خبر
آهن و فولاد   مواد معدنی   زمین شناسی  
رئیس هیات عامل ایمیدرو:

هدف‌گذاری دشمن برروی فولاد/ تلاش برای افزایش ظرفیت اکتشافی کشور

می متالز - غریب‌پور با اشاره به تحریم‌های جدید، ظرفیت اکتشافی کشور در حوزه فولاد را رو به افزایش خواند و گفت: باید ساز و کاری اندیشید تا ظرفیت‌ها افزایش پیدا کند.

به گزارش می متالز، خداداد غریب‌پور رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: تحریم‌های جدید، صادرات ما را هدف قرار داده است چرا که معدن ارزآوری خیلی خوبی برای کشور دارد.

او بیان کرد: دشمن هدف‌گذاری برروی فولاد دارد. ۶ میلیون نفر در فولاد کار می‌کنند، در کشور ۵۵ میلیون تن تولید و ۴۴ میلیون تن صادرات داریم، ۴۰۰ میلیون تن هم ظرفیت مازاد داریم.

غریب‌پور گفت: امسال ٣٨ میلیون تن فولاد تولید خواهیم کرد. بین ٢٠ تا ٤٠ درصد فولاد‌ها سبک شده‌اند و این نشان‌دهنده تکنولوژی است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو تشریح کرد: ایمیدرو به عنوان سازمان توسعه‌ایی شرایط خوبی دارد و افزایش سرمایه با بنگاه‌های اقتصادی از اهداف ایمیدرو است.

او افزود: ارزش بورسی شرکت‌های تحریمی ٢٨٠ هزار میلیارد تومان است. با ایمیدرو تأمین مالی هم انجام می‌دهیم چرا که باید سود حاصل از سرمایه‌گذاری را در جهت توسعه پیش برد.

غریب‌پور بیان کرد: شرکت‌های بزرگ ما وارد زیرساخت می‌شوند. در اکتشاف، ۲۵۰ هزار کیلومتر داشتیم و اکنون در بحث پهنه‌های معدنی افزایش اکتشاف خواهیم داشت. ظرفیت اکتشافی کشور رو به افزایش است و باید ساز و کاری اندیشید تا ظرفیت‌ها افزایش پیدا کند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: بحث توسعه شرکت‌های دانش بنیان را داریم که خوب هم جواب گرفته‎ایم. انتظار می‌رود در شرایط فعلی فعالیت‌ها را افزایش دهیم.

غریب‌پور در ادامه اظهار کرد: نیاز ارزی صنعت فولاد در سال ۹۸ از ۱۰۰ دلار به ۷۵ دلار در ازای هر تن کاهش پیدا کرده است و امیدوار هستیم سال آینده شاهد ارائه آمار‌های مناسب این طرح باشیم. صنعت فولاد ایران رو به گسترش است و در ۶ ماهه، ۶ میلیون صادرات را تجربه کرده است؛ در شرایطی که رشد فولاد متوسط دنیا ۳.۵ درصد بود ما رشد ۶.۵ درصدی را تجربه کردیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

دو تصمیم مهم برای فولاد در نهاد ریاست جمهوری

می متالز - امروز در نهاد ریاست جمهوری با موضوع مدیریت بازار فولاد و رفع گلوگاههای تامین مواد اولیه فولادسازان با حضور معاون هماهنگی و پیگیری های ویژه رییس جمهور، قائم مقام وزارت صمت در حوزه بازرگانی، معاونت معدنی صمت، رییس هیت عامل ایمیدرو، بورس، مدیر عامل بورس کالا، شرکت تهیه و تولید نشستی برگزار شد.
 غریب پور خبر داد:

اجرای نقشه راه صنعت گوهر سنگ از سال 99/ برگزاری گردهمایی گوهرسنگ ها در 14 اسفند

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو از اجرای نقشه راه صنعت گوهر سنگ از سال 99 خبر داد. دکتر غریب پور همچنین گفت: اسفند امسال گردهمایی واکاوی چالش ها و راهکارهای توسعه هنر صنعت گوهر سنگ ها برگزار می شود.
 

جشنواره عکس معدن اردیبهشت ماه سال آتی برگزار می شود

می متالز - سومین دوره جشنواره عکس معدن اردیبهشت ماه سال 99 برگزار می شود.
 در نشست مدیران روابط عمومی شرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی مطرح شد؛‌

لزوم ایجاد هم افزایی و یکپارچگی در فعالیت های روابط عمومی

می متالز - مدیر روابط عمومی سازمان ایمیدرو بر لزوم جایگاه مستقل روابط عمومی ها در چارت های سازمانی تاکید کرد و خواهان ایجاد هم افزایی و یکپارچگی در اجرای سیاست های این حوزه شد.
 نعیمی اعلام کرد:

نیاز 1.5 میلیارد دلاری معدن و صنایع معدنی برای تامین ماشین آلات/ اعلام آمادگی شرکت های چادرملو، ملی مس و گل گهر در تامین ماشین آلات

می متالز - قائم مقام ایمیدرو از نیاز 1.5 میلیارد دلاری بخش معدن و صنایع معدنی برای تامین ماشین آلات این حوزه طی سال های آتی خبر داد.
 با حضور قائم مقام ایمیدرو انجام شد:

برگزاری نخستین نشست کمیته عالی HSEE در ایمیدرو

می متالز - نخستین نشست کمیته عالی ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی (HSEE) در ایمیدرو با حضور قائم مقام ایمیدرو و اعضای این کمیته برگزار شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما