خبر
اقتصاد   ماشین آلات و تجهیزات متالورژی  

تولید انبوه گیربکس ۱۲ سرعته در شرکت چرخشگر

می متالز - تولید انبوه گیربکس ۱۲ سرعته با سطح خودکفایی و داخلی سازی۸۰ درصدی، به زودی در شرکت چرخشگر آغاز می شود.

به گزارش می متالز، رجب عباسیان مدیرعامل چرخشگر در بازدید مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره ایران خودرو از این شرکت گفت: ظرفیت تولید این گیربکس که برای کامیون‌ها کاربرد دارد، ماهانه بین ۵۰ تا ۱۰۰دستگاه است.

وی افزود: طرح پژوهشی تولید گیربکس ۱۲سرعته خودروهای سنگین که توسط شرکت چرخشگر تبریز ارایه شده، به عنوان طرح پژوهشی برتر در سال رونق تولید انتخاب شده است.

عباسیان تصریح کرد: افزایش تعداد دنده و نزدیک شدن فواصل نسبت دنده در گیربکس جدید، باعث رانندگی در دنده بهینه و کاهش مصرف سوخت می شود. مدیرعامل چرخشگر پرورش نیروهای متخصص در زمینه طراحی گیربکس، ارتباط با مراکز دانشگاهی، جلوگیری از خروج ارز به ارزش ۳۵۰۰ دلار به ازای تولید هر دستگاه گیربکس، افزایش ظرفیت تولید و افزایش سبد محصولات چرخشگر را از مزایای این طرح پژوهشی برشمرد.

وی درخصوص گیربکس ۱۶سرعته دستی برای خودروهای سنگین اظهار کرد: این گیربکس با درصد داخلی‌سازی بالا و در یک سال آینده به تولید انبوه خواهد رسید.

گفتنی است، چرخشگر از شرکت‌های زیرمجموعه ایران خودرو دیزل، طراحی و تولید گیربکس و جعبه فرمان خودروهای سنگین و نیمه سنگین را برعهده دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نورقلی‌پور:

افزایش تولید لاستیک خودروهای سنگین به سرمایه گذاری نیاز دارد

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید هرچند کشور در تولید تایر خودروهای سواری به خودکفایی رسیده است اما تولید تایر سنگین در گرو انتقال تکنولوژی ، واردات ماشین آلات و مواد اولیه است.
 

طراحی و تولید رام در شرکت رینگ‌ سازی مشهد

می متالز - مجموعه رام زیر موتور و دسته موتورهای دنا پلاس اتوماتیک ایران خودرو (DAE) در شرکت رینگ‌ سازی مشهد و پارت‌لاستیک طراحی و به مرحله تولید انبوه رسید.
 فعلا خبری در این گیربکس‌ساز نیست؛

عدم تغییر در وضعیت مالی "چرخشگر"

می متالز - تاکنون تغییری در صورت‌های مالی و گزارش تفسیری مدیریت دوره مالی ۱۲/۹/۶/۳ ماهه منتهی به ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ این شرکت رخ نداده است.
 قاضی‌پور:

واردات خودروهای سنگین آزاد شود

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید دولت باید برای جلوگیری از افزایش قیمت‌، واردات خودروهای سنگین را آزاد کند.
 باستانی:

وزارت صمت ارز نیمایی موردنیاز واردات لاستیک کمباین و تراکتور را تخصیص دهد

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید از آنجایی که لاستیک موردنیاز ماشین‌های معدنی و کشاورزی در داخل تولید نمی‌شود باید برای واردات آنها ارز نیمایی تخصیص یابد.
 مدیرکل صنعت، معدن و تجارت اردبیل:

۳۴ درصد واحدهای صنعتی اردبیل غیرفعال هستند

می متالز - مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با بیان اینکه ۳۴ درصد واحدهای صنعتی استان غیرفعال هستند، گفت: تلاش‌ها برای فعال سازی و احیای واحدهای راکد ادامه می‌یابد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما