خبر
بانک ها  

سقف خرید و فروش نقدی ارز در بازار متشکل ۵۰ هزار یورو شد

می متالز - بانک مرکزی در راستای تسهیل تعاملات ارزی کارگزاران بازار متشکل معاملات ارز ایران اعلام کرد که سقف خرید و فروش نقدی ارز در این بازار از ۱۰ هزار دلار به ۵۰ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها تغییر یافت.

به گزارش می متالز، بانک مرکزی در راستای تسهیل تعاملات ارزی کارگزاران بازار متشکل ارزی با ابلاغ بخشنامه‌ای به شبکه بانکی اعلام کرد که سقف خرید و فروش نقدی ارز در بازار متشکل ارزی افزاریش پیدا کرده است.

این ابلاغیه به شرح زیر است:

با عنایت به مصوبه یکهزار و دویست و شصت و چهارمین جلسه شورای پول و اعتبار در تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ با موضوع تشکیل بازار متشکل معاملات ارز ایران، به منظور تسهیل تعاملات ارزی کارگزاران آن بازار از جمله بانک‌ها و صرافی‌های مجاز در بستر الکترونیکی بازار یاد شده، سقف خرید و فروش نقدی ارز که تا پیش از این به موجب بخشنامه شماره ۶۰/۱۰۳۷ به تاریخ ۱۳۹۱/۱۱/۲۳، ۱۰ هزار دلار بود، در بازار متشکل معاملات ارز ایران معادل ۵۰ هزار یورو و یا معادل آن به سایر ارزها تعیین می‌گردد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 با اعلام بانک مرکزی صورت گرفت؛

کاهش نرخ رسمی یورو و پوند

می متالز - بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۶ ارز افزایش و ۲۲ واحد پولی کاهش یافت. نرخ دلار و ۸ ارز دیگر نیز ثابت بود.
 معاونت نظارت مالی و خزانه داری وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد:

نتیجه یازدهمین مرحله از حراج اوراق بهادار دولتی در هفته منتهی به مورخ ۱۳۹۹/۵/۲۱

می متالز - معاونت نظارت مالی و خزانه داری وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه ای نتیجه یازدهمین مرحله از حراج اوراق بهادار دولتی در هفته منتهی به مورخ ۱۳۹۹/۵/۲۱ را اعلام کرد.
 

موافقت شورای پول و اعتبار با انتشار اوراق ودیعه

می متالز - شورای پول و اعتبار ضمن موافقت با انتشار اوراق ودیعه توسط بانک مرکزی، سقف فردی تسهیلات مسکن روستایی و تسهیلات مسکن ایثارگران را افزایش داد.
 رحیمی:

تعامل دولت و مجلس برای حل مشکلات اقتصادی مطالبه مردم است

می متالز - یک عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که صادرات بر پایه ارز می‌تواند موجب کنترل قیمت‌ها در بازار ارز شود بر ضرورت تعامل دولت و مجلس شورای اسلامی در این زمینه تاکید کرد.
 عضو اتاق بازرگانی اهواز:

استرداد ارز صادراتی منطبق بر قوانین و مقررات زمان معامله باشد

می متالز - مزرعاوی، عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز گفت: در موضوع استرداد ارز صادراتی با بی ثباتی پی در پی مقررات و انعکاس این امر بر عملکرد بازرگانان مواجه بودیم.
 نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران:

فشارها به بخش خصوصی منصفانه نیست

می متالز - نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران گفت: با تشدید فشارها بر صادرکنندگان بخش خصوصی، تعدادی از تولیدکنندگان در ماه‌های گذشته، عطای صادرات را به لقایش بخشیده‌اند. در حالی که بخش بزرگی از اقتصاد ما یا دولتی و یا خصولتی است. این موضوع در صادرات نیز مطرح است و بسیاری از ارزهایی که بازنگشته‌اند مربوط به شرکت‌های دولتی یا خصولتی می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما