خبر
بورس و سهام   سرمایه گذاری   مسکن و اقتصاد  
تصمیمات عجیب و تامل برانگیز سرمایه‌گذاران باید بررسی شود؛

عملکردی ضعیف و افت ۶۹درصدی "ثشاهد"

می متالز - درآمد سود سهام دریافتی از شرکت‌های سرمایه‌پذیر، در این مدت ۷۱.۶ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی در حدود ۵۹ میلیارد ریالی را نشان می‌دهد.

به گزارش می متالز، در حالی که این روز‌ها بر خلاف رکود و شرایط نامناسب معاملات املاک کشور شاهد رشد و استقبال از سهام بی‌کیفیت ساختمانی در بازار بورس هستیم، صورت‌های مالی این شرکت‌ها نیز موید تصمیمات عجیب و تامل برانگیز سرمایه‌گذاران این صنعت است.

بر اساس صورت‌های مالی ۶ماهه حسابرسی نشده سرمایه‌گذاری شاهد، این شرکت در ۶ ماهه نخست سال تنها موفق به کسب سود خالص ۹۲ میلیارد ریالی شد که نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن، افتی ۶۹ درصدی در کسب سود داشته است.

درآمد سود سهام دریافتی از شرکت‌های سرمایه‌پذیر، در این مدت ۷۱.۶ میلیارد ریال بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی در حدود ۵۹ میلیارد ریالی را نشان می‌دهد.

با این وجود افت درآمد‌های ناشی از فروش سرمایه‌گذاری‌ها از ۳۱۶ میلیارد ریال در ۶ ماهه نخست سال گذشته نسبت به ۶۴ میلیارد ریال درآمد این سرفصل از تامل‌برانگیزترین نکات صورت‌های مالی منتشر شده این شرکت است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رشد ۱۰پله‌ای شاخص کل بورس/ شرکت‌های بزرگ و شاخص‌ ساز درخشیدند

می متالز - بازار سهام ایران امروز هم سقف‌شکنی کرد و ضمن آن که شاخص کل وارد کانال ۴۷۰هزار واحدی شد، ارزش کل بورس تهران نیز از ۱۷۰۰هزار میلیارد تومان عبور کرد.
 

عرضه و تقاضا تعیین‌کننده قیمت در بورس کالا است/ بازار داخل و خارج بورس مکمل یکدیگرند

می متالز - یک کارشناس ارشد بازار سرمایه گفت: نرخ پایه در بورس کالا براساس نرخ جهانی فولاد و نرخ ارز نیمایی است. قیمت میلگرد با توجه به افزایش نرخ ارز از حدود ۱۱ به ۱۳ هزارتومان و همچنین ارز نیمایی که مبنای محاسبه نرخ میلگرد در بورس است از حدود ۱۰ هزار و ۷۰۰ تومان به یازده هزار و ۷۰۰ تومان، واکنش نشان داده است.
 

تحلیلی مهم، در رابطه بین بازار سرمایه و بازار پول

می متالز - سال ۸۴ نقدینگی کل کشور ۷۰ هزار میلیارد تومان بود، و حجم روزانه معاملات بازار سرمایه نیز در حدود ۱۰~۱۵ میلیارد تومان. در واقع نسبت حجم معاملات بازار بورس به حجم نقدینگی کشور چیزی حدود ۰.۰۲% (حدود ۲ صدم درصد) و یا تقریبا هیچ بود.
 

راز یکه‌ تازی بازار بورس

می متالز - شاخص اصلی بورس تهران با صعود روز گذشته به سطح بی‌ سابقه ۴۴۰ هزار واحدی دست یافت و میزان بازدهی خود از ابتدای سال را در حالی به ۱۴۶ درصد رساند که در بازارهای موازی میزان رشد به ۵ تا ۲۵ درصد محدود بوده است.
 

سرمایه به "فارس" می‌رسد

می متالز - مجوز افزایش سرمایه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس صادر شد.
 تجارت الکترونیک پارسیان، مشتری اصلی شرکت شد؛

رشد ۱۶۷ درصدی سودآوری "تاپکیش"

می متالز - علت اصلی رشد سنگین سودآوری شرکت را می‌توان در افزایش محسوس درآمد‌های عملیاتی این شرکت مشاهده کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما