خبر
اقتصاد   سرمایه گذاری  

زمینه حضور سرمایه گذاران قطری در منطقه ویژه اقتصادی لامرد فراهم می شود

می متالز - با تمهید مقدمات و انجام توافقات اولیه برای انعقاد تفاهم نامه همکاری اتاق بازرگانی ایران و قطر با منطقه ویژه اقتصادی لامرد؛ شرایط مساعدی به منظور حضور سرمایه گذاران قطری و مشارکت آنها در پروژه های مناطق ویژه اقتصادی لامرد و پارسیان مهیا شده است.

به گزارش می متالز، اتاق بازرگانی ایران و قطر با اعلام این خبر افزود: پیگیری های به عمل آمده برای معرفی فرصت های سرمایه گذاری در مناطق ویژه اقتصادی لامرد و پارسیان  منجر به ابراز تمایل فعالین اقتصادی قطری برای آشنایی بیشتر با ظرفیت های این مناطق بویژه منطقه ویژه اقتصادی لامرد شده است و  در همین راستا رایزنی های منطقه ویژه اقتصادی لامرد و اتاق بازرگانی ایران و قطر در آستانه حصول به توافق نهایی قرار گرفته است.

بر پایه این گزارش تفاهم نامه مورد نظر حول محورهایی نظیر جذب سرمایه گذار، معرفی کالاها و خدمات و فرصت ها به بازار قطر و تدوین و ارائه بسته های پیشنهادی متناسب با  توانمندی این منطقه و علایق سرمایه گذاران طرف قطری می باشد.

علی غوابش عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران و قطر که به دعوت فریدون فدایی دولت مدیرعامل  منطقه ویژه اقتصادی لامرد به همین منظور از سایت صنعتی  این منطقه بازدید کرد، اظهار داشت: این منطقه از پتانسیل و ظرفیت بالایی در زمینه تولید و صادرات صنایع تبدیلی، پایین دستی پتروشیمی و آلومینیوم، محصولات  کشاورزی، شیلات و موادغذایی برخوردار است و برای سرمایه گذاران و صنعتگران قطری از جذابیت برخوردار است.

وی اضافه کرد: این منطقه اقتصادی یکی از مهمترین حوزه های سرمایه گذاری در حوزه معادن به شمار می رود و از مزایای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی لامرد می توان به وجود  فرودگاههای بین المللی، دسترسی آسان حمل و نقل هوایی و دریایی به مقصد کشورهای  جنوبی حوزه خلیج فارس اشاره کرد که هزینه تمام شده برای  ارسال محصولات را در مقایسه با دیگر نواحی  کاهش می دهد و با استفاده از معافیت های گمرکی انگیزه تجار و فعالین اقتصادی قطری برای همکاری با شرکای ایرانی خود با  محوریت این کانون صنعتی را دو چندان کرده است.

شایان ذکر است از دیرباز شمار زیادی از اهالی شهرستانهای لامرد و مهر در جنوب استان فارس و همچنین پارسیان در غرب استان هرمزگان  علاوه بر مراودات تجاری با  کشورهای حوزه جنوبی خلیج فارس به عنوان فعالین اقتصادی مفیم این کشورها نقش مهمی در توسعه اقتصادی این کشورها داشته اند.

منطقه ویژه اقتصادی لامرد در جنوب استان فارس واقع شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تفاهم‌نامه همکاری میان «منطقه ویژه اقتصادی لامرد» و «تامین سرمایه امین»

می متالز - به منظور تامین سرمایه طرح‌ها و پروژه‌های سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی لامرد و ارائه خدمات مشاوره مالی به صنایع و شرکت‌ها، تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان «منطقه ویژه اقتصادی لامرد» و «شرکت تامین سرمایه امین» به‌عنوان اولین و بزرگ‌ترین شرکت تامین سرمایه ایران درحوزه انرژی منعقد شد.
 گزارش عملکرد منطقه ویژه لامرد به مناسبت دهه فجر از سوی مدیر عامل:

اشتغال زایی منطقه لامرد به 50 هزار تَن می رسد/ برنامه توسعه صنایع پایین دست آلومینیوم؛ ساخت کارخانه های تولید رینگ خودرو، پودر آلومینا و آند گرافیتی

می متالز - فریدون فدایی دولت مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: با افزایش سرمایه گذاری ها در منطقه لامرد، طی سال های آتی اشتغال زایی این منطقه به 50 هزار تَن خواهد رسید. فریدون فدایی دولت، همچنین از برنامه توسعه صنایع پایین دست آلومینیوم منطقه، با ساخت کارخانه های تولید "پودر آلومینا"، "آند گرافیتی" و "تولید روزانه 400 حلقه رینگ خودرو از آلومینیوم" خبر داد.
 مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد:

عملیات تولید مواد پایه دو صنعت بزرگ بورس آغاز شد/ کارخانه ۵۰۰ هزارتنی کک

می متالز - مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد از شروع عملیات کارخانه بزرگ ۵۰۰ هزارتنی تولید کک نفتی و دیگر فرآورده‌های پایه دو صنعت بورسی آلومینیوم و فولاد خبر داد.
 

آغاز عملیات اجرایی طرح تولید مواد پایه صنعت آلومینیوم و فولاد کشور در منطقه اقتصادی لامرد

می متالز - عملیات اجرایی کارخانه بزرگ ۵۰۰ هزارتنی تولید کک نفتی کلسینه (CPC) و دیگر فرآورده های پایه صنایع آلومینیوم و فولاد در منطقه ویژه اقتصادی لامرد آغاز شد.
 مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد خبر داد:

رفع موانع و تکمیل نیروگاه خورشیدی لامرد تا پایان سال جاری

می متالز - مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: با انجام تست گرم آلومینیوم جنوب و در آستانه افتتاح این صنعت بزرگ موانع استقرار و تکمیل نیروگاه خورشیدی منطقه برطرف شد.
 مدیرعامل کارخانه آلومینیوم جنوب خبر داد:

هدف گذاری برای ورود به بازار رقابت بین المللی در آینده نزدیک

می متالز - مدیر عامل مجتمع آلومینیوم جنوب (سالکو) گفت: شرایط مساعد و دسترسی به امکانات مورد نیاز دست اندرکاران را بر آن داشته تا با راه اندازی فاز نخست مقوله بازاریابی محصولات در سطح بین المللی در دستور کار قرار گیرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما