خبر
جاده ای و پایانه ها  
محمدباقر نوبخت خبر داد

آزادراه تهران - شمال بهمن‌ماه افتتاح می‌شود

می متالز - رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه بازید از آخرین مراحل ساخت و تکمیل قطعه یک آزادراه تهران - شمال در جمع خبرنگاران اعلام کرد آزادراه تهران - شمال بهمن‌ماه افتتاح می‌شود.

به گزارش می متالز، رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت تدبیر و امید برای ساخت قطعه نخست آزادراه تهران- شمال که همین ماه افتتاح می‌شود بیش از یک میلیارد دلار هزینه کرده است.

محمد باقر نوبخت در حاشیه بازید از آخرین مراحل ساخت و تکمیل قطعه یک آزادراه تهران - شمال در جمع خبرنگاران افزود: زمان تحقق وعده‌های دولت در ارتباط با طرح‌های عمرانی به ویژه آزادراه  تهران - شمال فرا رسیده و امروز این خبر را می‌دهم که در همین ماه آزادراه تهران- شمال افتتاح می‌شود.

وی تاکید کرد که با وجود تلاش دشمن برای فشار اقتصادی و توقف طرح‌های عمرانی هیچ طرح عمرانی در کشور متوقف نشده است و قطعه یک آزادراه سرانجام به بهره برداری می‌رسد.

به گفته نوبخت از سال ١٣٧٥ تا مدتی پیش، وضعیت پیشرفت آزادراه تنها ١٧ درصد بود و با تلاش دولت تدبیر و امید قطعه یک آزادراه اکنون با پیشرفت ٩٩ درصدی در آستانه بهره‌برداری قرار گرفته است.

نوبخت در خصوص برنامه دولت برای ساخت قطعه دوم آزادراه گفت: تا اوایل سال  ١٤٠٠ قطعه دوم نیز مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

وی گفت: البته منظور من، احداث قسمتی از قطعه چهار است که به قطعه سوم آزادراه متصل شود ؛ امروز دستور تخصیص ٨٥ میلیارد تومان برای ساخت بخشی از قطعه چهار صادر شد.

آزادراه تهران - شمال مسیری ۱۲۱ کیلومتری در چهار قطعه است که مراحل مطالعاتی آن از سال ۱۳۵۳ آغاز شده و حدود ۲۰ سال از اجرای عملیات ساخت آن می‌گذرد، قطعه اول از تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهید همت و بزرگراه آزادگان شروع می‌شود و در امتداد دره کن پس از عبور از حاشیه روستای سولقان به تدریج از منطقه کوهستانی توچال عبور کرده و سپس توسط تونل بلند تالون به طول ۴۸۷۰ متر این رشته کوه را قطع کرده و در دامنه های شمالی آن در منطقه دو آب شهرستانک قرار می‌گیرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 وزیر راه خبر داد؛

ساخت ۴۰۰ هزار مسکن در دستورکارِ سال ۹۹

می متالز - وزیر راه و شهرسازی خبر داد، در بخش مسکن، امسال صد هزار واحد مسکونی در بخش بافت‌های فرسوده و ۳۰۰ هزار واحد دیگر در بخش طرح ملی تامین مسکن ساخته خواهد شد که نقشی مهم در تحرک بخشی به اقتصاد کشور در صنایع مختلف مرتبط با ساخت و ساز خواهد داشت.​
 

اولویت اصلی بخش مسکن در شرایط کنونی چیست

می متالز - رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر راه و شهرسازی اتمام طرح‌های نیمه تمام را مهمترین رویکرد حوزه راه و مسکن دانستند.
 

پروژه‌های بین‌المللی مصوب۹۸ پژوهشکده علوم زمین امسال اجرایی می‌شود

می متالز - رییس پژوهشکده علوم زمین گفت: سال ۹۹ پروژه‌های ملی و بین‌المللی پژوهشکده اجرایی می‌شود. تلاش داریم به کشور در تولید اطلاعات پایه اکتشافی کمک کنیم. در همین راستا صحبت‌هایی با معاونت امور معادن وزارت صمت صورت گرفته و با موافقت ریاست سازمان، قرار شد تا از توان اعضای هیات علمی‌ پژوهشکده که همگی تجربه دو دهه در امور زمین شناسی و اکتشاف در دستگاه اجرایی را دارند، در راستای برنامه‌هایی که در نقشه راه توسعه علوم زمین و معدن کشور قرار است اجرایی شود، استفاده کنیم. عمده برنامه پیش‌بینی شده در راستای این مهم، تهیه نقشه‌های ژئوشیمیایی، زمین شناسی و اکتشافات عمومی با دیدگاه پژوهشی است.
 محمدباقر نوبخت:

نرخ بیکاری به ۱۰ درصد رسید/ گزارش خزانه در سال ۹۸

می متالز - رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به ارایه گزارش عملکرد خزانه در سال گذشته به هیات دولت، اعلام کرد: نرخ بیکاری به ۱۰ درصد رسید.
 

در جلسه ستاد راهبری دولت چه گذشت | نشست بانک مرکزی برای جهش تولید

می متالز - نخستین جلسه ستاد برنامه ریزی و راهبری جهش تولید با ریاست رئیس سازمان برنامه و بودجه و به منظور تعیین اولویت‌ها و هماهنگی‌های لازم در این سازمان برگزار شد.
 حیاط پاستور شیشه‌ای می‌شود!

ابهام و علامت سوال بزرگ مقابل شرکت‌های دولتی

می متالز - شفافیت نیازی بوده که ابتدا باید خود دولت سرتعظیم را مقابل آن فرود بیاورد بنابراین زمانی که دولت ساختار و دفاترمالی شرکت‌های دولتی را شفاف کند، نظام بودجه‌ریزی، مالیاتی، نظارتی آنها نیز برای بررسی وضعیت آنها آسان‌تر می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما