خبر
اقتصاد   بانک ها   دانشگاه ها   مراکز تحقیقاتی  

بانك صنعت و معدن بانكداري ديجيتال و شركتي را بر اساس مأموريت تخصصي و توسعه اي خود دنبال كند

می متالز - دكتر معمارنژاد معاون بانكي، بيمه و شركتهاي دولتي وزارت اموراقتصادي و دارايي بيان داشت: بانك صنعت و معدن يك بانك توسعه اي است و بايد بانكداري شركتي و ديجيتالي را بر اساس مدل كسب و كار اين بانك تخصصي دنبال كند.

به گزارش می متالز، دكتر معمارنژاد كه در جلسه پيشرفت تهيه نقشه راه پياده سازي بانكداري ديجيتال در بانك صنعت و معدن، با حضور جمعي از شخصيت هاي علمي و مديران بانكي صاحب نظر در حوزه تحول ديجيتال سخن مي گفت ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: در بانكداري سنتي ديدگاه از درون به بيرون (inside out) وجود داشت اما در بانكداري مدرن كه مبتني بر ابزارهاي بانكداري ديجيتال است، ديدگاه از بيرون به درون (outside in) وجود دارد و خدمات بر اساس سيگنال هايي كه از مشتريان دريافت مي گردد، طراحي مي شود.
معمار نژاد يادآور شد: در تهيه نقشه راه بانكداري ديجيتال بايد بهبود شاخص هاي عملكردي اين بانك مد نظر قرار گيرد و تأثير اين نوع بانكداري به صورت كمي مشخص شده و درصد پيشرفت از وضعيت موجود به وضعيت مطلوب معين گردد.
وي تصريح كرد: مديران ارشد بايد در انجام سه وظيفه شايسته گزيني، سياستگذاري مناسب و نظارت دقيق و كامل نهايت اهتمام را داشته باشند.
معاون بانكي، بيمه و شركتهاي دولتي وزارت اموراقتصادي و دارايي افزود: منظور از اجراي حاكميت شركتي اين است كه مديران، حرفه اي تر عمل كرده و به دنبال ارتقاي كيفيت ارائه خدمات باشند.
دكتر حسين مهري مديرعامل بانك صنعت و معدن نيز در اين نشست بيان داشت: استقرار بانكداري شركتي، ساماندهي اموال مازاد بانك و تحقق تحول ديجيتال برنامه هاي مهمي هستند كه در اين بانك با عزمي راسخ دنبال مي شود و حضور افراد متخصص و كارشناس، افق روشني را براي دستيابي به اين اهداف ترسيم كرده است.
وي افزود: بعد از ابلاغ دستورالعمل بانكداري ديجيتال به بانك ها، مديريتي براي پروژه ياد شده در اين بانك تشكيل شد و مقدمات عملياتي شدن آن تدوين گرديد كه بخشي از آن نيز در حال اجرا مي باشد.
وي تأكيد كرد: اين پروژه فرصت ارزشمندي براي همكاري با دانشگاه ها و مراكز علمي كشور فراهم مي آورد تا با بهره گيري از آخرين تكنولوژي ها در حوزه بانكداري مدرن، امكان اجراي سياست مشتري محوري و توجه به نيازهاي در حال تحول مشتريان فراهم شود.
دكتر مهري عنوان داشت: در بانك صنعت و معدن سه حوزه هدف، استراتژي و تاكتيك با رويكرد ايجاد تحول ديجيتال در كسب و كار اين بانك به عنوان بانكي تخصصي و توسعه اي مورد توجه قرار گرفت و از تيرماه سال جاري گزارش اوليه اين پروژه در وزارت امور اقتصادي و دارايي ارائه گرديد و با تدوين نقشه راه، تحقق بانكداري ديجيتال به صورت جدي تر دنبال شد.
مديرعامل بانك صنعت و معدن تأكيد كرد: در مراحل اجراي مدل بانكداري ديجيتال در اين بانك، ساختار و نظامات تحول و مديريت پروژه مشخص شد كه اعضاي دفتر برنامه آن از بخش هاي مختلف بانك بوده و زيرمجموعه آن كميته هاي راهبردي پروژه ها و اعضاي پروژه و پيمانكاران هستند و روند كار و تغييرات را به بدنه بانك ارجاع مي دهند.
در اين جلسه منصور يوسفي نيا معاون برنامه ريزي و فناوري بانك صنعت و معدن نيز توضيحات مبسوطي را در خصوص اهداف، نقشه راه و سياستهاي بانك در راستاي پياده سازي بانكداري ديجيتال و نيز الزامات آن ارائه نموده و در خصوص پيشرفت اجراي اين پروژه مهم و نحوه اجراي آن در بخش هاي مختلف اين بانك اطلاعات جامعي ارائه كرد.
يوسفي نيا اظهار داشت:به منظور اجراي پروژه بانكداري ديجيتال شرايط مشتريان در 5 منطقه احصاء مي گردد تا با آگاهي از نياز مشتريان بر اساس داده هاي پايه اي كه توسط تمامي نيروهاي صف و ستاد بانك جمع آوري شده، ابعاد بانكداري ديجيتال شكل گرفته و اجرايي شود.
معاون برنامه ريزي و فناوري بانك از راه اندازي پورتال بانكداري ديجيتال خبر داد و افزود: خلاصه اي از فعاليت هر يك از كميته ها در اين پورتال قرار گرفته و همه مديريت ها منشور بانكداري ديجيتال را تدوين كرده اند و افزون بر آن در اين قسمت ، اخبار جلسات، گزارش پيشرفت كار، نمودار زمانبندي و سند راه نيز ارائه شده است.
شايان ذكر است پس از نشست ياد شده جلسه ارزيابي عملكرد 9 ماهه اين بانك نيز با حضور دكتر معمارنژاد برگزار شد و دكتر موحد نژاد عضو هيأت مديره بانك نيز گزارش مفصلي از اقدامات انجام شده در اين مدت ارائه نمود و حاضرين نيز به بيان ديدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون برنامه ريزي و فناوري بانك صنعت و معدن:

بانكداري ديجيتال، پيشرانه اين بانك به سوي جايگاه اصلي خود به عنوان يك بانك توسعه اي

می متالز - منصور يوسفي نيا معاون برنامه ريزي و فناوري بانك صنعت و معدن گفت: بانكداري ديجيتال پيشرانه بانك به سوي جايگاه اصلي خود به عنوان يك بانك توسعه اي تخصص محور بوده و اقدامي برای پاسخگویی به نیازهای مشتری برای خدمات نوآورانه است.
 مدیرعامل بانک صنعت و معدن اعلام کرد:

در زمینه وصول مطالبات شرایط مشتریان باید در نظر گرفته شود

می متالز - حسين مهری رييس هيات مديره و مديرعامل بانك صنعت و معدن گفت: در زمينه وصول مطالبات، تكيه اين بانك بر همكاری و تعامل با مشتريان است و ما بر اين باوريم كه شرايط هر يك از آنها بايد در نظر گرفته شود.
 

پيام مديرعامل بانك صنعت و معدن به مناسبت هفته دولت و روز كارمند

می متالز - حسين مهري رئيس هيات مديره و مديرعامل بانك صنعت و معدن به مناسبت هفته دولت و روز كارمند پيامي صادر كرد.
 

سايپا با مديريت سليماني دست به اقدامات جهادي زد/ فعاليت پر رونق خطوط توليد سايپا اميدآفرين است

می متالز - مديرعامل بانك صنعت و معدن گفت: مديرعامل و اعضای هیات مدیره بانك صنعت و معدن از خطوط توليد شركت سايپا بازدید کرده و در نشست مشترک با مديرعامل و مدیران ارشد اين گروه خودروسازي به تبادل‌نظر و تصمیم‌گیری در حوزه همکاری‌های مشترک پرداختند.
 

كسب رتبه نخست بانك صنعت و معدن در پرداخت تسهيلات رونق توليد استان فارس

می متالز - مديرعامل بانك صنعت و معدن عنوان داشت: اين بانك در دو سال متوالي موفق به كسب جايگاه نخست اعطاي تسهيلات در قالب طرح رونق توليد در استان فارس شد.
 بنا بر اعلام بانک صنعت و معدن

طرح فولاد زاگرس به پیشرفت فیزیکی ۴۸ درصد رسید

می متال - طرح های فولادی ماداکتو استیل کورد، فولاد گستر آتنا و فولاد زاگرس ایوان با تامين مالي بانك صنعت و معدن در استان ایلام به بهره برداري می رسند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما