خبر
مواد معدنی  
غریب پور:

رونمایی از 123 ایده نوآورانه معدن و صنایع معدنی در جشنواره اینوماین/ برای اثربخشی مدل مشارکت ایمیدرو و دانشگاه ها، باید نهادسازی کرد

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو از رونمایی 123 ایده نوآورانه معدن و صنایع معدنی در جشنواره اینوماین امسال خبر داد و گفت: برای اثربخش کردن مدل مشارکت ایمیدرو و دانشگاه ها، باید نهادسازی کرد.

به گزارش می متالز، خداداد غریب پور در نشست "بومی سازی و فعال سازی ظرفیت های بخش معدن" که به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، افزود: همکاری ایمیدرو با دانشگاه ها روز به روز در حال افزایش است و در جهت رشد ایده ها و اثربخش کردن آن ها، تفاهمنامه ها در قالب قرارداد دنبال خواهد شد.

وی با بیان اینکه پیش از این، ارتباط بین معدن و صنایع معدنی و دانشگاه ها موثر نبود، گفت: برای اثربخش کردن همکاری ها، باید فرآیندها، برنامه ها، رویدادها و ریسک ها و ... را در کنار یکدیگر قرار داد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از جشنواره اینوماین به عنوان یک رویداد بزرگ یاد کرد و گفت: برای نخستین بار 70 شرکت دانش بنیان با حمایت شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی، ایده های نوآورانه خود را رونمایی خواهند کرد.
غریب پور با بیان اینکه هفت شرکت در برگزاری جشنواره اینوماین مشارکت داشته اند، گفت: طی تلاش هشت ماهه همکارانم برای برگزاری جشنواره اینوماین، به 123 ایده رسیدیم.
وی ادامه داد: به دنبال ارتباط موثر با دانشگاه ها هستیم و ایمیدرو فضایی را با محوریت تعامل با دانشگاه ها و بومی سازی در ساختار این سازمان ایجاد کرده است تا امور تبدیل به یک فرآیند علمی شود.

 

مدل همکاری با دانشگاه ها؛ متمرکز بر آینده نگری

رییس هیات عامل ایمیدرو در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ظرفیت دانشگاه ها باید در اختیار بخش تولید قرار بگیرد، اظهار داشت: مدل همکاری ایمیدرو با دانشگاه امیرکبیر با تمرکز بر "آینده نگری" است.
غریب پور گفت: روابط بین سازمانی، باید فرآیندگونه باشد. به طور مثال دانشگاهی همچون امیرکبیر با تدوین طرح های تحقیقاتی، در آینده این سازمان توسعه ای اثرگذار باشد.
وی با اعلام اینکه 170 نیاز تحقیقاتی را در بخش معدن و صنایع معدنی شناسایی کرده ایم، اظهار کرد: از پایان نامه های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری که نیازهای معدن و صنایع معدنی را احصا کنند، حمایت می کنیم.
رییس هیات عامل ایمیدرو ادامه داد: در جشنواره بومی سازی سال آتی که دانشگاه صنعتی امیرکبیر مجری برگزار آن است، دو مقوله فناوری و بومی سازی، شاخص های مورد توجه هستند.

وی با بیان اینکه بودجه بخش "آموزش" ایمیدرو تا 2 برابر افزایش یافته است، گفت: با پنج دانشگاه بزرگ در تهران، در حال همکای هستیم.
وی با بیان اینکه ایمیدرو 2 موسسه تحقیقاتی با مشارکت دانشگاه های تهران و صنعتی شریف راه اندازی کرده است، گفت: سیاست ما در بخش های تحقیقاتی، متمرکز بر مواردی همچون "بهره وری"، "ساخت داخل" و "فناوری" است.
این مقام مسوول در ایمیدرو ضمن تاکید بر اینکه فعالیت های ما در این بخش باید اثربخش باشد، یادآور شد: این سازمان در زمینه پژوهش، 50 درصد رشد عملکرد طی سال 98 داشته است.
وی با اشاره به تفاهم نامه امضا شده با محوریت "ساخت داخل" به ارزش 500 میلیون یورو در همایش ملی فولاد، اظهار داشت: این تفاهم نامه و قراردادها که بین صاحبان دانش و متقاضیان این فناوری ها به امضا رسید، گامی بلند در جهت اتکا بر توانمندی های داخلی بود. چراکه منجر به کاهش ارزبری بسیار زیادی خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افتتاح نمایشگاه ماینکس ۲۰۲۰ در تهران

می متالز - نهمین دوره از نمایشگاه ماینکس ٢٠٢٠ امروز با حضور سعید زرندى معاون طرح و برنامه وزارت صمت، تقى نبئى رئیس سازمان نظام مهندسى معدن ایران، بهرام شکورى رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنى اتاق بازرگانى ایران افتتاح شد.
 در نهمین نمایشگاه بین المللی فرصت های سرمایه گذاری معدن و صنایع معدنی

سفیر کنیا خواستار همکاری این کشور با ذوب‌ آهن اصفهان شد

می متالز - بندیکت واتمبا سفیر کشور کنیا در جمهوری اسلامی ایران با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان در نهمین نمایشگاه بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری معدن و صنایع معدنی، همکاری با ذوب آهن اصفهان را خواستار شد.
 

آیا رزم‌حسینی می‌تواند روزهای خوبی را برای معدن و صنایع معدنی رقم بزند؟

می متالز - علیرضا رزم‌حسینی اگرچه هیچ تخصص فنی یا علمی در حوزه معدن و صنایع معدنی ندارد و قطعا با توجه به روزهای باقیمانده از دولت دوازدهم مدت نسبتا کوتاهی هم هدایت وزارت صمت را بر عهده خواهد داشت اما تجربه استانداری او در دو استان معدنی کشور یعنی کرمان و خراسان رضوی می‌تواند این انتظار را به وجود آورد که او شاید بتواند روزهای خوبی را برای بخش معدن و صنایع معدنی کشور رقم بزند.
 

۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن ماده معدنی در چهارمحال و بختیاری استخراج شد

می متالز - معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: در نیمه نخست امسال ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن ماده معدنی در استان استخراج شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از پنج درصد رشد برخوردار شده است.
 

پیام تبریک رییس هیات عامل ایمیدرو به مهندس رزم حسینی به مناسبت انتخاب وی به عنوان وزیر صمت

می متالز - پیام تبریک خداداد غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو به مهندس رزم حسینی به مناسبت انتخاب وی به عنوان وزیر صمت را در ادامه بخوانید.
 

افتتاح نهمین نمایشگاه بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی با حضور معاون طرح و برنامه وزارت صمت/ ماینکس2020 فرصتی برای معرفی توانمندیها و دستاوردها به جامعه معدنی و صنعتی

می متالز - نهمین نمایشگاه بین المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معدن و صنایع معدنی ایران (ماینکس2020) با حضور سعید زرندی«معاون طرح و برنامه وزارت صمت» افتتاح شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما