خبر
دانش فنی   خودرو  

توسعه همکاری ایران‌خودرو با قطعه‌سازان تبریزی در دستور کار

می متالز - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربايجان شرقی با اشاره به عزم جدی اين استان برای بومی سازی قطعات در شرايط جنگ اقتصادی اعلام كرد: با تفكر جهادی و ارتباط سازنده بين مراكز علمی و جامعه صنعتی می توانيم ظرفيت توليد داخلی را ارتقاء دهيم.

به گزارش می متالز، علی جهانگيری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربايجان شرقی در نشست با مديران ارشد ايران خودرو و شركت‌های قطعه‌سازی در تبريز گفت: موفقيت در عرصه جنگ اقتصادی با همدلی و استفاده از تمام ظرفيت‌های بخش توليد و به‌خصوص صنعت خودرو و قطعه‌سازی و دانشگاه‌های استان تحقق می يابد.

وی تاكید كرد: ‌اگر می خواهيم تحولی در صنعت خودروسازی استان اتفاق بيفتد بايد همه از آن حمايت كنيم و در شرايط امروزی جنگ اقتصادی تعميق ساخت داخل قطعات خودرو و حتی توليد يك دستگاه خودرو نيز برای ما مهم است.

جهانگيری با اشاره به توانمندی های قطعه‌سازی استان آذربايجان شرقی در زمينه مجموعه جلوبندی، طراحی و توليد قطعات الكترونيكی و مجموعه‌های برقی، از مديرعامل ايران خودرو خواست تمامی قطعات اين بخش‌ها در خودروی سمند ايران خودرو تبريز از منابع و توليد كنندگان بومی تامين شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربايجان شرقی تاكيد كرد: ‌باوجود ظرفيت‌های خالی و قابليت‌های موجود در خط سواری مونتاژ شركت ايدم، درصورت موافقت مديرعامل ايران خودرو دست‌ كم 40 درصد از ظرفيت توليدی موتور سری ايكس.يو خانواده سمند به اين شركت اختصاص يابد.

وی همچنين از مقيمی درخواست كرد: با توجه به دانش فنی و توانمندی های شركت چرخشگر، دست كم40 درصد سفارش‌گذاری تامين گيربكس و جعبه فرمان خودرو سمند از طرف ساپكو و ايران خودرو تبريز به اين شركت تخصيص داده شود.

فرشاد مقيمی مدير عامل ايران خودرو نيز در اين جلسه به شركت ساپكو ماموريت داد تا موارد درخواستی را به صورت كارشناسی بررسی و نتيجه را هرچه سريع تر اعلام كند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

زیان‌دهی یک انحصارگر

می متالز - همان‌طور که شاهد هستیم در دو سال گذشته قیمت خودروها در بازار به‌طور نجومی بالا رفته و تقاضا در این بازار پرتلاطم همچنان روبه افزایش است. هر فروش رسمی که انجام می‌شود، در عرض دقایق اولیه فروش تمام می‌شود.
 

عملکرد مالی صنعت خودرو

می متالز - براساس گزارش‌های منتشر شده توسط شرکت‌های بزرگ خودروسازی کشور، زیان انباشته آنها نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.
 فوربس گزارش می‌دهد

وقتی ویروس کرونا ضعف‌های صنعت خودروسازی را نمایان می‌کند

می متالز - تحلیلگران می‌گویند اگر بحران کرونا در هفته‌های آینده مهار نشود، صنعت خودروسازی تاوان بسیار سنگینی برای ناآمادگی در برابر چنین بحرانی خواهد پرداخت.
 

ساخت دستگاه پیشرفته تزریق سیلیکون ECU در کروز

می متالز - تحریم های بین المللی در این دو سال صنعت خودروی ایران را تحت تأثیر قرار داده است اما با این وجود قطعه سازانی همچون کروز با استفاده از دانش و تخصص مهندسان داخلی قطعات پیشرفته ای مانند ECU را بومی سازی کرده اند. حال کروز در قدمی دیگر اقدام به طراحی و ساخت دستگاه تزریق سیلیکون برای ارتقاء کیفیت ECUهای تولیدی خود کرده است.
 

فن‌بازار صنعت خودرو راه‌اندازی می‌شود

می متالز - با امضای تفاهم‌نامه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت طراحی، مهندسی و تامین قطعات ایران‌خودرو (ساپکو)، فن بازار صنعت خودرو تاسیس می‌شود.
 

درخواست خودروسازان برای فروش در حاشیه بازار

می متالز - یک مقام مسوول در وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌گوید برای رفع مشکل هرج و مرج بازار خودرو، جلسه‌ای با حضور وزیر صنعت، مدیران خودروساز و فعالان بازار خودرو تشکیل شد و موضوع نابسامانی بازار مورد بررسی قرار گرفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما