خبر
اقتصاد   بانک ها   دانشگاه ها   مراکز تحقیقاتی  

بانك صنعت و معدن بانكداري ديجيتال و شركتي را بر اساس مأموريت تخصصي و توسعه اي خود دنبال كند

می متالز - دكتر معمارنژاد معاون بانكي، بيمه و شركتهاي دولتي وزارت اموراقتصادي و دارايي بيان داشت: بانك صنعت و معدن يك بانك توسعه اي است و بايد بانكداري شركتي و ديجيتالي را بر اساس مدل كسب و كار اين بانك تخصصي دنبال كند.

به گزارش می متالز، دكتر معمارنژاد كه در جلسه پيشرفت تهيه نقشه راه پياده سازي بانكداري ديجيتال در بانك صنعت و معدن، با حضور جمعي از شخصيت هاي علمي و مديران بانكي صاحب نظر در حوزه تحول ديجيتال سخن مي گفت ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: در بانكداري سنتي ديدگاه از درون به بيرون (inside out) وجود داشت اما در بانكداري مدرن كه مبتني بر ابزارهاي بانكداري ديجيتال است، ديدگاه از بيرون به درون (outside in) وجود دارد و خدمات بر اساس سيگنال هايي كه از مشتريان دريافت مي گردد، طراحي مي شود.
معمار نژاد يادآور شد: در تهيه نقشه راه بانكداري ديجيتال بايد بهبود شاخص هاي عملكردي اين بانك مد نظر قرار گيرد و تأثير اين نوع بانكداري به صورت كمي مشخص شده و درصد پيشرفت از وضعيت موجود به وضعيت مطلوب معين گردد.
وي تصريح كرد: مديران ارشد بايد در انجام سه وظيفه شايسته گزيني، سياستگذاري مناسب و نظارت دقيق و كامل نهايت اهتمام را داشته باشند.
معاون بانكي، بيمه و شركتهاي دولتي وزارت اموراقتصادي و دارايي افزود: منظور از اجراي حاكميت شركتي اين است كه مديران، حرفه اي تر عمل كرده و به دنبال ارتقاي كيفيت ارائه خدمات باشند.
دكتر حسين مهري مديرعامل بانك صنعت و معدن نيز در اين نشست بيان داشت: استقرار بانكداري شركتي، ساماندهي اموال مازاد بانك و تحقق تحول ديجيتال برنامه هاي مهمي هستند كه در اين بانك با عزمي راسخ دنبال مي شود و حضور افراد متخصص و كارشناس، افق روشني را براي دستيابي به اين اهداف ترسيم كرده است.
وي افزود: بعد از ابلاغ دستورالعمل بانكداري ديجيتال به بانك ها، مديريتي براي پروژه ياد شده در اين بانك تشكيل شد و مقدمات عملياتي شدن آن تدوين گرديد كه بخشي از آن نيز در حال اجرا مي باشد.
وي تأكيد كرد: اين پروژه فرصت ارزشمندي براي همكاري با دانشگاه ها و مراكز علمي كشور فراهم مي آورد تا با بهره گيري از آخرين تكنولوژي ها در حوزه بانكداري مدرن، امكان اجراي سياست مشتري محوري و توجه به نيازهاي در حال تحول مشتريان فراهم شود.
دكتر مهري عنوان داشت: در بانك صنعت و معدن سه حوزه هدف، استراتژي و تاكتيك با رويكرد ايجاد تحول ديجيتال در كسب و كار اين بانك به عنوان بانكي تخصصي و توسعه اي مورد توجه قرار گرفت و از تيرماه سال جاري گزارش اوليه اين پروژه در وزارت امور اقتصادي و دارايي ارائه گرديد و با تدوين نقشه راه، تحقق بانكداري ديجيتال به صورت جدي تر دنبال شد.
مديرعامل بانك صنعت و معدن تأكيد كرد: در مراحل اجراي مدل بانكداري ديجيتال در اين بانك، ساختار و نظامات تحول و مديريت پروژه مشخص شد كه اعضاي دفتر برنامه آن از بخش هاي مختلف بانك بوده و زيرمجموعه آن كميته هاي راهبردي پروژه ها و اعضاي پروژه و پيمانكاران هستند و روند كار و تغييرات را به بدنه بانك ارجاع مي دهند.
در اين جلسه منصور يوسفي نيا معاون برنامه ريزي و فناوري بانك صنعت و معدن نيز توضيحات مبسوطي را در خصوص اهداف، نقشه راه و سياستهاي بانك در راستاي پياده سازي بانكداري ديجيتال و نيز الزامات آن ارائه نموده و در خصوص پيشرفت اجراي اين پروژه مهم و نحوه اجراي آن در بخش هاي مختلف اين بانك اطلاعات جامعي ارائه كرد.
يوسفي نيا اظهار داشت:به منظور اجراي پروژه بانكداري ديجيتال شرايط مشتريان در 5 منطقه احصاء مي گردد تا با آگاهي از نياز مشتريان بر اساس داده هاي پايه اي كه توسط تمامي نيروهاي صف و ستاد بانك جمع آوري شده، ابعاد بانكداري ديجيتال شكل گرفته و اجرايي شود.
معاون برنامه ريزي و فناوري بانك از راه اندازي پورتال بانكداري ديجيتال خبر داد و افزود: خلاصه اي از فعاليت هر يك از كميته ها در اين پورتال قرار گرفته و همه مديريت ها منشور بانكداري ديجيتال را تدوين كرده اند و افزون بر آن در اين قسمت ، اخبار جلسات، گزارش پيشرفت كار، نمودار زمانبندي و سند راه نيز ارائه شده است.
شايان ذكر است پس از نشست ياد شده جلسه ارزيابي عملكرد 9 ماهه اين بانك نيز با حضور دكتر معمارنژاد برگزار شد و دكتر موحد نژاد عضو هيأت مديره بانك نيز گزارش مفصلي از اقدامات انجام شده در اين مدت ارائه نمود و حاضرين نيز به بيان ديدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رتبه نخست بانک صنعت و معدن در اعطای تسهیلات موضوع بند الف تبصره 18

می متالز - بانك صنعت و معدن از بين 7 بانك عامل طرف قرارداد اعطای تسهیلات موضوع بند الف تبصره 18 بيشترين ميزان عملكرد (89 درصد) را به خود اختصاص داده است و پس از آن بانك های آينده و توسعه تعاون با عملكرد 60 درصدی و 54 درصدی نسبت به منابع ايجاد شده در رتبه های بعدی قرار دارند.
 مدیرعامل بانک صنعت و معدن مطرح کرد:

رشد ۴۷ درصدی پرداخت تسهیلات بانك صنعت و معدن به واحد های تولیدی

می متالز - مدیرعامل بانک صنعت و معدن ‏ گفت: پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی در ۴ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۷ درصد رشد داشته است، در حالی که سال ۹۸ هم نسبت به سال ۹۷ رشدی ۴۵ درصدی داشته ایم.
 

مديرعامل بانك صنعت و معدن از تسويه بدهی 500 واحد توليدی و بخشودگی سود تسهيلات آنان خبر داد

می متالز - مديرعامل بانك صنعت و معدن گفت: اين بانك با استفاده از ظرفيت بند(ل) تبصره (16) قانون بودجه سال 98 كل كشور، بدهی غير جاری 500 واحد توليدی كوچك و متوسط (SME) را شامل بخشودگی سود تسهيلات قرار داد.
 مدیرعامل بانک صنعت و معدن در مراسم اختتامیه نمایشگاه فارمکس خبر داد؛

اعلام آمادگی اين بانك صنعت و معدن برای افزايش وام در بخش دارويی و تجهيزات دارويی

می متالز - در مراسم اختتامیه نمايشگاه فارمكس با ارائه گزارشی از تسهیلات ارائه شده به صنعت دارویی کشور از آمادگی این بانک به عنوان بانکی تخصصی و توسعه ای در پرداخت تسهیلات جدید و بیشتر به این بخش خبر داد.
 مدیرعامل بانک صنعت و معدن:

پرداخت بیش از 175 هزار میلیارد ریال در سال 98 به بخش صنعت و معدن کشور

می متالز - دكتر حسين مهری در بازديد از خبرگزاري ايبنا اعلام داشت: اين بانك در سال 98 بيش از 175 هزار ميليارد ريال، تسهيلات در جهت حمايت از بخش صنعت و معدن كشور پرداخت كرده است.
 مهری:

مدیریت دانش و جانشين پروری در اعتلای بانك نقش مؤثری دارد

می متالز - مديرعامل بانك صنعت و معدن با تأکید بر اینکه دانش و تجارب مديران و رؤسای شعب برتر و در اعتلای بانك تأثیرگذار است، گفت: اين دانش و تجارب اندوخته ای بسیار ارزنده بوده و لازم است از طریق مدیریت دانش و فرآيند جانشين پروری در بین ديگر کارکنان و رؤسای شعب به اشتراک گذاشته شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما