خبر
آلومینیوم  

وضعیت متفاوت قیمت آلومینیوم در اروپا و آمریکا

می متالز - در معاملات روز چهارشنبه دوم بهمن ماه، قیمت آلومینویم در بازارهای اروپا و آمریکا وضعیت متفاوتی را داشت.

به گزارش می متالز، در معاملات روز چهارشنبه دوم بهمن ماه در حالیکه قیمت آلومینیوم در بازارهای اروپایی افزایش یافت در بازار آمریکا روند نزولی را طی کرد.

بر همین اساس در معاملات چهارشنبه هر تن آلومینیوم در بازارهای اروپا بین 100 تا 105 دلار به فروش رسید. این قیمت در مقایسه با قیمت هفته گذشته آلومینیوم در اروپا 5 دلار افزایش یافته است.

هر چند قیمت آلومینیوم در اروپا افزایش یافته اما با این وجود در آمریکا کاهش یافته است بطوریکه در معاملات روز چهارشنبه آمریکا، خبرهایی درباره کاهش 5 دلاری قیمت این فلز در هر تن منتشر شده بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بهره‌برداری از خط جدید آندایزینگ آلومینیوم ماندگار آغاز شد

می متالز - ابوالقاسم شفیعی، به‌عنوان یک پیشکسوت در صنعت آلومینیوم، فعالیت خود را در سال 1348 در گرگان به عنوان اولین تولید کننده درب و پنجره آلومینیومی در نیمه شمالی کشور آغاز نمود.
 در بازارهای جهانی رقم خورد؛

طلا همچنان تحت تاثیر کرونا

می متالز - در حالی که ارزش دلار در نزدیکی بالاترین رقم بیش از ۴ ماه اخیر قرار دارد، قیمت طلا روز دوشنبه شاهد کاهش بود. در عین حال نگرانی ها از تاثیرات اقتصادی ویروس کرونا که بر بازارهای بورس آسیا سایه افکنده مانع از افت بیشتر قیمت طلا شد.
 معاون وزیر نفت خبر داد:

امضای قرارداد دو پالایشگاه برای تولید کک + به روزرسانی دو پالایشگاه بورسی

می متالز - معاون وزیر نفت از امضای قرارداد تولید کک اسفنجی و سوزنی بین دو پالایشگاه بندرعباس و امام برای تولید ۶۲۰ هزار تن کک موردنیاز صنعت آلومینیوم و برنامه به روزرسانی فناوری دو پالایشگاه بورسی خبر داد.
 در بورس فلزات لندن رخ داد؛

ادامه سیر نزولی قیمت آلومینیوم

می متالز - قیمت آلومینیوم در LME روز جمعه ۱۸ بهمن ماه، نسبت به معاملات هفته قبل، یعنی جمعه ۱۱ بهمن ماه، ۱۶ دلار به ازای هر تن یا معادل ۰.۹ درصد کاهش قیمت یافت؛ به گونه‌ای که از یک هزار و ۷۰۹ دلار و ۵۰ سنت به ازای هر تن، به یک هزار و ۶۹۳ دلار و ۵۰ سنت به ازای هر تن رسید.
 

صعودی شدن قیمت آلومینیوم

می متالز - قیمت آلومینیوم در LME روز جمعه ۲۷ دی ماه، نسبت به معاملات هفته قبل، یعنی جمعه ۲۰ دی ماه، ۲۴ دلار و ۵۰ سنت به ازای هر تن یا معادل ۱.۴ درصد افزایش قیمت داشت؛ به گونه‌ای که از یک هزار و ۷۷۱ دلار و ۵۰ سنت به ازای هر تن، به یک هزار و ۷۹۶ دلار به ازای هر تن رسید.
 درخواست صنعت آلومینیوم هند از دولت برای کاهش تعرفه مواد اولیه

واردات قراضه آلومینیوم باعث خروج ارز زیادی از هند می‌شود

می متالز - صنعت آلومینیوم هند از دولت خواست که تعرفه گمرکی را برای آلومینیوم فلوراید و سایر مواد اولیه مورد نیاز برای تولید آلومینیوم کاهش دهد، زیرا این تعرفه‌ها رقابت در سطح جهانی را برای تولیدکنندگان داخلی غیرممکن می‌سازد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما