خبر
نفت  

قیمت نفت برای دومین روز کاهش یافت/ قیمت نفت همچنان بالای ۶۶ دلار

می متالز - قیمت نفت در بازارهای جهانی در ادامه کاهش‌های دیروز، باز هم افت کرد اما هر بشکه نفت همچنان بالای ۶۶ دلار عرضه می‌شود.

به گزارش می متالز، روز گذشته نیز قیمت نفت به علت ازسرگیری تولید نفت در خلیج مکزیک پس از گردباد «بری» و همچنین احتمال افزایش تولید نفت شیل آمریکا به رکودی جدید، کاهش یافته بود.

هر بشکه نفت برنت با ۵ سنت کاهش ۶۶.۴۳ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با ۱۳ سنت کاهش ۵۹.۴۵ دلار معامله شد.

تولیدکنندگان آمریکایی سه چهارم تولید نفت در خلیج مکزیک را که به علت گردباد بری متوقف شده بود، از سرگرفتند.

۱.۳ میلیون بشکه نفت در روز از تولید نفت در آب‌های آمریکا در خلیج مکزیک در روز دوشنبه تعطیل بود که ۸۰ هزار بشکه در روز کمتر از میزان روز یک‌شنبه بود.

کارگران به بیش از ۲۸۰ سکوی تولید نفت که تخلیه شده بود، بازگشتند. پس از خروج طوفان از خلیج مکزیک، چند روز طول می‌کشد تا تولید به طور کامل از سرگرفته شود.

همچنین بازار تحت تاثیر نشانه‌های افزایش تولید نفت آمریکا قرار گرفته است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش ماهانه حفاری اعلام کرد انتظار می‌رود، تولید نفت آمریکا از ۷ تشکیلات بزرگ نفت شیل حدود ۴۹ هزار بشکه در روز در ماه آگوست افزایش یابد و به رکورد ۸.۵۵ میلیون بشکه در روز برسد.

در حال حاضر، تولید نفت خام آمریکا بیش از ۱۲ میلیون بشکه در روز است.

افزایش تولید نفت آمریکا، تلاش‌ها اوپک و هم پیمانانش برای کاهش ذخایر نفت در جهان را به چالش می‌کشد.

اوپک پلاس در اوایل ماه جاری میلادی توافق کردند «توافق کاهش تولید» را برای ۹ ماه دیگر افزایش دهند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 وزیر نفت عراق خود به صدا درآمد:

صبر اوپک پلاس لبریز شده است

می متالز - وزیر نفت عراق اعلام کرد که این کشور در اوت و سپتامبر ناچار خواهد شد پایبندی ۱۰۰ درصدی به توافق کاهش تولید اوپک پلاس داشته باشد زیرا صبر این گروه از عدم پایبندی کامل بغداد لبریز شده است.
 

قیمت نفت به بالاترین سطح ۵ ماهه جهش کرد

می متالز - پس از این که داده‌ها نشان داد میزان ذخایر نفت آمریکا به شدت سقوط کرده است، قیمت‌های نفت به بالاترین سطح ۵ ماهه خود جهش کردند
 

جهش قیمت نفت در پی انفجار بیروت

می متالز - قیمت های نفت در پی انفجار شدید در بندر بیروت لبنان به میزان چشمگیری صعود کرد و به بالاترین حد در دو هفته اخیر رسید.
 

یک اتفاق در بازار نفت | افزایش تولید اوپک در ماه جولای

می متالز - تولید اوپک در ماه جولای افزایش محسوسی داشت.
 طی ماه جولای؛

در بازار نفت چه گذشت؟

می متالز - قیمت نفت در ماه جولای با وجود سقوط نفت ونزوئلا، ادعای لیبی مبنی بر نقش امارات در جنگ داخلی این کشور، همکاری واشنگتن – دهلی نو، افت سرمایه‌گذاری در صنعت نفت و گاز جهان، کاهش واردات نفت هند و ترافیک در پایانه‌های نفتی چین در محدوده ۴۰ تا ۴۵ دلار قرار گرفت.
 

تنها تقاضای بالا، نفت را از ۴۰ دلار فراتر می‌برد

می متالز - افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در بسیاری از بخش های جهان از جمله آمریکا، بزرگترین مصرف کننده نفت دنیا، روند بازگشایی اقتصادها را کند کرده، مانع افزایش تقاضا برای نفت می شود؛ بنابراین قیمت نفت احتمالاً از سطح فعلی بالاتر نمی رود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما