعایت شاخصه‌های حفاظت از محیط‌ زیست ازسوی صنایع اهمیت ویژه‌ای دارد. به‌ویژه که در دنیای کنونی صیانت از طبیعت اهمیت ویژه‌ای یافته است.
 

مشکلات این روزهای فولاد هند؛ کاهش تقاضا، مازاد تولید و کاهش قیمت

می متالز - صنعت فولاد هند این روزها از سه مشکل بزرگ بصورت همزمان رنج می برد.
 

عزم فولادسازان برای پشت سرگذاشتن تحریم‌ها

می متالز - تحریم‌های ظالمانه از سوی آمریکا در عرصه‌های مختلف اقتصادی در چهار دهه گذشته به اشکال مختلف جریان داشته، اما تولیدکنندگان به ویژه فعالان صنعت فولاد همواره راه خود را در پیش گرفته‌اند که این موضوع، ناکارآمدی سیاست تحریم را نشان می‌دهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما