خبر
مواد معدنی  
غریب پور:

رونمایی از 123 ایده نوآورانه معدن و صنایع معدنی در جشنواره اینوماین/ برای اثربخشی مدل مشارکت ایمیدرو و دانشگاه ها، باید نهادسازی کرد

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو از رونمایی 123 ایده نوآورانه معدن و صنایع معدنی در جشنواره اینوماین امسال خبر داد و گفت: برای اثربخش کردن مدل مشارکت ایمیدرو و دانشگاه ها، باید نهادسازی کرد.

به گزارش می متالز، خداداد غریب پور در نشست "بومی سازی و فعال سازی ظرفیت های بخش معدن" که به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، افزود: همکاری ایمیدرو با دانشگاه ها روز به روز در حال افزایش است و در جهت رشد ایده ها و اثربخش کردن آن ها، تفاهمنامه ها در قالب قرارداد دنبال خواهد شد.

وی با بیان اینکه پیش از این، ارتباط بین معدن و صنایع معدنی و دانشگاه ها موثر نبود، گفت: برای اثربخش کردن همکاری ها، باید فرآیندها، برنامه ها، رویدادها و ریسک ها و ... را در کنار یکدیگر قرار داد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از جشنواره اینوماین به عنوان یک رویداد بزرگ یاد کرد و گفت: برای نخستین بار 70 شرکت دانش بنیان با حمایت شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی، ایده های نوآورانه خود را رونمایی خواهند کرد.
غریب پور با بیان اینکه هفت شرکت در برگزاری جشنواره اینوماین مشارکت داشته اند، گفت: طی تلاش هشت ماهه همکارانم برای برگزاری جشنواره اینوماین، به 123 ایده رسیدیم.
وی ادامه داد: به دنبال ارتباط موثر با دانشگاه ها هستیم و ایمیدرو فضایی را با محوریت تعامل با دانشگاه ها و بومی سازی در ساختار این سازمان ایجاد کرده است تا امور تبدیل به یک فرآیند علمی شود.

 

مدل همکاری با دانشگاه ها؛ متمرکز بر آینده نگری

رییس هیات عامل ایمیدرو در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ظرفیت دانشگاه ها باید در اختیار بخش تولید قرار بگیرد، اظهار داشت: مدل همکاری ایمیدرو با دانشگاه امیرکبیر با تمرکز بر "آینده نگری" است.
غریب پور گفت: روابط بین سازمانی، باید فرآیندگونه باشد. به طور مثال دانشگاهی همچون امیرکبیر با تدوین طرح های تحقیقاتی، در آینده این سازمان توسعه ای اثرگذار باشد.
وی با اعلام اینکه 170 نیاز تحقیقاتی را در بخش معدن و صنایع معدنی شناسایی کرده ایم، اظهار کرد: از پایان نامه های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری که نیازهای معدن و صنایع معدنی را احصا کنند، حمایت می کنیم.
رییس هیات عامل ایمیدرو ادامه داد: در جشنواره بومی سازی سال آتی که دانشگاه صنعتی امیرکبیر مجری برگزار آن است، دو مقوله فناوری و بومی سازی، شاخص های مورد توجه هستند.

وی با بیان اینکه بودجه بخش "آموزش" ایمیدرو تا 2 برابر افزایش یافته است، گفت: با پنج دانشگاه بزرگ در تهران، در حال همکای هستیم.
وی با بیان اینکه ایمیدرو 2 موسسه تحقیقاتی با مشارکت دانشگاه های تهران و صنعتی شریف راه اندازی کرده است، گفت: سیاست ما در بخش های تحقیقاتی، متمرکز بر مواردی همچون "بهره وری"، "ساخت داخل" و "فناوری" است.
این مقام مسوول در ایمیدرو ضمن تاکید بر اینکه فعالیت های ما در این بخش باید اثربخش باشد، یادآور شد: این سازمان در زمینه پژوهش، 50 درصد رشد عملکرد طی سال 98 داشته است.
وی با اشاره به تفاهم نامه امضا شده با محوریت "ساخت داخل" به ارزش 500 میلیون یورو در همایش ملی فولاد، اظهار داشت: این تفاهم نامه و قراردادها که بین صاحبان دانش و متقاضیان این فناوری ها به امضا رسید، گامی بلند در جهت اتکا بر توانمندی های داخلی بود. چراکه منجر به کاهش ارزبری بسیار زیادی خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 غریب پور خبر داد:

اجرای نقشه راه صنعت گوهر سنگ از سال 99/ برگزاری گردهمایی گوهرسنگ ها در 14 اسفند

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو از اجرای نقشه راه صنعت گوهر سنگ از سال 99 خبر داد. دکتر غریب پور همچنین گفت: اسفند امسال گردهمایی واکاوی چالش ها و راهکارهای توسعه هنر صنعت گوهر سنگ ها برگزار می شود.
 

جشنواره عکس معدن اردیبهشت ماه سال آتی برگزار می شود

می متالز - سومین دوره جشنواره عکس معدن اردیبهشت ماه سال 99 برگزار می شود.
 رییس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران اعلام کرد:

احیای ستادهای سیاستگذاری بخش معدن

می متالز - رییس کمیسیون معدن وصنایع معدنی اتاق ایران گفت: معاون جدید امور معادن وصنایع معدنی وزارت صنعت از احیای مجدد ستادهای سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در بخش معدن خبر داده که این امر می‌تواند به موفقیت بخش معدن کمک کند.
 در نشست مدیران روابط عمومی شرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی مطرح شد؛‌

لزوم ایجاد هم افزایی و یکپارچگی در فعالیت های روابط عمومی

می متالز - مدیر روابط عمومی سازمان ایمیدرو بر لزوم جایگاه مستقل روابط عمومی ها در چارت های سازمانی تاکید کرد و خواهان ایجاد هم افزایی و یکپارچگی در اجرای سیاست های این حوزه شد.
 نعیمی اعلام کرد:

نیاز 1.5 میلیارد دلاری معدن و صنایع معدنی برای تامین ماشین آلات/ اعلام آمادگی شرکت های چادرملو، ملی مس و گل گهر در تامین ماشین آلات

می متالز - قائم مقام ایمیدرو از نیاز 1.5 میلیارد دلاری بخش معدن و صنایع معدنی برای تامین ماشین آلات این حوزه طی سال های آتی خبر داد.
 رییس کمیسیون معدن اتاق ایران اعلام کرد:

احیای ستادهای سیاست‌گذاری بخش معدن

می متالز - رییس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران گفت: معاون جدید امور معادن وصنایع معدنی وزارت صنعت از احیای مجدد ستادهای سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در بخش معدن خبر داده که این امر می‌تواند به موفقیت بخش معدن کمک کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما