خبر
آهن و فولاد  
عظیمیان در همایش چشم انداز صنعت فولاد و معدن:

رویکرد مبارکه در بومی سازی؛ گذر از قطعه سازی و رسیدن به فرآیندسازی و ماشین سازی

می متالز - مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان از رویکرد این شرکت برای بومی سازی فرآیندها و ماشین آلات خبر داد. عظیمیان در عین حال تصریح کرد که افزایش سرمایه این شرکت سبب افزایش قدرت فولاد مبارکه در بازار بورس و اخذ تسهیلات شده است.

به گزارش می متالز، حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان که امروز در دهمین همایش سنگ آهن و فولاد با نگاهی به بازار سخن می گفت؛ اعلام کرد: با توجه به تحریم های ظالمانه، بومی سازی و نگاه به ساخت داخل یک الزام است تا بتوان از ایجاد رکود و مشکل در بخش فولاد پیشگیری کرد.

به گفته وی، یکی از رویکردهای فولاد مبارکه اصفهان در بومی سازی بخش فولاد، گذر از قطعه سازی و رسیدن به فرآیندسازی و ماشین سازی است. عظیمیان ادامه داد: مبارکه طی ۲۰ سال گذشته در بومی سازی قطعات موفق بوده و بیش از ۴هزار قطعه تولید کرده است که منجر به ۵هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان صرفه جویی ارزی شده است.

وی در عین حال تاکید کرد: علاوه بر بومی سازی برای حفظ سهم بازار باید به اصلاح مصرف انرژی و محیط زیست هم توجه شود.

 

تمام مراحل فولادسازی

وی افزود: ما نقشه راه خود را در بخش تکنولوژی کامل کرده ایم و در نظر داریم تمام مراحل فولادسازی را طی دهه آینده داشته باشیم و به تکنولوژی آن دست یابیم. برای دستیابی به این هدف اصلاح ساختار مالی در صدر برنامه های فولاد مبارکه است.

عظیمیان گفت: طی کمتر از یکسال گذشته فولاد مبارکه اصفهان ۲ بار افزایش سرمایه واقعی از محل سود انباشته داشته است که سرمایه این شرکت را به ۲۱هزار میلیارد تومان افزایش داده است. این امر بر افزایش قدرت در بازار سرمایه برای اخذ تسهیلات، اعتبار مالی و ارزش سهام مبارکه تاثیر گذار بوده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: فولادسازان کشور باید توجه داشته باشند که طی ۱۰ سال آینده تقاضای ۱۵ درصدی فولادهای خاص به ۳۵ درصد افزایش خواهد یافت و در نتیجه بازار به فولادهای خاص نیاز دارد. بنابراین باید برای تولید فولادهای خاص برنامه ریزی شود.

مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان اظهار کرد: برای حضور قدرتمند در بازار ملزم به استفاده از تکنولوژی نسل ۴ و برخورداری از کارخانه های هوشمند هستیم. وی تصریح کرد: فولاد مبارکه اصفهان تعدادی طرح را در راستای تامین نیازهای صنعت کشور تعریف کرده است. نورد گرم ۲ مبارکه، تکمیل فولادسازی سفید دشت، فولاد سازی ۵ میلیون تنی سنگان، افزایش ظرفیت فولادهرمزگان به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن و احداث واحد نورد، تکمیل طرح های مبارکه در ریخته گری و نیز الکترودسازی در اردکان از جمله این برنامه برای حفظ سهم ۵۰ درصدی فولاد مبارکه در بازار برای تامین نیازهای این بخش است.

وی خواستار توجه مسوولان به ایجاد عدم توازن در چرخه مواد اولیه فولادسازان شد و افزود: قدرت مبارکه و تاثیر آن در صنعت موجب خشم دشمن و تحریم این شرکت شده است از این رو نیازمند حمایت دولت با وضع قوانین ثانویه در شرایط تحریم فولاد مبارکه هستیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 قائم مقام اجرایی ایران خودرو اعلام کرد:

کاهش ارزبری ۱۳۷ میلیون یورویی با داخلی سازی ۵۴ قطعه

می متالز - گروه صنعتی ایران خودرو با همراهی شرکت های دانش بنیان و صنایع دفاعی کشور توانسته ۵۴ قطعه را داخلی سازی کرده و از این بابت ۱۳۷ میلیون یورو کاهش ارزبری را محقق کند.
 

تامین به‌موقع کالا‌های اساسی دستور کار جدی وزارت صمت

می متالز - وزیر صمت گفت: تامین به موقع کالا‌های اساسی و توجه جدی به معیشت مردم، دستور کار جدی این وزارتخانه است.
 مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران اعلام کرد:

افزایش ۱۰ درصدی ضریب نفوذ خدمات صندوق توسعه صادرات/ احراز رتبه اول کشورهای اسلامی در پوشش خدمات حمایتی حوزه صادرات

می متالز - مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران از افزایش ۱۰ درصدی ضریب نفوذ این صندوق خبر داد.
 دکتر جهانگیری اعلام کرد:

65درصد فولاد خاورمیانه در ایران تولید می شود/ارز حاصل از صادرات باید در چرخه اقتصادی به کار گرفته شود/ فضاسازی علیه بخش خصوصی با هیچ منطقی سازگار نیست/ مدیران بی ادعا و متخصص در بخش صنعت و معدن را قدر بدانیم

می متالز - معاون اول رییس جمهور بخش فولاد و صنایع معدنی را از مهمترین فرصت‌های سرمایه گذاری کشور دانست و اظهار داشت: کشورمان از ظرفیت‌های بی نظیری در بخش معادن فلزی و غیرفلزی برخوردار است و بدون تردید با استفاده از نیروی انسانی متخصص و پرتوان خود می‌توانیم این ظرفیت‌های معدنی را در مسیر رشد آبادانی روزافزون کشورمان قرار دهیم.
 معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:

تولید در شرایط فعلی کشور، نقش حیاتی دارد

می متالز - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر حساسیت مسأله تولید در شرایط فعلی کشور، گفت: مسئولان در تسهیل و تسریع فرایندهای سرمایه‌گذاری اهتمام کرده و وظایف خود را با در نظر گرفتن این نکته که حق با تولیدکننده است، انجام دهند.
 

پیام تبریک مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان به مناسبت انتخاب وزیر صمت

می متالز - پیام تبریک حمیدرضا عظیمیان مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان به مناسبت انتخاب وزیر صمت را در ادامه می خوانید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما