خبر
مالیات  
موسوی لارگانی با تاکید بر ضرورت تشکیل تیمی برای نظارت بر عملکرد درآمدی وکلا:

بعید است با نصب کارتخوان بتوان از فرار مالیاتی وکلا جلوگیری کرد

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه بعید است با نصب کارتخوان بتوان از فرار مالیاتی وکلا جلوگیری کرد بر ضرورت تشکیل تیمی از سوی قضائیه برای نظارت بر عملکرد درآمدی این صنف تاکید کرد.

به گزارش می متالز، سید ناصر موسوی لارگانی با تاکید بر اینکه بعید است با نصب کارتخوان بتوان از فرار مالیاتی وکلا جلوگیری کرد، گفت: مبالغ برخی از پرونده‌هایی که وکلا وکالت آنها را بر عهده می‌گیرند بسیار بالا و میلیاردی است و برخی از وکلا با بکارگیری ترفندهایی از پرداخت مالیات فرار می کنند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در برخی موارد فردی تخلف چند ده میلیاردی دارد و وکیل می گوید 10 درصد این مبلغ را می گیرم و وکالت شما را قبول می‌کنم و از سویی ممکن است چندین میلیون را از طریق کارتخوان به صورت پیش پرداخت  بپردازد و مابقی را در قالب چک پرداخت کند که نمی توان از آن مالیات اخذ کرد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: می طلبد آموزش های لازم به مردم داده شود تا اگر وکلا مبلغی را از آنها به عنوان حق وکالت گرفتند اعلام کنند هر چند نصب کارتخوان یکی از راهکارهای جلوگیری از فرار مالیاتی است اما این راهکار در مورد پزشکان جواب می دهد اما در مورد وکلا به هیچ وجه موفقیت آمیز نیست.

وی بر ضرورت تشدید نظارت قوه قضاییه بر عملکرد وکلا تاکید کرد و گفت: در هر جایی که نظارت وجود داشته باشد تخلفات کمتر است و در هر جایی که با تخلفات زیادی مواجه هستیم نشان از ضعف نظارت ها است به عنوان مثال اگر دیوان محاسبات وظیفه قانونی خود را انجام می داد از بسیاری از تخلفات جلوگیری می‌شد و با پدیده حقوق نجومی و فرار مالیاتی مواجه نمی‌شدیم.

موسوی لارگانی یادآور شد: می‌طلبد قوه قضائیه تیمی را برای نظارت بر عملکرد درآمدی وکلا در نظر بگیرد تا با نظارت مناسب این تیم جلوی فرار مالیاتی وکلا تا حدودی گرفته شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 فولادگر با اشاره به اخذ مالیات از خانه‌های بیش از ۱۰میلیارد مطرح کرد:

تصمیم کمیسیون تلفیق دروازه‌ای برای اخذ مالیات از ثروتمندان

می متالز - رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس می‌گوید اگرچه برای اخذ مالیات از پردرآمدها باید قانونی دائمی تصویب شود اما تصمیم کمیسیون تلفیق مبنی بر دریافت مالیات از خانه‌ها و خودروهای گرانقیت دروازه‌ای برای دریافت مالیات از ثروتمندان است.
 موسوی لارگانی:

معافیت مناطق آزاد از مالیات بر ارزش‌افزوده بررسی می شود

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید: اعتراضاتی پیرامون معافیت مناطق آزاد از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد چراکه این مناطق محلی برای واردات برخی کالاها شده و خبری از صادرات غیرنفتی در این مناطق نیست.
 موسوی لارگانی مطرح کرد:

وعده مسئولان برای کنترل بازار شب عید

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید: درحالی رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی بارها کنترل بازار ارز و تورم را به مردم وعده داده‌اند که همه ساله در پایان سال شاهد تورم هستیم و نابسامانی بازار ارز این تورم را بیشتر می‌کند.
 با رای نمایندگان؛

گمرک ۱۲ در هزار ارزش کالاهای گمرکی را به حساب شهرداری‌ها واریز می‌کند

می متالز - نمایندگان مجلس شورای اسلامی گمرک جمهوری اسلامی ایران را مکلف کردند معادل ۱۲ ‌در ‌هزار ‌ارزش‌ گمرکی کالاهای وارداتی که حقوق ورودی آنها وصول می‌شود، به حساب سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور واریز کند.
 حسین زاده بحرینی:

مصوبه کمیسیون تلفیق فتح بابی برای اخذ مالیات از لوکس سوارها و لاکچری نشین هاست

می متالز - رئیس کمیته پولی و بانکی مجلس می‌گوید تصمیم کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ مبنی بر اخذ مالیات از خانه‌های بیش از ۱۰ میلیارد تومان و خودروهای بیش از یک میلیارد تومان فتح باب مناسبی برای اخذ مالیات از پردرآمدها است.
 آقاپورعلیشاهی:

طرح گام چاره کار واحدهای تولیدی نیست / صنایع اولویت‌های مهم‌تری از تقویت سرمایه در گردش دارند

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در شرایط کنونی مشکل واحدهای تولیدی تنها تأمین سرمایه در گردش نیست، بلکه بحران فعلی این واحدها، تهیه مواد اولیه، فروش محصولات و انتقال درآمدهای ارزی از خارج به داخل کشور است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما