خبر
اقتصاد   گمرک  

وزیر اقتصاد خبر داد: تغییرات مثبت در صادرات غیر نفتی تا پایان دی

می متالز - وزیر اقتصاد از تغییرات مثبت صادرات غیرنفتی تا پایان دی امسال خبر داد.

به گزارش می متالز، فرهاد دژپسند درپایان جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس  در جمع خبرنگاران از وضعیت صادرات کالا‌های غیر نفتی گفت: بخشی از وضعیت اقتصادی کشور مربوط به تجارت خارجی است و به رغم فشار‌ها و محدودیت‌هایی که دشمن اعمال کرده است تجارت خارجی ایران در ده ماه امسال نسبت به مدت مشابه خود ۳ درصد تغییر داشته است.

وی با اشاره به اینکه فشار‌ها و تحریم‌ها تاثیر چندانی در واردات و صادرات کالا‌های غیر نفتی نگذاشته است ادامه داد: صادرات و واردات غیر نفتی از نظر وزنی ۲۰ درصد رشد و از نظر ارزشی ۳ درصد منفی است این موضوع به این دلیل است که صادرکنندگان اعتقاد داشتند ارزشی که برای کالا‌های صادراتی تعیین شده است بالا است که با در نظر گرفتن صحبت‌های آنان قیمت پایه نسبت به سال گذشته را ۳۰ درصد کاهش دادیم.

وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه صادرکنندگان باید براساس صادرات ارز را به کشور برگردانند تصریح کرد: به رغم اینکه قیمت پایه نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد کاهش پیدا کرد صادرات غیر نفتی از لحاظ وزنی ۲۰ درصد رشد داشته است.

دژپسند بیان کرد: با توجه به محدودیت ها، صادرکنندگان کشور توانستند بازار‌های خارجی را پوشش دهند.

وزیر اقتصاد و دارایی درباره دپوی مواد اولیه در گمرک کشور نیز گفت: کالا و مواد قبل از اظهارنامه گمرکی دپو تلقی نمی‌شود و رسوب مواد اولیه، کالای سرمایه‌ای و مصرفی در گمرکات کشور به میزان ناچیز است.

وی ادامه داد: یکسری از کالا‌ها با ثبت سفارش وارد گمرک کشور شد و به دلیل محدودیت‌های که دولت اعمال کرده است امکان ترخیص وجود ندارد و این موضوعی ربطی به عملکرد گمرک ندارد.

وزیرامور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه محدودیت‌ها باعث شده تا ۱۴۰۰ قلم کالا در گمرک باقی بماند و ترخیص نشود تصریح کرد: از این تعداد کالا، مهلت برخی از آن‌ها به اتمام رسیده و برخی دیگر جزء کالا‌های لوکس هستند و به همین دلیل نامه‌ای به دولت ارسال کردیم که کالا‌هایی که لوکس هستند، حذف، معدوم و یا جزو اموال تملیکی شوند، زیرا کالا‌های لوکس ترخیص نمی‌شوند و سایر کالا‌ها را دستگاه‌های مربوطه بررسی کند و اگر لازم است عرضه شود

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 موسوی لارگانی مطرح کرد:

استفاده از ربات ترفند سوداگران برای خرید خودرو در طرح‌های پیش فروش

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید عده‌ای با استفاده از رانت‌های اطلاعاتی و به کارگیری ربات از خودروسازان خرید می‌کنند اما آن را در بازار و با قیمت‌های گزاف به فروش می‌رسانند.
 حسن نژاد پاسخ داد:

عملیات بازار باز چه تاثیری در اقتصاد دارد؟

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بانک مرکزی برای کنترل رکود، تورم و رونق تولید و همچنین تحقق اهداف اقتصادی مانند ایجاد اشتغال، ثبات نرخ بهره، رشد اقتصادی، ثبات بازارهای مالی از سیاست بازار باز استفاده می‌کند.
 حسن‌نژاد:

رشد شاخص بورس کاذب نیست/ تشریح راهکار حفظ نقدینگی در بازار سرمایه

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید با عرضه سهام شرکت‌های جدید توسط دولت در بازار بورس، نقدینگی می‌تواند بدون ایجاد حباب در بورس باقی بماند.
 وزیر اقتصاد در شورای گفت‌وگو سیاست دولت در مالیات ستانی را تشریح کرد

پاسخ به دغدغه‌های مالیاتی ۹۹

می متالز - سیاست جدید مالیاتی دولت برای فعالان اقتصادی اعلام شد. وزیر اقتصاد با حضور در جمع نمایندگان بخش خصوصی، به دغدغه‌های مالیاتی فعالان این بخش برای سال آینده پاسخ داد.
 در جایزه ملی مدیریت مالی ایران صورت گرفت:

دریافت تندیس مالی توسط شرکت فولاد خوزستان

می متالز - شرکت فولاد خوزستان تندیس و جایزه ملی مدیریت مالی در ایران را کسب کرد.
 وزیر اقتصاد در نشست شورای گفت‌وگو

نگرانی فعالان اقتصادی درباره فشارهای مالیاتی سال 99 بی‌مورد است

می متالز - فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی در نود و سومین نشست شورای گفت‌وگو با توجه به نگرانی فعالان اقتصادی از شرایط مالیاتی سال 99 و اعمال فشار بیشتر روی بخش خصوصی شناسنامه‌دار و افزایش درامدهای مالیاتی دولت، خاطرنشان کرد: سازمان امور مالیاتی هرگز به دنبال آن نیست که در مسیر حداکثر سازی وصول، اصول را زیرپا بگذارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما