خبر
آهن و فولاد   محیط زیست  

صدور مجوز زیست‌محیطی کارخانه فولاد خراسان

می متالز - اداره کل محیط زیست خراسان رضوی، در اجرای مصوبه کارگروه «ستاد تسهیل و رفع موانع تولید»، مجوز زیست‌محیطی بهره‌برداری کارخانه گندله‌سازی مجتمع فولاد خراسان را در کوتاه‌ترین بازه زمانی ممکن صادر کرد.

به گزارش می متالز، مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان با قدردانی از حمایت سازمان حفاظت محیط زیست در راستای رفع موانع و تسهیل‌گری این اداره در امر «رونق تولید» افزود: بدون تردید ایفای تعهدات زیست‌محیطی، بخش مهمی از مسوولیت‌های اجتماعی شرکت است و اهتمام فولاد خراسان در این راستا به گونه‌ای بوده که نه تنها استانداردهای مدنظر در این حوزه مهم حاکمیتی را اجرا کرده است، بلکه در مواردی هم فراتر از استانداردها و تعهدات خود اقدام کرده و نتیجه پایش‌ها نشان می‌دهد که «فولاد خراسان» در مساله محیط زیست، همواره مسئولانه رفتار کرده است.

کسری غفوری خاطرنشان ساخت: اجرای کمربند سبز، تعامل و مسوولیت‌پذیری بالا در پایش‌های دوره‌ای و غیر دوره‌ای، تاکید ارکان مدیریتی مجتمع بر کاهش مصارف انرژی، آب و نیز کاهش آلاینده‌ها باعث تعاملی سازنده و در راستای «منافع عمومی» میان بزرگ‌ترین جبهه صنعتی استان با اداره کل محیط زیست شده است.

وی با قدردانی از دکتر همتی، مدیرکل و نیز کارشناسان و مدیران سازمان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی و شهرستان نیشابور و نیز سازمان «صنعت، معدن و تجارت» خراسان رضوی افزود: تعهداتی را که ما در راستای الزامات قانونی در زمینه حفاظت محیط زیست بر عهده گرفته‌ایم، بخشی از رسالت اجتماعی و از تکالیف شهروندی خود دانسته و تلاش ما آن است که به بهترین نحو ممکن این رسالت را ایفا و اجرا کنیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رشد تولید فولاد ایران ۱۰ درصد بالاتر از میانگین جهانی است/ تلاش ایمیدرو برای توسعه صنعت خراسان شمالی

می متالز - معاون وزیر صنعت، از تحقق راهبرد «جهش تولید» در بخش فولاد کشور خبر داد و گفت: رشد تولید فولاد در ایران طی ۶ ماه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی ۱۰ درصد بالاتر از میانگین جهانی قرارگرفته است.
 [ویدئو]

اتصال حلقه‌های زنجیره فولاد کردستان

می متالز - بزرگترین طرح صنعتی کردستان تا سه سال آینده بهره برداری می‌شود.
 

قدردانی از 10 پیشنهاد برتر در همایش تجلیل از پیشنهادهای کارکنان فولاد خراسان

می متالز - در هشتمین همایش نظام پیشنهادهای مجتمع فولاد خراسان از 10 طرح برتر کارکنان شرکت که بیشترین امتیاز را در کارگروه داوری و نیز شورای عالی نظام بهپویی مجتمع کسب کرده بودند، قدردانی شد.
 

صنعت فولاد و خطر استاندارد دو گانه

می متالز - فولاد جزو کالاهای استراتژیکی است که زنجیره‌ای از تولید را دارد. در واقع فولاد کالایی واسطه‌ای است که اگر چه در صنعت فولاد یک محصول نهایی تلقی می‌شود اما خودش به عنوان یک کالای واسطه‌ای در سایر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.
 

نقش فولاد در اقتصاد ایران

می متالز - در قرن بیست ویکم، تولید و مصرف فولاد، یکی از شاخص‌های مهم توسعه یافتگی کشورها و جوامع مختلف به حساب می آید. به طورکلی، حضور صنعت فولاد در یک کشور و منطقه بر فرآیند توسعه، فرهنگ، سطح علم و دانش، اشتغال زایی، آموزش، پژوهش و تجارت آن منطقه تاثیر بسزایی دارد.
 فروش ۵ ماهه شرکت به ۲۱.۳۰۰ میلیارد ریال رسید:

رشد محسوس نرخ فروش "فخاس"/ کاهش محسوس نرخ‌های صادراتی

می متالز - مقادیر فروش تجمیعی شرکت تا پایان مرداد ماه و در دوره ۵ ماهه سپری شده از سال مالی به ۳۴۰ هزار تن رسیده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما