خبر
سنگ آهن  

رکوردهای جدید قیمت سنگ آهن

می متالز - با اعلام گزارش تولید یک میلیارد تنی فولاد چین در سال 2019 و شکستن رکورد تولید برای دومین بار در این سال، قیمت سنگ آهن در روز جمعه بالا رفت.

به گزارش می متالز، قیمت وارداتی سنگ آهن خلوص 62 درصد چین به 97.58 دلار در هر تن خشک رسیده که بالاترین سطح قیمت شش ماه اخیر بوده و همینطور نسبت به اول امسال تا 6 درصد رشد داشته است.

چین نسبت به سایر نقاط دنیا فولاد خام بیشتری تولید می کند. تولید فولاد خام این کشور در سال 2019 به 996.3 میلیون تن رسید که 8.3 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است. طی ماه دسامبر 2019، فولاد سازان چین به طور متوسط 2.7 میلیون تن در روز تولید داشتند که 12 درصد بیشتر از دسامبر 2018 بود.

تولید محصولات فولادی در چین تقریباً 10 درصد نسبت به سال گذشته رشد کرده و به 1.2 میلیارد تن در سال 2019 رسید. انجمن آهن و فولاد چین هفته گذشته اعلام کرد که انتظار دارد تقاضای داخلی برای فولاد در سال 2020 به میزان متوسط 890 میلیون تن برسد.

همچنین توقف تولید 1.2 میلیون تنی سنگ آهن واله به دلایل ایمنی نیز علت دیگر بالا رفتن قیمت این محصول بود. علاوه بر این، انفجار سد در عملیات برومادینهو در برزیل در ژانویه 2019 نیز موجب تعلیق 93 میلیون تنی تولید و افزایش 30 درصدی قیمت این محصول شد. 

در ژوئن سال گذشته قیمت سنگ آهن به 126 دلار در هر تن رسید که بالاترین میزان از ژانویه 2014 بود، اما در ماه های تابستان به دلیل ترس از کاهش تقاضا، قیمت آن کاهش یافت.

با این حال، شرکت مستقر در ریو دوژانیرو توانست بسیاری از ظرفیت تولید را بازگردانده و سال را تنها با افت 5 درصدی تولید (310 میلیون تن) به پایان رساند. ریو تینتو که قرار است جایگزین واله به عنوان تولیدکننده برتر سنگ آهن جهان شود، دیروز از کاهش 3 درصدی تولید سالانه خبر داد.

به دنبال تلاش های پکن در جهت تحریک بازپرداخت های اقتصادی، واردات مواد اولیه فولادی در چین برای سومین سال متوالی روی یک میلیارد تن بود.

خرید سنگ آهن چین در ماه دسامبر بالغ بر 101.3 میلیون تن بوده که نسبت به ماه جولای نزدیک به 12 درصد و در مقایسه با سال گذشته 17 درصد افزایش یافته است. این رقم بالاترین میزان واردات از ماه سپتامبر 2018 را نشان می دهد.

واردات 1.069 میلیارد تنی سنگ آهن چین در سال گذشته دومین رکورد را رقم زد و نسبت به سال پیش از آن 0.5 درصد افزایش داشت، هرچند این رقم هنوز با رکورد 1.075 میلیارد تنی سال 2017 فاصله دارد.

کد خبر: 81179
تاریخ: 1398/11/01 - 14:20
منبع: ایفنا

سنگ آهن  محصولات فولادی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رکوردشکنی فروش فولاد خراسان در نیمه نخست سال جاری

می متالز - مجتمع فولاد خراسان با ثبت 2هزار 737 میلیارد تومان فروش در شش ماه نخست امسال ،25 درصد رشد درآمد ریالی ناشی از فروش محصولات خود را به ثبت رساند که این رقم در مقایسه با فروش سال قبل در همین مدت، بیش از 560 میلیارد تومان افزایش درآمد را برای این شرکت بزرگ بورسی نشان می دهد.
 

رشد صادرات سنگ آهن فورتسکیو

می متالز - گروه فورتسکیو FMG در سال مالی منتهی به ژوئن ۲۰۲۰ با توجه به تقاضای قوی فولاد چین به طرز بی سابقه ای رشد صادرات را به ثبت رساند و صادراتش را به ۱۷۸.۲ میلیون تن رساند.
 سهم چین در تولید فولادبه تنهایی۵۳.۳ درصد دنیا است

افت تقاضا در چین و هند باعث افت قیمت فولاد دنیا شد

می متالز - چین و هند در مجموع ۶۰ درصد فولاد دنیا را تولید می کنند و بالغ بر ۷۰ درصد مصرف فولاد دنیا را دارند. لذا کاهش تولید فولاد در کارخانه های کشور چین باعث شد تا تقاضای سنگ آهن از استرالیا کمتر شود و قیمت این محصول تنزل یابد.
 ورق گرم یا سنگ آهن:

کدام یک بر دیگری رهبری می کند

می متالز - فعالان بازار فولاد همیشه سنگ آهن را عامل محرکی برای تغییر قیمت فولاد می دانند چون کارخانه ها معمولا سیاست های قیمت گذاری خود را بر اساس هزینه مواد اولیه تعیین می کنند. ولی ظاهرا این امر در سال 2020 تغییر داشته است.
 چین:

افت شدید واردات سنگ آهن از استرالیا

می متالز - در ماه آگوست واردات سنگ آهن به چین افت ماهانه 11 درصدی داشته 100.36 میلیون تن ثبت شد چرا که میزان واردات از استرالیا به کف 5 ماه اخیر رسیده 55.7 میلیون تن شد.
 فرماندار اسفراین:

راه اندازی واحد تولیدی آهن اسفنجی از نیازهای مبرم واحدهای تولیدی فولاد در اسفراین

می متالز - فرماندار اسفراین گفت: راه اندازی واحد تولیدی آهن اسفنجی یکی از مهمترین نیازهای اساسی واحدهای تولیدی فولاد در این شهرستان است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما