خبر
آهن و فولاد   دانش فنی  
مدیرعامل فولاد مبارکه عنوان کرد:

بومی سازی حدود چهار هزار قطعه در فولاد مبارکه طی دو دهه/ رویکرد جدید فولاد مبارکه ماشین سازی است

می متالز - مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: رویکرد کنونی مبارکه این است که از قطعه‌سازی به سمت فرآیندسازی و ماشین‌سازی حرکت کند تا بتواند بین پنج تا هفت سال آینده خود را به یک تکنولوژی تبدیل کند.

به گزارش می متالز، حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه در حاشیه دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با تاکید بر اینکه تنها راه رهایی از مشکلات تولید در شرایط کنونی بها دادن به بومی سازی در صنعت است، گفت: فولاد مبارکه به عنوان بزرگ ترین فولادساز کشور در شرایط تحریم برای خود رسالتی را تعریف کرده که از این شرایط نهایت استفاده را داشته باشد تا به کمک بومی‌سازی از بروز مشکلات در زمینه تولید و فروش جلوگیری کند.

عظیمیان در ادامه افزود: برای بومی‌سازی نیز سازمان‌دهی‌های لازم، بکارگیری کارشناسان و تهیه نقشه راه را انجام داده‌ایم، همچنین در این نقشه راه از شرکت‌های دانش‌بنیان، پارک‌های علم و فن‌آوری، دانشکده‌های فنی مهندسی دانشگاه‌های کشور و از همه سازندگان قطعات دعوت به همکاری کرده‌ایم و قراردادهای زیادی نیز با آنها منعقد کردیم که همگی در راستای تکمیل زنجیره بومی‌سازی است.

وی به تشریح بومی سازی قطعات در فولاد مبارکه پرداخت و تصریح کرد: در دو دهه اخیر حدود چهار هزار قطعه اساسی را بومی‌سازی کرده‌ایم که حاصل آن پنج هزار و پانصد میلیارد تومان کاهش ارزبری بوده است.

مدیرعامل فولاد مبارکه با اعلام فرآیندسازی به عنوان رویکرد جدید فولاد مبارکه، گفت: رویکرد کنونی مبارکه این است که از قطعه‌سازی به سمت فرآیندسازی و ماشین‌سازی حرکت کند تا بتواند بین پنج تا هفت سال آینده خود را به یک تکنولوژی تبدیل کند. در همین راستا سال ۹۹ ماشینی کاربردی در زمینه نورد سرد فولاد عرضه خواهیم کرد.

عظیمیان افزود: این ماشین توسط مهندسان فولاد مبارکه و بخش خصوصی ساخته خواهد شد که کار خود را برای ساخت این ماشین از آبان ۹۸ آغاز کرده‌اند.

وی گفت: ماشین سازی یک فرایند است که طی آن ماشین از هزاران قطعه ساخته می‌شود، البته اتوماسیون، مسائل برق و غیره نیز در این فرآیند نقش دارند و دانش‌های مختلف در کنار علم مکانیک و قطعه‌سازی جمع می‌شوند تا این فرایند یک خروجی داشته باشد.

عظیمیان گفت: فولاد مبارکه درحال حاضر از مرحله قطعه‌سازی عبور کرده است و در مرحله بالاتری از این دانش قرار گرفته و اکنون باید بتوانیم به مرحله ماشین‌سازی برسیم.

وی در پایان درباره استفاده از پیمانکاران خارجی گفت: رویکردی که در انتخاب پیمان کار خارجی داریم این است که بتوانیم در یک تعامل سازنده با آنها، بخش عمده‌ای از این فرآیندها را بومی‌سازی کنیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

توان فولاد مبارکه در شرايط سخت خودنمايی می کند

می متالز - مدير عامل فولاد مبارکه گفت: توليد تختال ويژه ورق‌هاي موردنياز انتقال نفت و گازترش رخداد مهمی در تاريخ توليد محصول‌های جديد اين شرکت است.
 در آخرین روز کاری هفته رقم خورد:

ثبت رکورد جدید ارزش معاملات سهامداران خرد و دور نمایی از حفظ رونق بازار

می متالز - با اتمام روز کاری آخر هفته و ادامه روند صعودی، شاخص بورس موفق به حضور در کانال ۵۲۴ هزار تایی شد و رکورد بی سابقه ارزش معاملات خرد با داد و ستد ۸ هزار میلیارد تومان شکست.
 مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان:

"معدنی‌ها"، فولادساز شدند!

می متالز - از مهم‌ترین دلایلی که می‌توان مسبب کاهش مواداولیه‌ای مانند سنگ‌آهن دانست، حضور معدنی‌ها در عرصه فولادسازی بوده که سنگ‌آهن خود را بدین طور تامین می‌کنند.
 مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه:

طرح نورد گرم ٢ دارای ارزش افزوده بالایی است

می متالز - مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه، تکمیل طرح شهید خرازی نورد گرم ٢ را عاملی برای افزایش ارزش افزوده تولیدات فولادی عنوان کرد.
 

اطلاعیه امور اداری شرکت فولاد مبارکه در خصوص تغییر زمان آزمون استخدامی

می متالز - به اطلاع کلیه متقاضیان حضور در آزمون استخدامی شرکت فولادمبارکه می‌رساند، باتوجه به هماهنگی به عمل آمده با دانشگاه اصفهان و به منظور پیشگیری از شیوع بیماری‌های فصلی، آزمون استخدامی تاریخ های ۱۵ و ۱۶ اسفندماه این شرکت به تعویق افتاده و در نیمه دوم فروردین سال ۱۳۹۹ برگزار خواه دشد.
 چالش‌های بزرگ‌ترین فولادساز کشور

فولاد مبارکه تشنه مواد اولیه و سنگ‌آهن

می متالز - شرکت فولاد مبارکه به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فولادساز کشور که در صدر تولید آهن‌اسفنجی در دنیا قرار دارد، این روزها با کمبود مواد اولیه و سنگ‌آهن روبه‌رو است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما