خبر
سنگ آهن  

رکوردهای جدید قیمت سنگ آهن

می متالز - با اعلام گزارش تولید یک میلیارد تنی فولاد چین در سال 2019 و شکستن رکورد تولید برای دومین بار در این سال، قیمت سنگ آهن در روز جمعه بالا رفت.

به گزارش می متالز، قیمت وارداتی سنگ آهن خلوص 62 درصد چین به 97.58 دلار در هر تن خشک رسیده که بالاترین سطح قیمت شش ماه اخیر بوده و همینطور نسبت به اول امسال تا 6 درصد رشد داشته است.

چین نسبت به سایر نقاط دنیا فولاد خام بیشتری تولید می کند. تولید فولاد خام این کشور در سال 2019 به 996.3 میلیون تن رسید که 8.3 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است. طی ماه دسامبر 2019، فولاد سازان چین به طور متوسط 2.7 میلیون تن در روز تولید داشتند که 12 درصد بیشتر از دسامبر 2018 بود.

تولید محصولات فولادی در چین تقریباً 10 درصد نسبت به سال گذشته رشد کرده و به 1.2 میلیارد تن در سال 2019 رسید. انجمن آهن و فولاد چین هفته گذشته اعلام کرد که انتظار دارد تقاضای داخلی برای فولاد در سال 2020 به میزان متوسط 890 میلیون تن برسد.

همچنین توقف تولید 1.2 میلیون تنی سنگ آهن واله به دلایل ایمنی نیز علت دیگر بالا رفتن قیمت این محصول بود. علاوه بر این، انفجار سد در عملیات برومادینهو در برزیل در ژانویه 2019 نیز موجب تعلیق 93 میلیون تنی تولید و افزایش 30 درصدی قیمت این محصول شد. 

در ژوئن سال گذشته قیمت سنگ آهن به 126 دلار در هر تن رسید که بالاترین میزان از ژانویه 2014 بود، اما در ماه های تابستان به دلیل ترس از کاهش تقاضا، قیمت آن کاهش یافت.

با این حال، شرکت مستقر در ریو دوژانیرو توانست بسیاری از ظرفیت تولید را بازگردانده و سال را تنها با افت 5 درصدی تولید (310 میلیون تن) به پایان رساند. ریو تینتو که قرار است جایگزین واله به عنوان تولیدکننده برتر سنگ آهن جهان شود، دیروز از کاهش 3 درصدی تولید سالانه خبر داد.

به دنبال تلاش های پکن در جهت تحریک بازپرداخت های اقتصادی، واردات مواد اولیه فولادی در چین برای سومین سال متوالی روی یک میلیارد تن بود.

خرید سنگ آهن چین در ماه دسامبر بالغ بر 101.3 میلیون تن بوده که نسبت به ماه جولای نزدیک به 12 درصد و در مقایسه با سال گذشته 17 درصد افزایش یافته است. این رقم بالاترین میزان واردات از ماه سپتامبر 2018 را نشان می دهد.

واردات 1.069 میلیارد تنی سنگ آهن چین در سال گذشته دومین رکورد را رقم زد و نسبت به سال پیش از آن 0.5 درصد افزایش داشت، هرچند این رقم هنوز با رکورد 1.075 میلیارد تنی سال 2017 فاصله دارد.

کد خبر: 81179
تاریخ: 1398/11/01 - 14:20
منبع: ایفنا

سنگ آهن  محصولات فولادی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 گزارش هفتگی بازارهای جهانی نشان داد؛

بازگشت رونق به بازارهای فولاد

می متالز - گزارش هفتگی بازارهای فولاد منتشر شد.
 نظرسنجی پلاتس:

کرونا فولادسازان چینی را مجبور کرد تولید را کاهش دهند

می متالز - بیش از یک سوم فولادسازان چینی به‌ فکر کاهش تولید هستند چراکه به‌دلیل شیوع کرونا موجودی انبارهایشان بالا رفته و از طرفی با کمبود مواد اولیه و افت تقاضای بازارهای مصرف‌کننده نیز روبه‌رو هستند.
 

جدید ترین قیمت فلزات و مواد اولیه در چین

می متالز - قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد در چین در روز جمعه با ۱.۹۵ دلار افزایش ۹۱.۱ دلار معامله شد.
 

یک کارگر معادن سنگان خواف بر اثر سانحه جان باخت

می متالز - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت خواف گفت: یکی از کارگران شرکت‌های سنگ آهن سنگان این شهرستان عصر پنجشنبه هنگام تعمیرات در معدن در برخورد با یک دستگاه لودر جان خود را از دست داد.
 

جدول توزیعی کنسانتره و گندله برای سال ۹۹

می متالز - مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو با اشاره به برگزاری جلسه کلان سیاستگذاری زنجیره فولاد در نهاد ریاست جمهوری، گفت: جدول توزیعی کنسانتره و گندله شرکت ها برای سال ۹۹ به زودی آماده می شود.
 

صادرات محصولات فولادی مشروط شد

می متالز - سخنگوی ستاد تنظیم بازار گفت: صادرات انواع محصولات فولادی از گمرک، پس از این با مجوز معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت صورت خواهد گرفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما