خبر
آهن و فولاد   بورس و سهام  
مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان تاکید کرد:

تحریم فولاد باعث ارزان‌فروشی "ذوب" نمی شود

می متالز - فولادی‌ها در مسیر رقابت‌پذیری حضور دارند و باید سه مولفه اساسی یعنی "کاهش هزینه‌ها"، "تنوع تولید" و "تنوع بازار" را در برنامه‌ها داشت تا حضور فولادی ایران در بازار‌های اقتصادی ادامه پیدا کند.

به گزارش می متالز، منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان درخصوص فشار تحریم‌ها بر صنایع فولادی و احتمال کاهش درآمد‌ها را اینگونه تفسیر کرد و گفت: صنعت فولاد کشور در تحریم ۴۰ ساله حضور داشته و کماکان به بقای خود ادامه می‌دهد و تاکنون دمای کوره‌های فولادسازان هیچگاه به‌خاطر مشکلی به نام تحریم، کاسته نشده است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر، هنگامی که فشار تحریم و چتر آن بر سر هر صنعتی که سایه می‌افکند باید در راستای مقاومت‌پذیری اقتصاد از جمله حوزه "فولاد" در مقابل برخی هزینه‌ها سیاست جداگانه‌ای را اتخاذ کرد تا کنترل هزینه‌ها در دستور کار قرار بگیرد.

مدیرعامل "ذوب": افزود: کنترل هزینه‌ها باعث خواهد شد تا فولادی‌ها در مسیر ارزان فروشی گام نگذارند، زیرا این موضوع حدی داشته و نباید کنترل هزینه‌ها را به منزله ارزان‌فروشی تلقی کرد.

یزدی زاده تاکید کرد: فولادی‌ها در مسیر رقابت‌پذیری حضور دارند و باید سه مولفه اساسی یعنی "کاهش هزینه‌ها"، "تنوع تولید" و "تنوع بازار" را در برنامه‌ها داشت تا حضور فولادی ایران در بازار‌های اقتصادی ادامه پیدا کند.

این فعال صنعت فولادی تصریح کرد: فولادسازان در سال جاری حدود ۲۰ کشور را جزو بازار‌های صادراتی خود داشته و تعداد آن‌ها را افزایش داده‌اند که این بازار‌ها از شرق آسیای دور تا شمال آفریقا و حتی کشور‌های همسایه شمالی و حاشیه خلیج‌فارس را شامل می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بررسی رویکرد صنایع فولادی در ابعاد داخلی و خارجی

می متالز - بررسی وقایع اتفاقیه و رویکردهای عرصه صنعت فولاد کشور در ابعاد داخلی در سال ۱۳۹۸ می‌تواند ضمن الگوبرداری به عملکرد بهتر و تاثیرگذار در سال ۱۳۹۹ منجر شود.
 در روز افت ۴۲۱۳ واحدی شاخص رقم خورد:

معاملات مشکوک پترول، یک پتروشیمی، دو سرمایه گذاری و ۱۱ نماد

می متالز - در روز افت ۴۲۱۳ واحدی شاخص، زیرمجموعه هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی پردیس، توالی حضور یک تامین سرمایه، دو شرکت سرمایه گذاری و ۱۰ نماد دیگر مشمول معاملات مشکوک شدند.
 

اعلام فورس ماژور ریوتینتو در واحد ذوب مس خود در پی وقوع زلزله در آمریکا

می متالز - به گزارش رویترز؛ ریوتینتو گفت پس از وقوع زلزله در ماه گذشته که منجر به تعطیلی اضطراری شد در قراردادهای کاتد مس مربوط به معدن مس Kennecott و واحد ذوب آن در ایالت Utah آمریکا اعلام فورس ماژور کرده است.
 مدیرعامل گروه فولاد البرز غرب:

جهش تولید در صنعت فولاد نیازمند جلوگیری از خام‌فروشی است

می متالز - مدیرعامل گروه فولاد البرز غرب گفت: مهم‌ترین عامل ایجاد جهش تولید در صنعت فولاد کشور جلوگیری از خام‌فروشی و قرار گرفتن مواد اولیه و میانی در چرخه تولید فولاد است زیرا بیشترین ارزش افزوده تنها با تولید محصولات نهایی به دست می‌آید.
 

توضیحات فولادگر در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان فولاد

می متالز - عضو کمیسیون تلفیق بودجه گفت: همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در بودجه ٩٩ از محل پرداخت بدهی های دولتی به تأمین اجتماعی تأمین می شود.
 در سال جهش تولید

افزایش ۳۰۰ هزار تنی ظرفیت تولید فولاد کویر آران و بیدگل

می متالز - مدیر عامل مجتمع فولاد آران و بیدگل: ظرفیت تولیدی مجتمع سپید فراب کویر آران و بیدگل در سال جهش تولید ۳۰۰ هزار تن افزایش می یابد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما