خبر
بورس و سهام   سرمایه گذاری   مسکن و اقتصاد  
تصمیمات عجیب و تامل برانگیز سرمایه‌گذاران باید بررسی شود؛

عملکردی ضعیف و افت ۶۹درصدی "ثشاهد"

می متالز - درآمد سود سهام دریافتی از شرکت‌های سرمایه‌پذیر، در این مدت ۷۱.۶ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی در حدود ۵۹ میلیارد ریالی را نشان می‌دهد.

به گزارش می متالز، در حالی که این روز‌ها بر خلاف رکود و شرایط نامناسب معاملات املاک کشور شاهد رشد و استقبال از سهام بی‌کیفیت ساختمانی در بازار بورس هستیم، صورت‌های مالی این شرکت‌ها نیز موید تصمیمات عجیب و تامل برانگیز سرمایه‌گذاران این صنعت است.

بر اساس صورت‌های مالی ۶ماهه حسابرسی نشده سرمایه‌گذاری شاهد، این شرکت در ۶ ماهه نخست سال تنها موفق به کسب سود خالص ۹۲ میلیارد ریالی شد که نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن، افتی ۶۹ درصدی در کسب سود داشته است.

درآمد سود سهام دریافتی از شرکت‌های سرمایه‌پذیر، در این مدت ۷۱.۶ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی در حدود ۵۹ میلیارد ریالی را نشان می‌دهد.

با این وجود افت درآمد‌های ناشی از فروش سرمایه‌گذاری‌ها از ۳۱۶ میلیارد ریال در ۶ ماهه نخست سال گذشته نسبت به ۶۴ میلیارد ریال درآمد این سرفصل از تامل‌برانگیزترین نکات صورت‌های مالی منتشر شده این شرکت است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 حسابرسی شده منتشر شد؛

مروری بر عملکرد یک ساله "واعتبار"

می متالز - شرکت سرمایه‌گذاری اعتبار ایران در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۹، به ازای هر سهم خود ۳۵۴ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۴۷۴ اعلام شده بود، از کاهش ۲۵ درصدی در هر سهم حکایت دارد.
 کارگروه نظارت بر بازار بورس ایمیدرو برگزار شد؛

نعیمی: با هدف حمایت از دارایی سهامداران؛ صندوق بازارگردانی معدن و صنایع معدنی تقویت می شود

می متالز - قائم مقام ایمیدرو از اهتمام شرکت ها در تشکیل صندوق بازارگردانی معدن و صنایع معدنی خبر داد و گفت: شرکت های معدنی به منظور حمایت از دارایی سهامداران، اقدام به تقویت صندوق بازارگردانی کنند.
 رئیس هیات‌ مدیره سبد گردان هدف:

کنترل بازار از طریق حجم مبنا و معاملات

می متالز - رئیس هیات‌ مدیره سبد گردان هدف یادداشتی در انتقاد به نحوه کنترل بازار نوشت.
 

سقوط ۵۴ هزار واحدی شاخص بورس / ۴۶۹ نماد در صف فروش

می متالز - در پایان معاملات امروز دوشنبه، شاخص بورس با نزول 55 هزار واحد دیگر به عدد یک میلیون و 515 هزار واحدی رسید. بورس تهران پس از اعلام ممنوعیت معاملات یک روزه، شاهد افزایش عرضه و کاهش تقاضا در دو روز اخیر بوده است.
 

دولت مردم را در بازار بورس رها کرده است

می متالز - نماینده مردم نیشابور در مجلس گفت: جای تاسف دارد که دولت مردم را به بورس دعوت و ناگهان آنان را در این بازار به حال خود رها می‌کند.
 نسبت به دوره مشابه گذشته؛

سود هر سهم "فارس" ۱۱۷ درصد افزایش یافت

می متالز - شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۹، به ازای هر سهم خود یک هزار و ۴۸۹ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۶۸۷ اعلام شده بود، از افزایش ۱۱۷ درصدی در هر سهم حکایت دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما