خبر
بورس و سهام  
خوب‌ها و بد‌های هفته را بشناسید؛

پایکوبی سهامداران در «جهرم»

می متالز - در هفته‌ای که گذشت، بازار سرمایه در مجموع حال خوشی داشت و هر چند با نوسان همراه بود اما؛ کلیت بازار رو به رشد حرکت کرد و مدار تجدیدی‌ها همچنان روشن بود.

به گزارش می متالز، بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت بازدهی ۲.۹ درصدی را به ثبت رساند و به طور کلی، طی ۳۰ روز اخیر رشد ۲۱ درصدی را در تابلوی بورس به نمایش گذاشت.

در بین نماد‌های حاضر در بازار سرمایه، ۸۱ درصد در طی هفته، قیمت پایانی مثبت داشتند و ۱۹ درصد دیگر معاملات منفی به ثبت رساندند.

در هفته‌ای که سپری شد نماد «جهرم» با ثبت بازدهی ۳۴ درصدی بیشترین رشد قیمت را داشت و پس از آن، نماد «فرآور» قرار گرفت که توانست کمی کمتر از ۳۴ درصد بازدهی عاید سهامداران خود کند. «دحاوی» نیز ۳۱ درصد طی این هفته رشد قیمت داشت و در رده سومین سهم پربازده هفته قرار گرفت.

از سوی دیگر، سهامداران «شسینا» متضررترین بودند و نه تنها نتوانستند بازدهی به ثبت برسانند بلکه ۱۴ درصد زیان متحمل شدند. دومین سهم زیانده هفته به نماد «سیستم» تعلق گرفت که ۷ درصد افت داشت. در رتبه سوم «بنو» ایستاد.

در نگاه کلان، صنعت «محصولات کامپیوتری» با حضور تک نماد «مادیرا» بیشترین رشد شاخص را داشت و ۲۱ درصد رشد کرد و پربازده‌ترین صنعت هفته لقب گرفت. گروه «فعالیت‌های هنری» ۲۰ درصد و «حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات» با رشد شاخص ۱۶ درصدی، بهترین عملکرد را در بین صنایع از خود به نمایش گذاشتند.

تعداد صنایعی که در این هفته با افت شاخص مواجه شدند فقط یازده صنعت بود که در صدر آن‌ها «فرآورده‌های نفتی» قرار دارد. دومین صنت زیانده هفته به نام «محصولات چوبی» ثبت شد و گروه «عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم» نیز وضعیت قرمز داشتند.

کد خبر: 81621
تاریخ: 1398/11/04 - 21:14
منبع: بورس نیوز

بازار سهام  بازار سرمایه  بورس  فرابورس 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کاهش تولید آلومینای چین در ماه ژانویه

می متالز - در ماه ژانویه سال جاری، چین 5.81 میلیون تن آلومینا تولید نمود که از این میزان تولید، 5.56 میلیون تن آلومینای متالورژیکی و مابقی آلومینای شیمیایی بوده است. براساس این گزارش، تولید روزانه آلومینیوم متالورژیکی در ژانویه به 179 هزار تن رسید که 9.36 درصد کمتر از ژانویه 2018 و 1.12 درصد کمتر از ماه قبل از آن یعنی دسامبر 2018 بوده است. علت این کاهش تولید، کاهش ظرفیت در منطقه گوانزی زینفا (Guangxi Xinfa) بوده که این کاهش ظرفیت، 2-1.8 میلیون تن تخمین زده می‌شود.
 

توقف رشد شاخص بورس

می متالز - شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 4 هزار و 692 واحد روبه‌رو شد.
 در بورس انرژی رقم خورد:

افتتاح بازار گواهی ظرفیت برق با لیدری «کویر»!

می متالز - امروز براي اولين بار اوراق گواهي ظرفيت برق در بورس انرژي عرضه شد كه شركت بورسي فولاد كوير خريدار اين گواهي به ارزش ٧٧٧ ميليارد ريال از طريق كارگزاري آگاه بود.
 

بهین یاب چگونه به دلالان ورق فولاد مجوز می‌دهد؟/ حضور دلالان در اقتصادهای دستوری، باعث رشد حباب گونه قیمت‌ها می‌شود

می متالز - سودجویان و رانت خواران با شروع نوسانات ارزی و تغییر قیمت‌های جهانی محصولات فولادی دوباره به میدان آمده و فریاد گرانی قیمت محصولات فولادی مجتمع فولاد مبارکه اصفهان سر داده و از رشد قیمتی ورق‌های فولادی گلایه کرده‌اند.
 شروط ادامه صعود سهام

پیش بینی بورس امروز | دیده بان سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۹۸

می متالز - بورس تهران معاملات دیروز را نیز صعودی ادامه داد، اما این بار بر بال جدید بزرگان کالایی. آیا فروشندگان دست به ماشه در این سهام مانع ادامه رشد می‌شوند؟ آیا دوباره گروه‌های پرمعامله بورسی مثبت می‌شوند؟ دو پرسش مهمی که معاملات این روزها را بااهمیت نشان می‌دهد.
 کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

سنگی به بزرگی تامین‌مالی ۱۵میلیارد دلاری از بازار سرمایه!

می متالز - برای آنکه به خام بودن انتظار تامین مالی ۱۵ هزار میلیارد دلاری از بازار سرمایه پی ببرید، بد نیست این رقم را با بودجه یک سال دولت مقایسه کنید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما