خبر
مواد معدنی   دانشگاه ها  
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اعلام کرد:

ارتباط مستمر دانشگاه امیرکبیر با ایمیدرو در قالب پروژه های تحقیقاتی

می متالز - رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اعلام کرد: دانشگاه امیرکبیر، ایجاد ارتباط مستمر با ایمیدرو در قالب انجام پروژه های تحقیقاتی را در شمار برنامه های خود قرار داده است.

به گزارش می متالز، احمد معتمدی در نشست "بومی سازی و فعال سازی ظرفیت های بخش معدن" که به میزبانی دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، افزود: دانشگاه امیرکبیر آمادگی دارد تا ظرفیت های خود را بیش از پیش به سمت معدن و صنایع معدنی سوق دهد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به اعمال تحریم ها، دانشگاه ها باید نقش بیشتری در ظرفیت سازی صنایع داشته باشند، اظهار داشت: هدف دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این شرایط این است که بیش از این در خدمت این صنایع به ویژه حوزه مهمی همچون معدن و صنایع معدنی باشد.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه بخش معدن و صنایع معدنی از تاثیرگذارترین حوزه های اقتصادی کشور است، گفت: دانشگاه امیرکبیر هدایت تحقیقات و پروژه ها به سمت رفع مشکلات بخش معدن و همچنین ارتباط موثر با این حوزه به طور عملی را افزایش خواهد داد.
معتمدی با اشاره به نشست بومی سازی و فعال سازی ظرفیت های بخش معدن، گفت: اینگونه نشست ها به صورت علمی، فنی و اجرایی است تا به نتایج قابل قبولی دست پیدا کنیم.

 

برنامه های دانشگاه امیرکبیر در پیوند دانشگاه و معدن و صنایع معدنی

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به اهداف و فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه امیرکبیر گفت: ترویج و توسعه روحیه تحقیق و نوآوری و هدایت پروژه های دانشگاه امیرکبیر به سمت رفع مشکلات بخش معدن را می توان از برنامه های این دانشگاه نام برد.
وی همچنین ایجاد زمینه های لازم جهت عقد قرارداد و نظارت بر حسن انجام پروژه های صنعتی را از ظرفیت های دانشگاه امیرکبیر در همکاری های این مرکز علمی با ایمیدرو خواند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیر اکتشاف ایمیدرو خبر داد:

اتمام فاز شناسایی 320 هزار کیلومتر مربع پهنه‌های اکتشافی/ ارسال نامه آزادسازی پهنه ها به وزارت صمت در اسفند گذشته

می متالز - مدیر اکتشاف ایمیدرو از اتمام فاز شناسایی حدود 320 هزار کیلومتر مربع پهنه های اکتشافی در سال 98 خبر داد.
 مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو:

اعطای مشوق های صادراتی راه گذر از تحریم و کرونا

می متالز - مدیراقتصادی وتوسعه سرمایه گذاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) معتقد است: امروز در شرایط تحریم و مساله کرونا که واحدهای تولیدی تحت تاثیر قرار می گیرند، یکی از گزینه های پیش رو اعطای مشوق های صادراتی به ویژه در بخش معدن و صنایع معدنی به عنوان جایگزین نفت است.
 

داستان بوکسیت و آلومینیوم در ایران، جهت ثبت در تاریخ!

می متالز - آلومینیوم از صنایع معدنی است که برق (انرژی) در قیمت تمام شده آن نقش بالایی دارد، به‌همین دلیل است که امارات و عربستان فعلا جزو بزرگترین تولید کنندگان دنیا هستند.
 

حمایت 136 میلیارد تومانی معادن برای مقابله با کرونا

می متالز - مدیر روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از جمع آوری مبلغ ۱۳۶ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای مقابله با شیوع کرونا در چارچوب مسئولیت اجتماعی بخش معدن و صنایع معدنی خبر داد.
 به روایت وزارت صنعت:

سهم ۲۵ درصدی بخش معدن از اجرای طرح‌های وزارت صنعت

می متالز - وزارت صعنت، معدن و تجارت آمار داد در دوره ۱۱ ماهه پارسال (منتهی به بهمن) از مجموع ۱۰۴ طرح مهم راه‌اندازی شده، بخش معدن و صنایع معدنی سهم حدود ۲۵ درصدی را به خود اختصاص داده است.
 رییس خانه معدن:

احیای معادن کوچک همسو با جهش تولید دنبال می‌شود

می متالز - رییس خانه معدن ایران گفت: یکی از دستاوردهای پارسال در بخش معدن، موضوع احیای معادن کوچک مقیاس بود که امسال هم همسو با برنامه جهش تولید دنبال خواهد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما