خبر
بیمه  

تعدادشرکت‌های بیمه‌ای مالت به ۶۷ شرکت رسید/ مالت کشوری امن برای ایجاد شرکت‌های بیمه اتکایی است

می متالز - شرکت‌های بیمه‌ای مالت با محیط‌ های سخت اقتصادی جدید، نظارتی و سرمایه‌گذاری که از بحران مالی ناشی می‌شوند، درگیر هستند.

به گزارش می متالز، در مقابل این پیش زمینه، مالت همچنان شاهد تعداد روز افزون بیمه گران خارجی است که در این کشور مجوز فعالیت می گیرند.

از زمان عضویت مالت در اتحادیه اروپا که در سال 2004 صورت گرفت، این کشور به عنوان یک مرکز معتبر خدمات مالی رشد کرده است.

صنعت بیمه ستون مهمی در اقتصاد مالت است که از نیروی کار ماهر، خدمات با کیفیت، زیرساخت های مناسب برای شرکت ها و چارچوب های مقرراتی قوی بهره می گیرد که باعث کارآیی مالیاتی و ابتکاری آن شده است.

مالت برای ایجاد مشاغل بیمه و بیمه اتکایی، یک مکان جذاب در اتحادیه اروپا محسوب می شود و همچنان به ثبات موقعیت سرمایه گذاران بالقوه خود می پردازد.

موقعیت جغرافیایی استراتژیک مالت در مرکز مدیترانه نقش تعیین کننده ای در تاریخ خود داشته است و همچنان نقش مهمی در بستر اقتصادی آن دارد.

از اوایل دهه 1990، مالت خود را به عنوان یک بخش خدمات مالی مشهور و پایدار معرفی کرد.

صنعت بیمه یکی از ارکان تحولی است که سازمان خدمات مالی مالت ("MFSA") برای ایجاد یک صلاحیت پایدار اما در عین حال نوآورانه با هدف تشویق رشد اقتصادی و بیمه اتکایی رقم زد.

صنعت بیمه مالت دارای بازار داخلی بالغی است که ار بیمه های عمر و غیر عمر تشکیل می شود و تعداد کارگزاری های بیمه ای و ارائه دهندگان خدمات روز به روز در این کشور در حال افزایش است.

از دیگر نقاط قوت مالت برای شرکت های بیمه ای، سیستم مالیاتی مطلوب، موقعیت مکانی کم هزینه و محیط نظارتی کارآمد است که روند راه اندازی شرکت های جدید را تسریع می کند.

از منظر عملیاتی، هزینه ها در مالت بسیار کمتر از سایر کشورهایاتحادیه اروپا است در حالیکه زیرساخت های کاری آن قابل مقایسه با محیط های پیشرفته تجاری اروپا است.

در حالیکه دولت ها در سراسر جهان در راستای تشدید قوانین و هزینه های مالیاتی حرکت می کنند، نرخ مالیات در مالت 35 درصد باقی مانده است.

علاوه بر این، مالت با 60 کشور جهان در شبکه معاهده مالیات مضاعف قرار دارد که این قرارداد به طور کلی میزان مالیاتی را که یک کشور می تواند بر درآمد مالیات دهنده، سرمایه، املاک یا دارایی آن ها اعمال کند تعیین می کند.

تعداد شرکت های بیمه ای دارای مجوز در مالت در 10 سال گذشته از 41  شرکت در سال 2008 به 67 شرکت در پایان مارس 2019 رسیده است.

یک چهارم شرکت بیمه مجاز دارای مجوز، شرکت های سلولی محافظت شده ((PCC و 54 شرکت سلولی ثبت شده(ICC) است.

حق بیمه  ناخالص در سال 2017 به 4.2 میلیارد یورو رسیده که نسبت به سال 2016 بیش از 10 درصد افزایش داشته است.

PCC  و ICC ها جواهر تاج بیمه مالت محسوب می شوند و مالت تنها کشوری است که امکان ایجاد چنین ساختارهایی را دارد.

انعطاف پذیری و مقرون به صرفه بودن آن ها زمینه ای جذاب برای راه اندازی عملیات بیمه ای در این کشور است.

اصل و اساس این شرکت ها مبتنی بر مدلی با مسوولیت محدود است که به منظور تفکیک دارایی ها  و بدهی های عملیات جداگانه تحت یک ساختار واحد شرکتی است.

از دیگر مزیت های این نوع شرکت ها، می توان به انعطاف پذیری، کارآیی سرمایه و بازده هزینه اشاره کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 حسابرسی نشده منتشر شد؛

مروری بر عملکرد یکساله "اتکای"

می متالز - بیمه اتکایی ایرانیان در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۳۶۶ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۴۳۴ ریال اعلام شده بود، از کاهش ۱۶ درصدی برخوردار است.
 

3 ابزار معافیت‌ مالیاتی جدید در بورس

می متالز - خرید و فروش سه ابزار نوین بازار سرمایه شامل «اوراق جعاله»، «اوراق وکالت» و «اوراق بیمه اتکایی» در بورس به عنوان اوراق بهادار معاف از مالیات اعلام شد.
 

سودخالص بیمه اتکایی ایرانیان ۱۶ درصد افت کرده است

می متالز - گزارش‌ها نشان می‌دهد که سود خالص شرکت بیمه اتکایی ایرانیان در پایان آذر ماه سال ۹۸با رسیدن به عدد ۱۱۸۸۱۹۸میلیون ریال ۱۶ درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل کاهش یافت.
 

صندوق بیمه بیکاری دو هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد

می متالز - وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در وضعیت خوبی از نظر پرداخت‌های کارگری نیستیم‌ ‌گفت: صندوق بیمه بیکاری دو هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد و با افزایش روزافزون بیکاران مواجه هستیم.
 

بیمه تعاون قهرمان فوتسال صنعت بیمه شد

می متالز - بیمه تعاون با اقتدار قهرمان اولین دوره مسابقات فوتسال صنعت بیمه جام سردار شهید قاسم سلیمانی شد.
 

ضریب نفوذ اندک بیمه چالش بزرگ بیمه‌ای سیستان و بلوچستان است

می متالز - چالش بزرگ بیمه‌ای استان سیستان و بلوچستان، ضریب نفوذ اندک بیمه است که باید راهکارهای برون‌رفت از این چالش را بررسی و اجرایی کنیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما