خبر
بورس و سهام  
عضو هیات مدیره شرکت «رتبه‌بندی اعتباری برهان» مطرح کرد:

افزایش کیفیت گزارش‌دهی شرکتی به دنبال تغییر دستورالعمل

می متالز - حمید میرمعینی: «در حال حاضر بازار سرمایه از عمق بسیار خوبی برخوردار است، به طور میانگین سود یک سال گذشته به غیر از دوره یک ماهه اخیر که با اصلاح قیمت‌ها مواجه بودیم، حدودا بیش از سه هزار میلیارد تومان در روز، گردش معاملات وجود داشته دارد.»

به گزارش می متالز، عضو هیات مدیره شرکت «رتبه‌بندی اعتباری برهان» در خصوص روند گزارش عملکردی شرکت‌ها گفت: بعد از دستورالعمل جدید افشای اطلاعات که بودجه در آن حذف شد، شرکت‌ها مکلف شدند به طور ماهیانه گزارش تولید و فروش مالی خود را ارائه دهند؛ به این ترتیب وضعیت گزارش‌دهی در مسیر مناسب‌تری قرار گرفت.

میرمعینی اضافه کرد: بر این اساس، هم سطح کیفیت گزارش‌دهی و هم تقارن اطلاعاتی رشد کرده است، همچنین بحث نشر اطلاعاتی به نوعی کاهش پیدا کرده است؛ همچنین، تقریبا تمامی بحث‌های مربوط به افشای کامل اطلاعات رعایت می‌شود و خود تحلیلگر هم جهت تحلیل و ارزیابی تمام گزارشات مالی در حال حاضر به اطلاعات قابل قبولی دسترسی دارد.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: سطح افشای اطلاعات نسبت به گذشته و یک سال اخیر بسیار بهتر شده است و بازار هم از این موضوع استقبال کرده و نیز مورد استقبال بسیاری از تحلیلگران هم قرار گرفته است. بحث عدم افشای اطلاعات هم به طور کامل از بین رفته است؛ به این ترتیب رفتار ناشرین در دستگاه اطلاعات تقریبا کنترلی‌تر شده است که اتفاق خوبی است.

وی در خصوص تحرکات نقدینگی در بازار، بیان کرد: بعد از یک دوره نوسانات قیمتی به دلیل وجود برخی ریسک هاکه از بیرون به بازار سرمایه وارد شد، چند روزی ورود نقدینگی به بازار قطع شد و شاهد صف های فروش بودیم، اما با پایان دوره اصلاحی، مجددا جریان ورود نقدینگی به بازار سرمایه جریان بیشتری پیدا کرد.

میرمعینی تصریح کرد: باوجودیکه همچنان در نهاده های شرکت‌های بنیادی‌ و بزرگ هنوز انتظار رشد قیمت وجود دارد، گفت: افزایش سطح عمومی قیمت‌ها، کمابیش روی سودآوری اکثر شرکت ها تاثیر مثبت دارد. به این ترتیب، از شرکت‌های خودروسازی تا شرکت‌های تامین قطعات و صنایعی مانند پتروشیمی‌ها تحت تاثیر این موضوع هستند. به نظر من افزایش قیمتی که ناشی از تورم به محصولات تولیدکنندگان تعلق می‌گیرد، بیشتر از بهای تمام شده آن‌هاست.

عضو هیات مدیره شرکت رتبه‌بندی اعتباری برهان با اشاره به اینکه بازار سرمایه ما در حال حاضر از عمق بسیار خوبی برخوردار است، گفت: به طور میانگین یک سال گذشته به غیر از این دوره یک ماهه که با اصلاح قیمت‌ها مواجه بودیم، حدود بالای سه هزار میلیارد تومان در روز، گردش معاملات وجود داشت. در عین حال، فعالان بازار سرمایه مانند گذشته با هیجان مطلق رفتار نمی‌کنند، ولی همانطور که در بالا اشاره شد ادامه روند بازار سرمایه هم بستگی به شرایط سیاسی دارد. باید دید در بازار سیاسی آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

میرمعینی در پایان با اشاره به رویکرد توسعه محور سازمان بورس، ابراز داشت: در این شرایط، نحوه پذیرش شرکت‌های جدید و عرضه اولیه ها یا حتی انتشار اوراق بدهی اثرگذاری مطلوبی بر بازار دارد. 

 

 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

چرا از جیب سهامداران هزینه می کنید؟ / عده ای به دنبال رانت

می متالز - تصمیم با وزارت صمت است زمان زیادی از پخش گزارش تلویزیونی بازار سیاه ورق فولاد و سو استفاده برخی افراد در بازار فولاد نمی گذرد، که باز هم برخی افراد برای خرید محصول ارزان به بهانه تولید بیشتر به فولاد مبارکه اصفهان و همچنین وزارت صمت فشار وارد می کنند، تا کماکان امکان دریافت مواد اولیه با نرخ های کمتر از بازارهای جهانی را داشته باشند.
 

افزایش سرمایه دو خودرو ساز مقدمه نهایی‌ شدن واگذاری آن‌ هاست

می متالز - رشد و بازدهی بازار سرمایه از بازارهای رقیب که رکود در آن‌ها حکم‌ فرماست، بسیار مطلوب‌ تر بوده است.
 

بهین یاب چگونه به دلالان ورق فولاد مجوز می‌دهد؟/ حضور دلالان در اقتصادهای دستوری، باعث رشد حباب گونه قیمت‌ها می‌شود

می متالز - سودجویان و رانت خواران با شروع نوسانات ارزی و تغییر قیمت‌های جهانی محصولات فولادی دوباره به میدان آمده و فریاد گرانی قیمت محصولات فولادی مجتمع فولاد مبارکه اصفهان سر داده و از رشد قیمتی ورق‌های فولادی گلایه کرده‌اند.
 کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

سنگی به بزرگی تامین‌مالی ۱۵میلیارد دلاری از بازار سرمایه!

می متالز - برای آنکه به خام بودن انتظار تامین مالی ۱۵ هزار میلیارد دلاری از بازار سرمایه پی ببرید، بد نیست این رقم را با بودجه یک سال دولت مقایسه کنید.
 کش تنبون تأمین مالی به دور بورس بسته می‌شود:

۱۵ میلیارد دلار تأمین مالی یک صنعت در بورس!

می متالز - در شرایطی که بازار سرمایه یکی از بهترین محل‌ها برای تأمین مالی به شمار می‌رود، عملکرد این بازار همچنان با شرایط قابل قبول فاصله دارد اما؛ در همین شرایط نیز روسای سازمان از آمادگی بالای ۱۵ میلیارد دلاری خبر می‌دهند!
 مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری پتروشیمی ایرانیان:

تمرکز «پترول» در سودسازی طرح‌های پایین‌دستی

می متالز - مدیر شرکت گروه سرمایه گذاری پتروشیمی ایرانیان گفت: اصولا سود در طرح‌های پایین دستی خیلی بیشتر از بالادستی‌ها بوده و این بستگی به حجم سرمایه گذاری دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما