خبر
اقتصاد  
یک اقتصاددان تاکید کرد:

راه‌حل بنیادی مشکلات بودجه

می متالز - هرگونه افزایش نرخ مالیات به تولید ناخالص داخلی ضربه می‌زند و در این عملیات از پاکستان مشاوره گرفتیم.

به گزارش می متالز، علی سعدوندی عضو انجمن اقتصاددانان ایران با بیان اینکه کارکردهای صحیحی که در گذشته بودند به تدریج به سمت منفی متحول شدند، گفت: الان آرزوی ما این است که شورای پول و اعتبار و سازمان برنامه و بودجه به کارکرد و ساختار دهه 40 برگردند.

سیاست ما از سال 92 تا به امروز رکودزایی بوده است. یعنی رکود ایجاد کردیم تا بتوانیم تورم را کنترل کنیم.

استاد سابق دانشگاه استرالیایی دوبی ادامه داد: وقتی در شرایط تحریم به سر می‌بریم دولت بانک مرکزی و حاکمیت برای اینکه اثار شوک خارجی را کمتر کنند باید اوراق بدهی منتشر کنند ما وقتی در رکود هستیم موظفیم که سیاست انبساطی در پیش بگیریم اما چون نقدینگی بالایی داریم، از انبساط پولی اجتناب می‌کنیم پس تنها راه سیاستِ انبساطی مالی-بودجه‌ای است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بررسی رویکرد صنایع فولادی در ابعاد داخلی و خارجی

می متالز - بررسی وقایع اتفاقیه و رویکردهای عرصه صنعت فولاد کشور در ابعاد داخلی در سال ۱۳۹۸ می‌تواند ضمن الگوبرداری به عملکرد بهتر و تاثیرگذار در سال ۱۳۹۹ منجر شود.
 رییس سازمان صمت گیلان بیان کرد:

اقدام جهادی گیلان در مقابله با تحریم

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان؛ با اعلام این خبر که میزان صادرات گیلان در سال ۹۸ نسبت به سال قبل رشد فزاینده‌ای داشته است، گفت: گیلان به همت صادرکنندگان و تجار توانمند توانست با یک اقدام جهادی در زمینه صادرات غیر نفتی ۵۷۹ میلیون دلاری دیوار تحریم را بشکند.
 

نقش راهبردی صنایع فولاد هرمزگان در تحقق جهش تولید

می متالز - صنعت فولاد در کشور ما به عنوان صنعت مادر نقشی بسیار مهم در جهت ارتقاء ضریب شاخص های تولید، پویایی اقتصاد و توسعه محصولات پایین دستی وابسته به خود دارد که نقش راهبردی هرمزگان دراین بخش برجسته است.
 اکبریان مطرح کرد:

افزایش هزینه تولید و صادرات صنایع معدنی در کشور

می متالز - رئیس انجمن سنگ آهن ایران گفت: با وجود تحریم ها و عملکرد نا مناسب در بخش معدن هزینه تولید و صادرات در کشور بالا رفته است.
 

تغییر تاکتیک روسیه در مقابله با تحریم‌های آمریکا

می متالز - اقدام ناگهانی روسیه در کسب مالکیت میلیاردها دلار پروژه نفتی در ونزوئلا، ضمن اینکه شرکت روسنفت را از تحریم‌های بیشتر آمریکا مصون نگه می‌دارد، به مسکو اجازه می‌دهد به حمایت قاطع از دولت نیکلاس مادورو در رویارویی با واشنگتن ادامه دهد.
 شهردار تهران در «گاردین» هشدار داد

پیامد تحریم‌ها برای شهرهای جهان

می متالز - شهردار تهران با انتشار یادداشتی در روزنامه گاردین تحت عنوان «تحریم‌ها مبارزه ایران علیه ویروس کرونا را فلج کرده است»، نسبت به پیامد جهانی تحریم‌های آمریکا، خطاب به همه دولت‌ها هشدار داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما