خبر
جاده ای و پایانه ها  
محمدباقر نوبخت خبر داد

آزادراه تهران - شمال بهمن‌ماه افتتاح می‌شود

می متالز - رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه بازید از آخرین مراحل ساخت و تکمیل قطعه یک آزادراه تهران - شمال در جمع خبرنگاران اعلام کرد آزادراه تهران - شمال بهمن‌ماه افتتاح می‌شود.

به گزارش می متالز، رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت تدبیر و امید برای ساخت قطعه نخست آزادراه تهران- شمال که همین ماه افتتاح می‌شود بیش از یک میلیارد دلار هزینه کرده است.

محمد باقر نوبخت در حاشیه بازید از آخرین مراحل ساخت و تکمیل قطعه یک آزادراه تهران - شمال در جمع خبرنگاران افزود: زمان تحقق وعده‌های دولت در ارتباط با طرح‌های عمرانی به ویژه آزادراه  تهران - شمال فرا رسیده و امروز این خبر را می‌دهم که در همین ماه آزادراه تهران- شمال افتتاح می‌شود.

وی تاکید کرد که با وجود تلاش دشمن برای فشار اقتصادی و توقف طرح‌های عمرانی هیچ طرح عمرانی در کشور متوقف نشده است و قطعه یک آزادراه سرانجام به بهره برداری می‌رسد.

به گفته نوبخت از سال ١٣٧٥ تا مدتی پیش، وضعیت پیشرفت آزادراه تنها ١٧ درصد بود و با تلاش دولت تدبیر و امید قطعه یک آزادراه اکنون با پیشرفت ٩٩ درصدی در آستانه بهره‌برداری قرار گرفته است.

نوبخت در خصوص برنامه دولت برای ساخت قطعه دوم آزادراه گفت: تا اوایل سال  ١٤٠٠ قطعه دوم نیز مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

وی گفت: البته منظور من، احداث قسمتی از قطعه چهار است که به قطعه سوم آزادراه متصل شود ؛ امروز دستور تخصیص ٨٥ میلیارد تومان برای ساخت بخشی از قطعه چهار صادر شد.

آزادراه تهران - شمال مسیری ۱۲۱ کیلومتری در چهار قطعه است که مراحل مطالعاتی آن از سال ۱۳۵۳ آغاز شده و حدود ۲۰ سال از اجرای عملیات ساخت آن می‌گذرد، قطعه اول از تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهید همت و بزرگراه آزادگان شروع می‌شود و در امتداد دره کن پس از عبور از حاشیه روستای سولقان به تدریج از منطقه کوهستانی توچال عبور کرده و سپس توسط تونل بلند تالون به طول ۴۸۷۰ متر این رشته کوه را قطع کرده و در دامنه های شمالی آن در منطقه دو آب شهرستانک قرار می‌گیرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 عملکرد بازار کار در قانون برنامه ششم بررسی شد

تغییر میاندار اشتغال‌زایی در سال ۹۷

می متالز - نگاهی به عملکرد قانون برنامه ششم توسعه نشان می‌دهد رشد اشتغال سال ۹۷ در ۶ بخش اقتصادی مثبت و در ۳ بخش اقتصادی منفی بوده است.
 

مرکز تعمیرات ناوگان ریلی در راه‌آهن به خوبی فعال شده است

می متالز - رئیس امور راه و ترابری و مدیریت عمران شهری و روستایی سازمان برنامه و بودجه در بازدید از مرکز تعمیرات اساسی واگن و لکوموتیو راه آهن گفت: خوشبختانه مرکز تعمیرات و نوسازی ناوگان ریلی راه آهن به خوبی فعال است.
 

زمان افتتاح آزادراه تهران - شمال اعلام شد

می متالز - وزیر راه و شهرسازی می گوید افتتاح آزادراه تهران - شمال اعلام در روزهای آینده انجام میشود.
 

نوبخت: قیمت نفت 50 دلاری واقع بینانه است

می متالز - محمدباقر نوبخت گفته است، قیمت ۵۰ دلاری نفت در بودجه سال آینده واقع بینانه است.
 معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه:

بودجه ۹۹ بر اساس نفت ۵۰ دلار بسته شده‌ است

می متالز - نوبخت با تشریح برخی جزئیات و شاخص‌های اساسی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ گفت: سهم درآمدهای نفتی در بودجه سال آینده حدود ۱۰ درصد بوده و همچنین قیمت هر بشکه نفت ۵۰ دلار تعیین شده است.
 

مصوبه عیدی کارکنان دولت ابلاغ شد

می متالز - معاون اول رئیس‌جمهور، مصوبه پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) کارکنان دولت که پیش از این یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده بود را برای اجرا به سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما