خبر
بورس و سهام  
خوب‌ها و بد‌های هفته را بشناسید؛

پایکوبی سهامداران در «جهرم»

می متالز - در هفته‌ای که گذشت، بازار سرمایه در مجموع حال خوشی داشت و هر چند با نوسان همراه بود اما؛ کلیت بازار رو به رشد حرکت کرد و مدار تجدیدی‌ها همچنان روشن بود.

به گزارش می متالز، بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت بازدهی ۲.۹ درصدی را به ثبت رساند و به طور کلی، طی ۳۰ روز اخیر رشد ۲۱ درصدی را در تابلوی بورس به نمایش گذاشت.

در بین نماد‌های حاضر در بازار سرمایه، ۸۱ درصد در طی هفته، قیمت پایانی مثبت داشتند و ۱۹ درصد دیگر معاملات منفی به ثبت رساندند.

در هفته‌ای که سپری شد نماد «جهرم» با ثبت بازدهی ۳۴ درصدی بیشترین رشد قیمت را داشت و پس از آن، نماد «فرآور» قرار گرفت که توانست کمی کمتر از ۳۴ درصد بازدهی عاید سهامداران خود کند. «دحاوی» نیز ۳۱ درصد طی این هفته رشد قیمت داشت و در رده سومین سهم پربازده هفته قرار گرفت.

از سوی دیگر، سهامداران «شسینا» متضررترین بودند و نه تنها نتوانستند بازدهی به ثبت برسانند بلکه ۱۴ درصد زیان متحمل شدند. دومین سهم زیانده هفته به نماد «سیستم» تعلق گرفت که ۷ درصد افت داشت. در رتبه سوم «بنو» ایستاد.

در نگاه کلان، صنعت «محصولات کامپیوتری» با حضور تک نماد «مادیرا» بیشترین رشد شاخص را داشت و ۲۱ درصد رشد کرد و پربازده‌ترین صنعت هفته لقب گرفت. گروه «فعالیت‌های هنری» ۲۰ درصد و «حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات» با رشد شاخص ۱۶ درصدی، بهترین عملکرد را در بین صنایع از خود به نمایش گذاشتند.

تعداد صنایعی که در این هفته با افت شاخص مواجه شدند فقط یازده صنعت بود که در صدر آن‌ها «فرآورده‌های نفتی» قرار دارد. دومین صنت زیانده هفته به نام «محصولات چوبی» ثبت شد و گروه «عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم» نیز وضعیت قرمز داشتند.

کد خبر: 81621
تاریخ: 1398/11/04 - 21:14
منبع: بورس نیوز

بازار سهام  بازار سرمایه  بورس  فرابورس 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پیش‌بینی بورس هفته بعد / آخرین نشانه‌های برگشت شاخص بازار سهام

می متالز - در پایان معاملات این هفته بورس، شاخص کل بورس ۶٫۷ درصد دیگر افت کرد ولی در آخرین روز توانست کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحدی را پس بگیرد. آیا در هفته آینده روند مثبت روز چهارشنبه ادامه خواهد یافت؟
 

ورود بانک‌ها به بورس اشتباه است

می متالز - در حالی‌که گمانه زنی می‌شود که قرار است با کاهش نرخ‌های بهره بانکی، جذابیت بورس بیشتر شده و بازار سرمایه مجددا با افزایش و رشد روبه‌رو شود، یک تحلیل‌گر اقتصادی این مساله را یک اشتباه فاحش برای اقتصاد کشور دانست.
 

مخالفان و موافقان بورس مسکن چه می گویند

می متالز - با وجود آن که ۲۹ مرداد ماه امسال اولین معامله ملک در بورس کالا انجام گرفت برخی نمایندگان مجلس با این فرضیه که عرضه زمین و مسکن در بورس کالا منجر به افزایش قیمت می شود با آن مخالف هستند.
 

13 افزایش سرمایه جدید

می متالز - جزییات افزایش سرمایه 12 شرکت بورسی اعلام شد.
 

این شرکت ها در ۶ ماه چه کردند

می متالز - گزارش عملکرد ۶ ماهه ۱۰ شرکت از جمله بانک صادرات، نفت پارس، ایران خودرو و چند شرکت بورسی دیگر بررسی شد که در ادامه می خوانید:
 

تشکیل مجمع سهامداران حقیقی در مجلس

می متالز - نایب‌ رئیس مجلس از قرار گرفتن تشکیل مجمع سهامداران حقیقی در دستور مجلس خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما