خبر
بورس و سهام   پتروشیمی  
۵.۰۱۸ تن محصولات پلی اتیلن سبک خطی عرضه شد؛

اقبال به محصولات پتروشیمی امیرکبیر

می متالز - نرخ این محصول با افزایش ۲.۴ درصدی در مقایسه با هفته قبل به ۹۳.۳۵۲ میلیون ریال در هر تن رسید و ارزش معاملات آن به ۴۶۰ میلیارد و ۲۲۷ میلیون ریال رسید.

به گزارش می متالز، شرکت پتروشیمی امیرکبیر در هفته‌ای که گذشت ۴.۰۰۰ هزار تن پلی‌اتیلن سنگین در بورس کالا عرضه کرد. تقاضای ۲.۳۴۰ تنی و معاملات ۲.۰۸۰ تنی این محصول در هفته گذشته، با نرخ میانگین ۹۹.۵۶۲ میلیون ریال صورت گرفت. ارزش معاملات آن با توجه به افزایش ۳.۳ درصدی در نرخ فروش و همچنین افزایش ۹۶۰ تنی میزان فروش این محصول پتروشیمی امیرکبیر به ۲۰۷ میلیارد و ۸۸ میلیون ریال رسید.

همچنین در این هفته شاهد عرضه ۵.۰۱۸ تن محصولات پلی اتیلن سبک خطی بودیم که با ثبت تقاضای ۵.۶۰۲ تنی همراه بود و در نهایت منجر به معاملات ۴.۹۳۰ تنی شد که نسبت به هفته گذشته با افزایش ۱.۱۸۰ تنی همراه بود.

نرخ این محصول با افزایش ۲.۴ درصدی در مقایسه با هفته قبل به ۹۳.۳۵۲ میلیون ریال در هر تن رسید و ارزش معاملات آن به ۴۶۰ میلیارد و ۲۲۷ میلیون ریال رسید.

در جدول معاملات و همچنین نمودار چند ماه اخیر قیمتی محصولات پلی اتیلن سنگین و پلی اتیلن سبک خطی شرکت ارائه شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نتیجه اولین عرضه ورق فولادی در بورس کالا در سال ۹۹

می متالز - نخستین عرضه انواع ورق فولادی در بورس کالا امروز دوشنبه ۱۸ فروردین انجام شد این معاملات در قالب مچینگ و با قیمت پایه صورت گرفت.
 

از عرضه ورق فولادی در بورس کالا چه خبر؟

می متالز - امروز نخستین عرضه ورق فولادی در سال 99 در بورس کالا صورت می‌گیرد.
 بهادر بیژنی:

ترسیم نقش فراملی و حضور خارجی ها در بورس کالا

می متالز - مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در امور بین الملل معتقد است که با توجه به اقدامات بورس کالای ایران در حوزه بین المللی، امضای توافقنامه ها و تعریف پروژه های مشترک با بورس دیگر کشورها، حضور خریداران و فروشندگان خارجی در بورس کالا و توسعه نقش فراملی این بورس، دور نخواهد بود.
 گزارشی از روزهای پرکار تالار نقره ای؛

اهمیت استمرار عرضه مواد اولیه در بورس کالا برای شکست کرونا

می متالز - این روزها همه برای شکست ویروس کرونا بسیج شده اند و براساس مصوبات ستاد مبارزه با کرونا، ادارات و اصناف به منظور جلوگیری از شیوع ویروس باید به صورت حداقلی به شکل تعطیلی، کاهش ساعت کار یا حضور شیفتی کارکنان فعالیت داشته باشند. در این میان اما نقش بازار سرمایه هم در مبارزه با کرونا پررنگ بوده است به طوریکه بورس کالا از چند هفته گذشته با همکاری انجمن پلیمر، وزارت صمت و وزارت بهداشت، زمینه افزایش عرضه محصولات مصرفی مورد نیاز برای مبارزه با این ویروس همچون مواد تولید ماسک و گان را فراهم کرد تا روزهای پرکاری را سپری کند.
 

عرضه ۶۸ هزار تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی در تالار نقره ای

می متالز - تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز دوشنبه ۱۸ فروردین ماه میزبان عرضه ۶۸ هزار و ۱۳۶ تن مواد شیمیایی، قیر، وکیوم باتوم، لوب کات و سلاپس واکس است.
 مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی مطرح کرد؛

نقدشوندگی دارایی‌ راکد تولیدکنندگان به کمک اوراق خرید دین در بورس کالا

می متالز - امیرتقی خان تجریشی با بیان اینکه سال گذشته شاهد معرفی ابزار های مختلف مالی در بورس‌ها بودیم، گفت: اوراق «خرید دین کالایی»، ابزار مالی جدید در بورس کالا است که به مدد مهندسی مالی اجرایی شده و شرایط را برای تأمین مالی شرکت ها فراهم آورده تا از این طریق شاهد افزایش نقدشوندگی دارایی‌های مالی راکد تولیدکنندگان باشیم؛ در این روش عملا تولیدکنندگان می‌توانند طلبی که دارند را به ورقه بهادار تبدیل کرده و آن را بفروشند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما